Panasonic wprowadza nowe karty SDHC
Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszych kart pamięci SDHC UHS-I o pojemności 8 GB i 16 GB. Nowy standard szybszego interfejsu magistrali UHS-I zdefiniowany został przez SD Association jako część specyfikacji kart pamięci SD w wersji 3.01. Nowe karty Panasonica oferują maksymalną szybkość transmisji danych do 60 MB/s.
Informacja prasowa
Panasonic wprowadza do sprzedaży nowe, szybkie karty pamięci SDHC UHS-I o pojemności 8 GB* i 16 GB
Warszawa, 23 grudnia 2010 r. – Firma Panasonic rozpoczęła dziś sprzedaż najnowszych karty pamięci SDHC UHS-I o pojemności 8 GB*1 i 16 GB – RP-SDY08G i RP-SDY16G. UHS-I to nowy standard szybszego interfejsu magistrali zdefiniowany przez SD Association jako część specyfikacji kart pamięci SD w wersji 3.01, który zapewnia przepustowość sięgającą 104 MB/s. Obie karty oferują maksymalną szybkość transmisji danych do 60 MB/s*2 (Co czyni je najszybszymi kartami SDHC na rynku, równie szybkimi jak uznawany do tej pory za najszybszy format CF). Obie karty mają mają 10 klasę szybkości (Class 10).
Dzięki wyższej szybkości odczytu dochodzącej do 60 MB/s karty 8 GB i 16 GB mogą przenosić dane do komputera PC ponad dwa razy szybciej niż bieżące karty pamięci firmy Panasonic*3. Dzięki 10. klasie szybkości oferują również stabilną, wysoką wydajność zapisu, gwarantując niezawodne rejestrowanie wideo 3D i Full HD.
![]() |
Podobnie jak bieżące modele Gold oferowane przez firmę Panasonic, karty RP-SDY08G i RP-SDY16G są wyposażone w układ Super Intelligent Controller (SICS), który zapewnia wysokopoziomową ochronę danych. Funkcja Power Failure Protection automatycznie odzyskuje dane w razie nagłego zaniku zasilania i chroni ważne informacje. Ta ochrona przed zanikiem zasilania jest certyfikowana przez organizację TÜV Rheinland, w której karty pomyślnie przeszły test wielokrotnego włączania-wyłączania zasilania*4. Funkcja odświeżania zapewnia ponad dziesięciokrotnie dłuższy okres archiwizacji danych. Układ SICS automatycznie eliminuje nagromadzone błędy, przedłużając żywotność karty. Ponadto funkcja Smart Data Writing równomiernie zapisuje dane w poszczególnych obszarach karty, aby zapobiec wielokrotnemu nadpisywaniu tego samego obszaru, a zatem zminimalizować ryzyko uszkodzenia karty.
Karty pamięci RP-SDY08G i RP-SDY16G są dostępne w sprzedaży w salonach FOTOJOKER.
Ceny sugerowane:
RP-SDY08G – 249 PLN
RP-SDY16G – 469 PLN
*1 1 GB = 1 073 741 824 bajtów. Użyteczna pojemność jest mniejsza.
*2 Przy współpracy z interfejsem magistrali UHS-I (tryb SDR104).
*3 Wartość teoretyczna. Rzeczywista szybkość zależy od urządzenia i warunków.
*4 Aby obejrzeć szczegóły testu, należy przejść pod adres www.tuv.com i wpisać identyfikator
0000023932 w polu wyszukiwania.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Czy wiadomo coś na temat realnej trwałości takich kart?
Czy wiadomo coś na temat realnej trwałości takich kart?
sorry, juree, nie mogłem się powstrzymać :D
A tak poważnie - wytrzymują 2 przejazdy walcem drogowym, pierwszą połowę operetki autorstwa Stanisława M. herbu Krzywda i 5 minut obrad sejmu.
Tak. Są wykonane z tworzywa odpornego na rdzę.
zwykle kafelki podlogowe sa o wiele trwalsze i tansze :)
@arejdak
I tu się mylisz. Gdy nosiłem na pasku torbę z płytką podłogową to po upadku roztrzaskała się. Po namowie kupiłem zwykłą SD to upadki już jej nie groźne i torba dużo lżejsza. Czasem warto wydać pare groszy wiecej ;-)
będzie coś wiadomo o trwałości za jakiś czas jak ktoś będzie tego używał, taka prędkość się przyda.
wszystko fajnie, tylko z czytnikami, które by wykorzystały taką prędkość odczytu dość krucho, Pretec zapowiada od maja czytnik na usb 3.0, ale jakoś go jeszcze nie widać...
trwałość kart SD jest ciut mniejsza niż CF, ale ogólnie podobna do pendrivow i podobnego elektro-złomu. W kartach SD jest jeden awaryjny element... ten "pipsztoczek" do blokowania zapisu na karcie, widziałem na własne oczy ze 2 karty w których się urwał w trakcie wkładania karty do do aparatu/czytnika... uniemożliwjając zapisywanie na karcie :/ No i jeden kumpel nosił "zapasową" SD w portfelu - w kieszeni z drobniakami,a portfel w tylnej kieszeni w spodniach.. i nie wytrzymała ścisku ;)
Tak czy inaczej jak nie potraktuje sie jej młotkiem, nie zdepcze w glanach, nie podpali.. to powinno być ok.
Przełącznik zapisu to pięta achillesowa pełnowymiarowych SD.
To dzięki niemu obudowa jest mniej wytrzymała niż w MMC i stosunkowo podatna na ukruszenie.
@cyberant
"pipsztoczek" do blokowania zapisu (...) się urwał (...) uniemożliwjając zapisywanie na karcie :/
Przełącznik zapisu nie wpływa na pracę karty pamięci, a jedynie na zachowanie się urządzenia (to ono decyduje o możliwości zapisu lub nie) - nie ma połączenia z elektroniką karty SD. Możesz go przykleić na stałe, albo zastąpić czymś innym - zakładką z taśmy samoprzylepnej (z wypełniaczem) i urządzenie znowu będzie mogło zapisywać na karcie (chyba, że elektronika karty również została uszkodzona, ale wtedy karta zachowuje się jeszcze inaczej).
"Trwałość kart SD jest ciut mniejsza niż CF" - jeżeli masz na myśli wytarcie, to ciężko to stwierdzić - teraz wszędzie jest flash MLC. Różnica jest w złożoności kontrolerów kart. Obecnie w obudowie CF można znaleźć nawet cienkie SSD ze sprzętowym buforem zapisu (i to wcale nie w kartach z najwyższej półki).
"W kartach SD jest jeden awaryjny element... ten "pipsztoczek" do blokowania zapisu na karcie, widziałem na własne oczy ze 2 karty w których się urwał w trakcie wkładania karty do do aparatu/czytnika... "
Kart SD używam od początku ich nastania i jeszcze w żadnej nic mi się nie urwało a tym bardziej ten Twój "PIPSZTOCZEK"
Coś kręcisz...
@Sylwester
cyberant nie kręci. Ten przełącznik jest bardzo delikatny, po pewnym czasie potrafi się obluzować (miałem tak w adapterze Kingston microSD -> SD i musiałem go przykleić w płożeniu "unlock" ponieważ przesuwał się przy wkładaniu).