Newell - w ofercie nowe ładowarki USB
Firma Newell poszerzyła swoją ofertę o nowe ładowarki do akumulatorów dla 35 modeli aparatów i kamer - korzystające ze złącza USB. Dzięki temu możliwe jest ładowanie akumulatorów m.in. z powerbanka czy laptopa.
Informacja prasowa
Z przyjemnością przesyłam informację prasową o poszerzeniu naszej oferty o nowe produkty marki Newell. Bez względu na pojemność oraz ilość używanych akumulatorów w pewnym momencie pojawi się konieczność ich naładowania. Z pomocą przychodzi wtedy ładowarka Newell USB - niewielkich rozmiarów, profesjonalna oraz wyposażona w diodową sygnalizację statusu procesu.
![]() |
Kompaktowe wymiary
Ładowarka Newell to najmniejsze tego typu urządzenie dostępne w sprzedaży. Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu spakujesz ją z resztą sprzętu i zabierzesz w każdą podróż.
Możliwości zasilania
Urządzenie zasilane jest z gniazda USB. Dzięki temu możliwe jest ładowanie z laptopa, power banka, ładowarki od smartfona oraz w samochodzie.
Jakość i bezpieczeństwo
Wysoka jakość wykonania oraz zastosowane kontrolery procesu ładowania sprawiają, że urządzenie jest bezpieczne dla akumulatorów i użytkownika.
![]() |
Kompatybilność
Ładowarka kompatybilna jest z systemowymi akumulatorami, akumulatorami marki Newell oraz innymi zamiennikami.
Lista nowych produktów i ceny katalogowe:
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów AABAT-001 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów BLH-1 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów BLN-1 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów CGA-S006E - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów D-LI109 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów D-LI90 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów DMW-BLC12 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów DMW-BLF19E - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów DMW-BLG10 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL14 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL15 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL19 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL23 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL3e - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL5 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów EN-EL9 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów LP-E10 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów LP-E12 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów LP-E17 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów LP-E5 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów LP-E6 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów LP-E8 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NB-13L - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-95 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-BG1 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-BN1 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-BX1 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-BY1 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów serii NP-F, NP-FM - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów serii NP-FP, NP-FH, NP-FV - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów serii NP-FW - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-FZ100 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów NP-W126 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów PS-BLS5 - 25 zł
- Ładowarka Newell DC-USB do akumulatorów SJ4000 - 25 zł
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Bardzo dobra opcja ładowania przez USB z Power Banka! Ceny zaskakująco niskie - jestem ciekawy jak z jakością?
Używam dłuższy czas (>1.5 roku) Newelli EN-EL3e i EL15 i jak dotychczas bezproblemowo. Kiedyś mieli stanowisko na targach foto-video-film w Łodzi, mili ludzie z obsługi i fajne ceny produktów.
Kolega latem przetestował to zagadnienie w boju, ładując tak z Power Banku aku od Olka OMD EM1 MkII. Bodaj 15-16 dni unplugged na górskim treku w Pakistanie. Z intensywnym robieniem zdjęć, także kilka krótkich filmków i time-lapse.
Ja konwencjonalnie targałem chyba z 8-9 baterii do OMD EM10 II i też wystarczyło, ale rozwiązanie USB + PB jest chyba praktyczniejsze.
W ogóle górska elektryka w Karakorum ;) to ciekawa sprawa. Jeden z naszych przewodników niósł mały panel solarny i wieczorami było światło do kolacji. Inny zdołał usmażyć uniwersalną ładowarkę, podłączając ją do agregatu benzynowego sąsiadów. Nie wiem, co poszło nie tak, czy pomylili wyjścia12/24V DC, czy po prostu agregat siał szpilami źle filtrowanego napięcia i przekroczył tolerancję elektroniki. Inna grupa miała w karawanie mobilną elektrownię (wspomniany agregat na jucznym mule), a szczytem elektrycznego szaleństwa był grupa dzianych Chińczyków, którzy do zasilania internetu i Bóg wie czego jeszcze mieli tragarza z panelem solarnym wielkości sporych drzwi (sic!).
Jar, a ja mam zwykłą ładowarkę słoneczną z 3 paneli (2 panele nie dawały rady) kupioną z Ali do tego podłączony PB doczepione za dnia do plecaka, a w nocy ładowanie ;)
tak troszkę się spóźnili z tym usb, ja od kilku lat uzywam ładowark zasilanej usb, czyli łądowarka do telefonu lub powerbank z dwoma wejściami na aku i wyświetlaczek, tutaj jedynie cena jest dobra chociaż i tak podobna do tej co mam kupionej na ali ;)
@PeterLeonard
Nie spóźnili się, tylko informacja nie jest kompletna. Używam od dawna ładowarek USB Newella do wszystkich akumulatorów jakie posiadam (te małe ładowarki na 2 aku). Te ładowarki nie są nowością w sensie ładowarki USB, tylko poszerzeniem oferty.
@Cichy
jesli to jednak nie taka nowośc to w sumie czym się różnią od tych poprzednich bo z tego co widzę to najprostrzy typ ładowarki?
@misiak76: Jaką nominalną moc ma panel słoneczny tej ładowarki? Z wariantem solarny eksperymentowałem swego czasu, dość dawno temu. Z tym, że wykorzystywałem bezpośrednią (bez PB) ładowarkę aku z mojego aparatu, tylko taka z wejściem 12DC, trafiają się też takie, które w specyfikacji mają 12-24VDC na wejściu. Te są najlepsze, bo w I wariancie musiałem wsadzić w obwód przetwornicę DC step-down jako stabilizator (nie wiedziałem, czy elektronika ładowarki wytrzyma szczytowe napięcia z panelu FW rzedu 19V). Nawet działało, ale niestety szarpnąłem się na tani panel półelastyczny 10W i ten z czasem uległ awarii od ciągłego wyginania w plecaku.
Wybór ładowarek solarnych z wyjściem w standardzie USB jest większy, ma też tę zaletę, że obsłuży inną elektronikę (np. telefon z GPS-em), ale w przypadku ładowania typowych aku z aparatów (7.4V) trochę energii tracimy na przetwornicach konwertujących napięcia.
W każdym razie wg. mnie zabawa w fotowoltaikę ma sens, gdy dysponujemy panelem min. 7-10W mocy. A to swoje waży. Tak więc raczej przy wyprawach, gdy jesteśmy w terenie non-stop 2 tygodnie lub dłużej. Np. na treku w Nepalu (też>2 tyg.) co kilka dni dało się podładować to i owo, bo spało się w wioskach.
Super, już jakiś czas temu chciałem kupić ładowarkę na usb do lp-e12 ale dostępne było tylko jakieś badziewie na aliexpress. No i plus za rozsądną cenę.