Nowe paski Pentax
W efekcie współpracy marki Pentax, tokijskiego metra oraz producenta akcesoriów fotograficznych KuraCURA powstały dwie limitowane edycje pasków na szyję do aparatów.
Cała akcja wpisuje się w ideę upcyclingu, czyli twórczego przekształcania odpadów, starych przedmiotów lub materiałów w nowe produkty o wyższej wartości użytkowej, estetycznej lub ekologicznej. W tym przypadku bazą jest tapicerka z wycofanych z ekspolatacji wagonów tokijskiego metra serii 02 kursujących na linii Marunouchi. Niebieski materiał pochodzi z siedzeń miejsc priorytetowych, a czerwony ze zwykłych. W konsekwencji tego paski także są dostępne w dwóch kolorach.
Poza pamiątkowym fragmentem tokijskiego metra paski zawierają także logo Tokio Metro oraz, oczywiście, logo marki Pentax. Ich szerokość to 38 mm, a długość wynosi 700 mm w szerszej części i 810 mm razem ze zwężeniami. Nakład obu wzorów jest limitowany do 150 sztuk każdego z nich, choć firma zaznacza, że zapasy materiału z siedzeń są większe i w razie dużego zapotrzebowania istnieje możliwość wyprodukowania kolejnej serii.
![]() |
Oba limitowane paski będą dostępne w oficjalnym japońskim sklepie Ricoh Imaging. Sprzedaż rozpoczyna się jutro o godzinie 11:00 czasu miejscowego, czyli o 3:00 w Polsce. Cena obu wariantów jest identyczna i wynosi 9280 jenów (ok. 211 zł).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.












Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
News wrzucony tylko po to, żeby oglądać szyderstwa w komentarzach :D
Rozumiem że i firma Pentax i portal muszą z czegoś żyć, ale moim skromnym zdaniem to info uwłacza poziomowi tego portalu.
ale o co chodzi....?
Moim zdaniem to fajniejszy pasek niż ten dołączany do korpusów aparatów.
Te "firmowe" paski to dopiero jest cringe
Paski z groteskowo wielkim logo nie po to dołączają, żebyś nosił sobie aparat na szyi, ale żebyś za darmo reklamował producenta.
Legendarny producent pasków i szelek... czego to dożyliśmy...
"Nakład obu wzorów jest limitowany do 150 sztuk"
Przy takiej skali recyklingu "Ziemi nie uratują".
-Pozerska akcja.
@cube
Może to tylko przyczajenie się i gromadzenie kapitału przed wielkim skokiem? Przypominam, że Fuji przetrwało swego czasu dzięki....produkcji kosmetyków.
Paski bajera, chętnie bym nabył.
Ale znowu limitowana akcja ratowania świata......
Normalnie jakbym babcie słyszał: lataj synku nisko i powoli....
Idea bzdurna, robić paski ze starych śmieci.
Ale pewnie są ludzie który domyśla do tego fantazyjne historie...
Pentax? A Leika moze?
Ricoh GR uważam powinien się nazywać Pentax GR bo robi zdjęcia a nie kseruje...
RobKoz
...to jest zupełnie inna historia...chodzi w tym o to, że tak zwanym upcyklingiem, zajmuje się firma Mori Seimenjo, której zadaniem jest wymyślenie "drugiego życia" z modernizowanych wagonów w tym obić z tokijskiego metra.
Firma Pentax użyczyła swojego znaku wspierając tę inicjatywę.
Nie czerpie z tego zysków, dochód ze sprzedaży pokrywa pracę socjalnych pracowników Mori Seimenjo i zasila różne projekty non profit wspierane przez Tokyo Metro.
BlindClick
Ale pewnie są ludzie który domyśla do tego fantazyjne historie...
No tak ...dzięki temu ludzie mają godną pracę, która ma większa wartość w kulturze japońskiej, czują się potrzebni i przydatni społecznie.
To są wartości humanitarne i społeczne, doceniane na wysokim stopniu rozwoju społeczeństwa.
PDamian
"Pozerska akcja."
ja pier....nie musisz być aż takim ..."wyniosłym recenzentem"
Tokyo Metro to symbol odpowiedzialności społecznej, dziennie przewozi ponad 6 milionów ludzi, ma szacunek za punktualność i bezawaryjność, działa nawet w czasie trzęsień ziemi....
Fajny pomysł. Notabene ciekawe z której części siedzenia pochodzą te paski, z tej która ma kontakt z tyłkiem czy plecami?
'Rozumiem że i firma Pentax i portal muszą z czegoś żyć, ale moim skromnym zdaniem to info uwłacza poziomowi tego portalu.'
Dawno nie czytałeś komentarzy,
'News wrzucony tylko po to, żeby oglądać szyderstwa w komentarzach :D'
+1.
'za darmo reklamował producenta'
ja znam gościa, który za darmo sprokurował niemal 200 komentów o nadzwyczajnej jakości zdjęć realizowanych porzez produkt X, niestety zapomniałem jaki to był produkt.
@molon_labe
+1
Prosta, fajna akcja pół-promocyjna, pół-edukacyjna w zderzeniu z dziadersami z paese lontano :P
W sumie nawet fajne, tylko szkoda, ze o dziadku pentaksie obecnie slychac tylko w takich kategoriach
Mnie tam się ten czerwony podoba. Skończyłby zapewne z korpusem innego producenta, ale po latach noszenia różnych rzeczy na pasku NPS odkryłem, że nikt za to nie bije, nawet zapiekli fanboye.
Tak mi teraz przyszły na myśl Koleje Dolnośląskie ale Elfy Impulsy trochę za świeże.
Należy tutaj zadać zasadnicze pytanie:
Na ile pasek na szyję ma wpływ na efekt pracy fotografa?
Ale ten portal jest przecież sprzętowy, nie fotograficzny.
(Dodam jedynie, że w moim przypadku jakiś ma ;)
A tak w ogóle to spytam, KuraCURA czy to ta firma?
link
System rozwija się stabilnie i konsekwentnie...
Z obserwacji wnioskuję że Pentaxiarze to fotografowie którzy robią jedne z lepszych zdjęć, po prostu robią to z sercem. A Ci co z nich drwią gonią za nowinkami nie skupiając się na najważniejszym.
@filemon112
raczej ta:
link
Darmowa reklama na całym świecie za 63300 pln tyle firma jeszcze zarobi jak sprzeda wszystkie w co nie wątpię...Ciekawe z ilu wycofanych wagonów jest to materiał? W sumie ciekawe podejście , marketing bardziej nowoczesny niż produkty które oferuje Pentax.
Nowoczesny to może być smartfon. W przypadku aparatów fotograficznych liczą się zdjęcia jakie może zaoferować aparat.
To są paski na miarę naszych czasów.
@molon_labe
"...to jest zupełnie inna historia..."
Historia jest ta co zawsze - i Pentaksowi i Optyczny, zależy na rozgłosie.
I zadziałało, pod artykułem jest więcej komentarzy niż pod wieloma innymi. Sam też wróciłem by zobaczyć czy ktoś odpowiedział na mój komentarz i tak to się kręci.
Ale przez takie podejście kiedyś na Optycznych wchodziłem codziennie a teraz raz na tydzień a komentuję jeszcze rzadziej.
@RobKoz:
""a komentuję jeszcze rzadziej."
Całe szczęście.
"W przypadku aparatów fotograficznych liczą się zdjęcia jakie może zaoferować aparat" Większość obecnych na rynku aparatów oferuje podobną jakość zdjęć różni je tylko łatwość i szybkość obsługi oraz dodatkowe udogodnienia w ich wykonywaniu. Największą zaś różnicę widać w dostępnej bazie szkieł jakie można do nich podpiąć...I tu Pentax niestety ale nie ma zbyt czym się pochwalić , większość to stare konstrukcje z archaicznym napędem AF.
Tylko te stare konstrukcje Pentaxa tak nie winietują jak te nowe bezlusterkowe konstrukcje.
Moim zdaniem paski wyglądają świetnie, dla gadżeciarzy- idealne.
I jeszcze dodam:
Gdzieś tam stoi jakiś zabytkowy i historyczny żaglowy okręt wojenny -muzem. Przy braku funduszy ktoś podjął decyzję o przerobieniu jednego masztu / fragmentu masztu na pamiątkowe deseczki - tabliczki. Myślicie że ludzie- fascynaci tematu nie kupili sobie takiego kawałka historii ?
A tu macie jeszcze większy rynek: kolejnictwo + Japonia + Tokio, a na dodatek to jest zupcyklingowany + PRAKTYCZNY i używalny przedmiot.
300 sztuk to śmieszna ilość, tyle to tokijczycy w parę godzin wykupią, duża część z nich siedziała na tych siedzeniach...
a mi sie ten post podoba, chętnie kupiłbym taki pasek do mojego Sony - w ogóle uważam ze powinno być więcej nacisku na zabawę i frajdę z fotografii, takie luźne, twórcze podejście bez napinania dupy. Czasy jarania się sprzętem powoli odchodzą - nawet canon 5d mark I z 50 1.2 byłby w tej chwili super do zdjęć moim zdaniem, nie wspomnę o juz istniejących sony a7r a9 a1 itd. a czemu nie zrobić porównania najnowszego nikona Z i d3 na przykład - tak dla zabawy, robiąc fotoreportaż na dany temat. Albo poszukiwanie najbardziej winietującego/aberujacego/dziwnie bokehujacego obiektywu wsrod wszystkich produkowanych - i tez w konkretnej serii tematycznej zdjęć. takie moje luźne myśli
@Wawrzysz
Zabawa w fotografię... To ryzykowna teza na tym forum, tu raczej poszukuje się pełnej rozdzielczości na pełnej dziurze, najlepiej od 1.2, ale oczywiście - zgadzam się z Tobą :-)
Takich miejsc jest mnóstwo, fora, Facebooki, tik toki.
Tu jest portal techniczny, więc oczywiste że tu są ludzie których kreca cyferki.
Zakładam, że oprócz kręcenia się literkami tu obecni realizują czasami również zadania fotograficzne, a ponadto - można się kręcić 'wysokimi'wynikami liczbowymi oraz 'niskimi' wynikami. Sprzętem o 'niskich' wynikach można również fotografować.
Tak, często fotografuję w nocy p30pro bo jest tani, wodoodporny, i szybki.
I przed zakupem aparatu też oglądałem filmiki na YT mówiące jak to zakup tego aparatu podniesie natychmiastowo jakość moich zdjęć, lol lol.
A zakup trzech aparatów na raz to w ogóle robił że mnie miszcza :) :)
@JarekB
moje rozkminy dotyczyly rozszerzenia portalu o okazjonalne ciekawe albo zabawne "aberracje" - poziom techniczny, trafność recenzji to jest cos za co optycznych cenie i bez tego nie wyobrażam sobie. Czas porobić trochę zdjęć :)