Aktualizacje oprogramowania od Nikona
Firma Nikon udostępniła aktualizację oprogramowania dla obiektywu Nikkor Z 800 mm f/6.3 VR S oraz nowe wersje programów Nikon NX Studio i Nikon Message Center 2.
W przypadku obiektywu Nikkor Z 800 mm f/6.3 VR S firmware 1.11 usuwa błąd, który powodował, że działanie układu stabilizacji optycznej mogło negatywnie wpłynąć na winietowanie obiektywu.
Jeśli chodzi o oprogramowanie NX Studio, to w wersji 1.3.2 usunięto błąd powodujący w określonych sytuacjach nieprzypisanie profilu barwnego do eksportowanego obrazu oraz drugi błąd powodujący nieprawidłowe wyświetlanie powiększonych obrazów na niektórych ekranach.
Z kolei w przypadku Nikon Message Center 2 zmiany dotyczą jedynie wariantu tego oprogramowania na system macOS. W wersji 2.5.0:
- Dodano obsługę systemu macOS Big Sur (wersja 11).
- Dodano obsługę systemu macOS Monterey (wersja 12).
- Dodano obsługę systemu macOS Ventura (wersja 13).
- Oprogramowanie pracuje od teraz natywnie na procesorach Apple z rodziny M1 i M2.
- Zakończono wsparcie dla systemu macOS Sierra (wersja 10.12).
- Zakończono wsparcie dla systemu macOS High Sierra (wersja 10.13).
- Zakończono wsparcie dla systemu macOS Mojave (wersja 10.14).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
@Amadi
Canon też
link
link
link
Spokojnie, po kolei, jeszcze prasówka w międzyczasie wjechała. Nie rozdwoję się ;)
To wszystkie te aktualizacje masz tu link
I jeszcze taki nius link
Firmware już wisi, z tymi błędami poczekam aż się wyklaruje czy to dotyczy tylko rynku japońskiego, czy reszty świata też