Prawie rok temu opisywaliśmy premierę bezlusterkowca Panasonic LUMIX G80. Seria G, będąca prekursorem aparatów bezlusterkowych, przeznaczona jest dla zaawansowanego amatora i charakteryzuje się stylistyką zbliżoną do lustrzanki.
Olympus PEN E-PL7 to już dość leciwa konstrukcja. Aparat został bowiem zaprezentowany we wrześniu 2014 roku, co biorąc pod uwagę specyfikę rynku aparatów cyfrowych, pozwala na określenie go mianem weterana.
Wczorajsza premiera Sony A7R III to przede wszystkim wielkie zaskoczenie – mówiło się, że jako pierwszy z trzeciej generacji bezlusterkowców Sony zaprezentowany zostanie A7 III i, wnioskując po przeprowadzonych rozmowach, właśnie z nastawieniem na tę premierę wszyscy dziennikarze wybierali się do Weybridge.
Oferta bezlusterkowców Panasonic Lumix G jest obecnie na tyle bogata, że praktycznie każdy miłośnik fotografowania znajdzie model odpowiedni pod względem stopnia zaawansowania i funkcjonalności. Od profesjonalnego GH5, kojarzącego się głównie z zaawansowanymi opcjami filmowania po amatorskiego GX800 - każdy z nich jest w stanie zaoferować mnogość funkcji związanych zarówno z fotografowaniem, jak i nagrywaniem wideo.
Firma Sony posiada obecnie w swojej ofercie dwie linie aparatów kompaktowych, wyposażonych w matryce formatu 1\", mianowicie RX100 (w wersji od I do V) oraz RX10 (od I do IV).
Wielu ludzi na wakacyjny cel wybiera jedną z europejskich stolic lub nadmorski kurort nad morzem Śródziemnym. Ja letni odpoczynek utożsamiam natomiast z kompletnym brakiem ludzi i możliwością cieszenia się naturą.
Podczas zlotu użytkowników sprzętu marki Fujifilm zorganizowanego przez Fujifilm Polska mieliśmy okazję zapoznać się z przedprodukcyjnym modelem najnowszego bezlusterkowca Fujifilm X-E3. Niestety, z uwagi na fakt, że aparat ten nie jest jeszcze modelem przeznaczonym do sprzedaży, nie mieliśmy okazji wykonać zdjęć i ocenić możliwości obrazowania.
O tym, że Nikon pracuje nad nową, zaawansowaną lustrzanką pełnoklatkową informowaliśmy już od dłuższego czasu. Oficjalnie, firma plotki potwierdziła 25 lipca dość lakonicznie opisując możliwości korpusu – dowiedzieliśmy się jednak, że nowy aparat wyposażony zostanie w nowy sensor o wysokiej rozdzielczości, a także, że aparat będzie oferował dużą szybkość.
Firma Olympus przyzwyczaiła nas, że do większości swoich aparatów oferuje szeroką gamę akcesoriów do fotografii podwodnej. Nie inaczej jest w przypadku flagowego bezlusterkowca E-M1 Mark II, który miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku.
Wybierając się na wycieczkę po Bałkanach nie chciałem obciążać się zbytnio sprzętem fotograficznym. Coś jednak trzeba było zabrać do dokumentacji wyjazdu i wybór padł na niewielki kompakt z matrycą standardu Cztery Trzecie – Panasonic Lumix DMC-LX100.
Panasonic LUMIX FZ2000 pojawiał się na naszych łamach już wielokrotnie. Kilka dni po premierze dzieliliśmy się naszymi pierwszymi wrażeniami z jego użytkowania. Potem pojawił się artykuł opisujący jego możliwości fotograficzne, które mieliśmy okazję sprawdzić podczas wyjazdu na Islandię.
Pierwsze plotki na temat EOS-a 6D Mark II pojawiły się już przeszło dwa lata temu. Na nowy model przyszło nam sporo czekać, bowiem pierwszą wersję tej lustrzanki zaprezentowano we wrześniu 2012 roku. Nic zatem dziwnego, że zmian jest całkiem sporo, dotyczą one jednak głównie elektroniki aparatu.
Dzisiaj mieliśmy szansę zapoznać się z nową lustrzanką cyfrową segmentu entry-level ze stajni Canona – EOS-em 200D. Nowy EOS jest bezpośrednim następcą modelu 100D, który swoją premierę miał w 2013 roku.
Wczorajszego wieczoru, w industrialnej przestrzeni budynku \"BABKA do wynajęcia\" zorganizowany został pokaz najnowszego aparatu cyfrowego Fujifilm z serii Instax, SQUARE SQ10. Na miejscu można było również obejrzeć aparat, o którym niedawno pisaliśmy, czyli Instax Mini 9.
Zakładając z Arkiem Optyczne.pl nie przypuszczałem, że prowadzenie portalu o sprzęcie fotograficznym i lornetkach będzie wiązać się z tak dużą liczbą wyjazdów zagranicznych. Zanim na naszej witrynie zawisł pierwszy test, w moim życiu udało mi się zaliczyć wyjazdy kolonijne do Leningradu, Czechosłowacji i na Węgry.