Viltrox AF 85/1.8 STM ED IF Canon RF
Viltrox AF 85/1.8 STM ED IF Canon RF to pierwszy obiektyw tego producenta wyposażony w mocowanie Canon RF, który oferuje wsparcie układu autofokusa.
INFORMACJA PRASOWA
Viltrox AF 85/1.8 STM ED IF Canon RF
Nowy obiektyw od Viltrox z mocowaniem Canon RF!
Obiektyw cechuje wysoka jakość wykonania, a w pełni metalowa konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo i trwałość. Duży otwór przysłony oraz 9-listkowa przysłona pozwalają osiągnąć piękne rozmycie tła (tzw. bokeh) co w fotografii portretowej jest bardzo cenione i poszukiwane.
Zaawansowana konstrukcja optyczna
Konstrukcja optyczna składa się z 10 elementów umieszczonych w 7 grupach. W konstrukcji wykorzystano jeden element ED charakteryzujący się bardzo niskim poziomem dyspersji oraz 4 soczewki SR (Short-Wavelength Refractive) odpowiadające za refrakcję wiązek o krótkiej długości fal. Mają one służyć jeszcze lepszej redukcji aberracji chromatycznej. Minimalna odległość ostrzenia to 80cm.
![]() |
Wsparcie śledzenia obiektów i wykrywania oka (EYE AF)
W obiektywie Viltrox AF 85 mm f1.8 zastosowano cichy i szybki silnik STM SilentMotor. Szybkość AF sprawdzi się w fotografii, a cichy napęd w wideo szczególnie podczas filmowania lub fotografowania w dyskretnych/wymagających tego miejscach/sytuacjach.
Nowoczesny design
Ważący jedynie 530g. Obiektyw został wyposażony w wielowarstwową wodoodporną powłokę Nano HD
![]() |
Główne cechy:
- Dedykowany aparatom Canon RF (Full Frame)
- Nowoczesna konstrukcja
- Żywe kolory
- Wspaniały efekt Bokeh
- Jeden element o obniżonej dyspersji
- Jeden element asferyczny
- Cichy i wydajny silnik STM
EAN: 6953400302530 | SRP:1849zł
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
"Min. focal length 0.8m"
???
"Short wavelength and high transparent lens"
????
" w pełni metalowa konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo"
Bezpieczenstwo czego?
"Obiektyw został wyposażony w wielowarstwową wodoodporną powłokę Nano HD"
Dobrze ze chociaz w jedna...
O ile widze postep w samych obiektywach, o tyle ich prezentacja kuleje.
I co wlasciwie znaczy "DF RBW" z boku?
Bezpieczeństwo użytkownika. Hehehe.
Mnie ciekawi small object distant ratio. Dla duzych obiektów będzie inne?
Ciekawe.
Brawa za AF w Canonie.
:-)
A to z boku przypomina troche znaczek Sony G...
czerwony znaczek, identyfikuje, że jest to obiektyw DF (Digital Fullframe) i że ma powłoki RBW (Real Beam Waveguide) ich własna wersja wielowarstwowych
"i że ma powłoki RBW "
?
Obiektyw został wyposażony w wielowarstwową wodoodporną powłokę Nano HD
Nie wyzlosliwiam sie za bardzo, ale nawet tu nie widze nic o RBW:
link
(disclaimer: 1. wiem ze o wersji Fuji 2. patrzylem pobieznie, jak przeoczylem to przepraszam:)
@watt
"A to z boku przypomina troche znaczek Sony G... "
Nic dziwnego. Wszystkie tak wyglądają, niezależnie od bagnetu -
jest już z mocowaniem do Sony, Fuji i Nikona Z.
Teraz z RF, a jak z tymi systemami współpracuje, okaże się w praktyce.
Oczywiście jeżeli ktoś to za te 350-400 Euro kupi, ryzykując brak zgodności z protokołem sterowania. Samyang się wycofał, Sigma nie weszła, Tamron też nie, a Viltrox próbuje.
W sumie, systemowa 85-ka RF niewiele droższa a pewna, a f/1,8 vs. f/2,0 to nie szał. No ale ten może mieć przewagę, bo oferuje bezpieczeństwo :D
Obawiam się tylko, że będzie jak z adapterami Viltroxa. Sporo ludzi klnie w żywy kamień, bo mają luzy, albo są za mocno spasowane, albo ten czy inny obiektyw z nimi nie chce funkcjonować (zasłyszane, przeczytane - ja nie mam).
Będzie wersja z mocowaniem do Pentaxa?
W pierwszej wersji do Nikona Z autofokus był niesłyszalny i celny, w drugiej jest wyraźnie słyszalny i myszkujący. Ciekawe jak będzie z wersjami do Canona?
Będzie chomikujący.
@zembaty dobry żart
Zamiast się cieszyć, że pojawiają się ogiektywy innych producentów do systemu RF to tu sami malkontenci... Do systemu Z wiele osób kupiło jak były problemy to dystrybutor wymieniał w zależności od posiadania tych obiektywów na stanie. Niestety wcześniej była wadliwa jedna partia tych obiektywów, które nieszczęśliwie trafiły do ABFoto.
Fajnie jest komentować i oceniać, nie mając produktu w ręku.
Podobne komentarze były w momencie pojawienia się obiektywu dla Fuji.
W tym momencie jest kilka szkieł z mocowaniem XF a użytkownicy są zadowoleni.
Ten obiektyw w systemie Sony, Fuji i Nikon Z sprawdza się świetnie, więc czemu miało by być inaczej w systemie Canona.
Dobrze, że pojawia się alternatywa dla szkieł 3 czy 4krotnie droższych.
Zobaczymy jak się temat rozwinie.
@stb
"Samyang się wycofał"
Samyang nadal sprzedaje obiektywy z AF i mocowaniem RF tyle że pod marką Rokinon.
@RobKoz
"Samyang nadal sprzedaje obiektywy z AF i mocowaniem RF tyle że pod marką Rokinon."
Jesteś pewien tego co piszesz? Od jakiegoś już czasu nawet Rokinon nie sprzedaje w swoim oficjalnym sklepie AF 14mm F2.8 w wersji dla mocowania RF. Może to tylko kwestia braku wolnych egzemplarzy, a być może początek końca...
Wygląda na to, że "Korea Południowa" (Samyang Optics) przestraszył się tego czym "postraszył" Canon. Ciekawe jak na tego "straszaka" zareagują "Chiny" (Viltrox), ale zdaje się, że one nie będą takie strachliwe, albo Canon nawet nie pofatyguje się w tym przypadku ;)
Ten model Viltroxa może więc okazać się przełomowym dla przyszłości/popularności/sprzedaży bezlustrowych aparatów Canon.
Być może stanie się on nowym Samyangiem AF 14mm F2.8 RF, dając użytkownikom systemu R obietnicę/nadzieję na tańszą optykę.
Zastanawiające tylko dlaczego Viltrox "wchodzi w system" 85-tką?
Na rynku mamy bowiem bardzo udanego i niedrogiego Samyanga AF 85mm F1.4, którego wagomiara jest porównywalna do przedstawionego Viltroxa. Mamy też Canona RF85mm F2 Macro IS STM. A gdyby tego było mało to jeszcze znajdziemy odpowiednik Yongnuo.
Być może chodzi o to, że to łatwe "wejście" dla Viltroxa (w zasadzie tylko zmiana mocowania dla gotowej już wersji Nikon Z).
Obiektyw jest już dostępny na AliExpress za 1669 zł:
link
@zembaty
"Będzie wersja z mocowaniem do Pentaxa?"
Tak, ale do Pentaxa 645.
qqrq, prędzej do Pentax Q :D :D :D
Pięknografia
[ @RobKoz
"Samyang nadal sprzedaje obiektywy z AF i mocowaniem RF tyle że pod marką Rokinon."
Jesteś pewien tego co piszesz? Od jakiegoś już czasu nawet Rokinon nie sprzedaje w swoim oficjalnym sklepie AF 14mm F2.8 w wersji dla mocowania RF. Może to tylko kwestia braku wolnych egzemplarzy, a być może początek końca...]
Dokładnie tak. Poza tym są jeszcze dwie inne "Marki" czyli labels die Samyanga, abe i tam susza (przeczytane na forach, bo ja sam nie używam i nie mam potrzeby).
@Pięknografia
"Jesteś pewien tego co piszesz? Od jakiegoś już czasu nawet Rokinon nie sprzedaje w swoim oficjalnym sklepie AF 14mm F2.8 w wersji dla mocowania RF."
Tak jestem pewien tego co widzę. Samyang obiektywy AF do RF usunął ze swojej oferty. Rokinon tego nie zrobił. Nawet jeśli któryś jest chwilowo niedostępny to na dzień dzisiejszy pozostaje w ofercie.
Gdyby to była kwestia "postraszenia" przez Canona to dlaczego pod jedną marką obiektywy zniknęły z oferty z dnia na dzień a pod drugą sobie spokojnie leżą miesiącami? To nielogiczne.
Znacznie logiczniejsze jest prostsze wyjaśnienie. Obiektywy Samyanga z mocowaniem RF nie miały tak dobrego AF jak z Sony. Producent nie chciał sobie psuć koronnej marki więc zostawił je z gorszą etykietką Rokinon. A marka Samyang pozostaje dla najlepszych szkieł.
Prawdopodobnie (to tylko przypuszczenie ale logiczne) Samyang w tych obiektywach dla RF wykorzystywał stary protokół EF. Czyli z punktu widzenia aparatu to były szkła EF z wbudowanym adapterem. Ten protokół Samyang miał już rozpracowany, dlatego mógł te szkła tak szybko wypuścić, ale niestety ten protokół nie jest tak szybki i dokładny jak RF co się uwidacznia w bardziej zaawansowanych trybach pracy AF jak śledzenie oka szybko poruszającego się człowieka.