Nasza pierwsza wyprawa na Islandię miała miejsce w marcu 2015 roku. Jej data została wybrana w związku z dwoma wydarzeniami astronomicznymi: zaćmieniem Słońca, które wypadało 20 marca oraz zorzami polarnymi, które w okolicach kręgu polarnego najlepiej obserwować w okolicy równonocy.
\"Trzy kreseczki w lewo tym pokrętłem, a tutaj kręcisz do tego miejsca” — tato uczył mnie najprostszych ustawień. Byłam zbyt mała, by rozumieć zależności między ISO, czasem i przysłoną. Ale właśnie dostałam nową zabawkę — swój pierwszy aparat.
Zaprezentowany wczoraj bezlusterkowiec Sony A9 to model klasy profesjonalnej, dysponujący wieloma nowoczesnymi i ciekawymi rozwiązaniami, które w niniejszym tekście postaramy się Wam przybliżyć.
LUMIX GH5 to najnowszy bezlusterkowiec w ofercie firmy Panasonic. Seria GH od zawsze tworzona jest nie tylko z myślą o fotografach, ale także osobach zajmujących się produkcją wideo. Z tego też powodu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu modelowi i zaprezentować najciekawsze funkcje, które doceni niejeden filmowiec.
Zaprezentowany pod koniec lutego br. smartfon LG G6 to kolejny przedstawiciel flagowej serii G. To urządzenia mobilne, wyposażone w zaawansowane rozwiązania techniczne, m.in. aparat fotograficzny o wysokiej funkcjonalności.
Aparaty wbudowane w smartfony skutecznie wypierają z rynku kompakty. Jednak wciąż brakuje im tego, czego szuka wielu użytkowników, czyli dobrego obiektywu z zoomem. Do naszej redakcji trafił ostatnio Sony Cyber-shot DSC HX350, który może się pochwalić obiektywem o 50-krotnym powiększeniu.
W dniu dzisiejszym premierę miał najnowszy aparat przeznaczony do fotografii natychmiastowej z serii Fuji Instax - Mini 9. Dzięki uprzejmości firmy Fujifilm Polska, mieliśmy okazję wybrać się na wydarzenie, podczas którego urządzenie zostało zaprezentowane.
Funkcja 4K Photo w aparatach Panasonic jest znana nie od dziś - posiadają ją kompakty Lumix LX100, FZ1000, FZ300, TZ80 oraz TZ100, a także bezlusterkowce Lumix G7, GX8, GX80 oraz GH4. W swoim najnowszym flagowcu - modelu Lumix GH5 - inżynierowie japońskiej firmy poszli o krok dalej i zaprezentowali tryb zdjęć seryjnych 6K.
Lustrzanki EOS wciąż stanowią niezwykle ważną gałąź produktów fotograficznych marki Canon, czego wyrazem są m.in. dzisiejsze premiery. EOS 77D oraz 800D to generalnie amatorskie konstrukcje, choć nie brak im szeregu funkcjonalnych rozwiązań.
Dzisiaj mieliśmy szansę zapoznać się z nową lustrzanką cyfrową segmentu entry-level ze stajni Canona – EOS-em 800D. EOS 800D jest bezpośrednim następcą aparatu EOS 750D, który swoją premierę, wraz z odrobinę bardziej zaawansowanym EOS 760D, miał równo 2 lata temu.
Pentax KP to zaawansowana lustrzanka, która odziedziczyła większość rozwiązań i podzespołów po modelu K-3 II, a część po K-1 (np. procesor obrazowy PRIME IV). W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty nowego aparatu.
Swoją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem w 2010 roku. Przez ostatnie 7 lat stworzyłem w głowie listę wymarzonych miejsc, w których chciałbym zejść pod powierzchnię wody. Niestety moje hobby nie należy do najtańszych, a miejsca, które chciałbym odwiedzić, są znacznie oddalone od naszego kraju.
Panasonic Lumix GH4 miał premierę na początku lutego 2014 roku i był pierwszym bezlusterkowcem na rynku oferującym możliwość filmowania w jakości 4K. Co ciekawe, pierwsze plotki dotyczące jego następcy pojawiły się już w drugiej połowie 2015 roku, a jego premiery spodziewano się w targach CP+ w zeszłym roku.
Jak zwykle przed urlopem, stanąłem przed wyborem aparatu fotograficznego, który wezmę ze sobą na wyjazd. Skorzystałem z propozycji firmy Panasonic i zdecydowałem się na najmniejszy i najlżejszy z aktualnie dostępnych u dystrybutora zaawansowanych modeli, mianowicie Lumix LX15.
Matryce bezlusterkowców Fujifilm znane są z dobrej pracy na wysokich czułościach. Nic więc dziwnego, że zawsze chciałem je intensywniej przetestować w warunkach astrofotografii krajobrazowej. Okazja nadarzyła się na przełomie września i października 2016 roku, przy okazji naszej kolejnej Fotomisji na Lofoty.