Sigma A 70 mm f/2.8 DG Macro - polska cena i dostępność
Zaprezentowany pod koniec lutego obiektyw Sigma A 70 mm f/2.8 DG Macro niedługo pojawi się na rynku. Poznaliśmy też jego sugerowaną, polską cenę.
Informacja prasowa
K-Consult Sp. z o. o., autoryzowany przedstawiciel SIGMA CORPORATION w Polsce, ma przyjemność poinformować o dostępności, cenie i przykładowych zdjęciach długo wyczekiwanego, pierwszego obiektywu macro z prestiżowej linii Art - SIGMA 70mm F2.8.
Pod koniec lutego informowaliśmy o nowości stworzonej przez japońską firmę SIGMA CORPORATION. Marka zdecydowała się na wyprodukowanie obiektywu macro z zewnętrznym ogniskowaniem, który oferuje zachwycającą rozdzielczość obrazu. Pierwsze modele obiektywu SIGMA 70mm F2.8 DG | Art z mocowaniem Canon pojawią się na polskim rynku w czerwcu. Sugerowana cena detaliczna będzie wynosić 2190 zł brutto.
![]() |
W obiektywie SIGMA 70mm F2.8 zastosowano skomplikowany układ optyczny zapewniający nową jakość rozdzielczości i kolorystyki zdjęć. Aby zapewnić niespotykaną dotąd jakość obrazu, inżynierowie marki SIGMA zaprojektowali obiektyw z wysuwanym przednim tubusem. Takie rozwiązanie pozwoliło podnieść szeroko rozumianą wydajność optyczną obiektywu. W parze z ostrością uzyskujemy możliwość swobodnego stosowania soczewek ze specjalnych szkieł odpowiedzialnych za korektę wszelkich aberracji. Napęd AF realizowany jest przez nowy silnik prądu stałego, zapewniający szybką i płynną pracę obiektywu, jednocześnie umożliwiając ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Cały system pracuje z odpowiednią prędkością i precyzją tak istotną w fotografii macro. Stworzenie obiektywu SIGMA 70mm F2.8 DG | Art wyznaczyło nowe możliwości w fotografii macro.
Obiektyw SIGMA 70mm F2.8 DG | Art jest kompatybilny z aparatami Sony z mocowaniem E. Nie ma już konieczności stosowania konwertera MC-11. Dodatkowo, obiektyw posiada oprogramowanie kompatybilne z systemem korekt obrazu zaimplementowanym w aparatach Canon, z lampą Sigma EM-140 DG oraz konwerterami SIGMA 1.4 oraz 2.0.
![]() |
Cechy:
- Obudowa o podwyższonej odporności na zachlapania i przenikanie kurzu.
- Kołowa przysłona zapewniająca przyjemny bokeh.
- Szybki i cichy mechanizm AF z możliwością ręcznego doostrzania bez konieczności przełączania w tryb MF.
- Możliwości personalizacji przy pomocy USB DOCK (nie występuje w mocowaniu Sony E).
- Możliwość odpłatnej konwersji mocowania.
- Mosiężny, wytrzymały bagnet mocujący.
- „Made in Japan” wykonano z dużą starannością i kontrolą jakości.
Specyfikacja:
- Konstrukcja: 19 elementów w 10 grupach.
- Kąt widzenia (35mm): 34.3°
- Przysłona: 9 zaokrąglonych listków przysłony
- Minimalna przysłona: F22
- Minimalna odległość ostrzenia: 25,8 cm
- Maksymalne powiększenie: 1:1
- Średnica filtra: 49mm
- Wymiary (średnica / długość): 70.8mm x105.8mm
- Waga: 515 g
- SRP: 2190 zł.
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Bardzo ładnie :)
Zrobi ktoś nowe makro 180 F/4 albo 200 F/4?
Szkoda, że zero info o 105/1.4.
Fajnie. Ostatnio właśnie zastanawiam się nad dedykowanym do makro zestawem, i ten Foveon Quattro-H z tym szkłem wydaje się całkiem niezłą opcją (choć z tego co pamiętam, to szkło jest focus by wire...).
Nie jestem jakimś fanem konstrukcji typu "mrówkojad". Ciekawe, czy rzeczywiście dzięki temu będzie to obiektyw wybitny optycznie, czy też jest to wybieg marketingowy a sam obiektyw to przekonstruowana 70tka z serii EX. Autofocus też nie HSM, ale coś tam wspominają że to nowy mechanizm.
czas pokaże, Optyczne pokażą :)
ale patrząc na to co w ostatnich latach SIGMA "wyczynia" na rynku obiektywów, zapowiedzi o kolejnym wybitnym optycznie szkle.. cóż mogą się sprawdzić :)
szkoda, że nie ma wersji z mocowaniem Nikona
@Barnie
Też się swego czasu zastanawiałem nad czymś takim, szczególnie, że mam trochę słabość do Foveona. Ale brak gibanego wyświetlacza całkowicie dyskwalifikuje w moich oczach aparat do tego typu zastosowań.
A swoją drogą to Sigma by mogła zrobić jakieś dłuższe makro pod bezlustra. takie 90mm pod Sony E i Mikro 4/3 na pewno cieszyło by się sporym zainteresowaniem. Przynajmniej z mojej strony :-)
A test tego Arta chętnie bym zobaczył. Znając Sigmę, będzie rewelacja :-)
@Matt, jeśli jest ręczne doostrzanie (a jest), to na pewno HSM, nawet jak się tym nie chwalą. Taki napęd to już od dłuższego czasu norma (chyba że jest się w systemie na literkę P).
Sam jestem ciekaw, czy ten mrówkojad mocno różni się od poprzedniej wersji i czy taka konstrukcja nadal ma jakieś zalety (poza prostotą).
@LarsikOwen
Z powodzeniem używam na E szkiełka Fd 100/4 makro i 200/4 makro. Faktem jest że 100 ma brzydkie rozmycie. Z chęcią bym kupił jakieś 150 makro że stabilizacja na E.