Szkoła fotografowania Sony z Cyfrowe.pl
W miniony weekend odbyły się kolejne darmowe warsztaty fotograficzne z cyklu „Szkoła fotografowania Sony” organizowanego przez sklep Cyfrowe.pl. Po Warszawie i Katowicach przyszła pora na Gdańsk. W tym roku odbędzie się jeszcze spotkanie w Poznaniu, gdzie tylko dla Czytelników Optyczne.pl organizatorzy zarezerwowali 5 dodatkowych miejsc na tych warsztatach!
Informacja prasowa
W miniony weekend odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne z cyklu „Szkoła fotografowania Sony” organizowanego przez sklep Cyfrowe.pl. Po Warszawie i Katowicach przyszła pora na Gdańsk. W tym roku odbędzie się jeszcze spotkanie w Poznaniu. Uwaga! Tylko dla czytelników Optyczne.pl organizatorzy zarezerwowali 5 dodatkowych miejsc na tych warsztatach!
„Szkoła fotografowania Sony” to nowa inicjatywa Sony Polska i sklepu Cyfrowe.pl. W tym roku zaplanowano 4 spotkania. Redakcja Optyczne.pl była obecna na warsztatach w Gdańsku, które odbyły się w malowniczo położonym hotelu „Dwór Oliwski”.
Warsztaty prowadzili przedstawiciele Sony Photo Team: Piotr Parvi i Jacek Mirkowski. Na początku uczestnicy wysłuchali prezentacji nt. nowości firmy Sony, których, jak wiadomo, w tym roku nie brakowało. Omówione też zostały najważniejsze funkcjonalności i cechy lustrzanek Sony.
![]() |
![]() |
Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę. Uczestnicy mogli korzystać ze swojego sprzętu, ale również wypożyczyć sprzęt na miejscu. Była to rzadka okazja by przetestować osobiście szeroką paletę aparatów i obiektywów marki Sony.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna udała się z Piotrem Parvi do zaaranżowanego na miejscu studia fotograficznego by zapoznać się ze specyfiką fotografii studyjnej; druga pierwotnie miała w tym czasie robić zdjęcia w pięknym otoczeniu hotelu, ale niestety pogoda pokrzyżowała szyki i zajęcia z konieczności odbyły się na terenie centrum konferencyjnego.
![]() |
Warsztaty nie obyłyby się oczywiście bez pięknych modelek: Emilii i Karoliny.
Na zakończenie jury pod przewodnictwem Piotra Parvi wybrało najlepsze zdjęcia warsztatów, które prezentujemy poniżej.
I m. Beata Leer |
II m. Piotr Podbiał |
III m. Małgorzata Błeńska |
W warsztatach uczestniczyli głównie początkujący miłośnicy fotografii, dlatego zamiarem organizatorów było przede wszystkim pokazanie im możliwości i zalet fotografowania lustrzankami oraz nakłonienie do korzystania z ustawień manualnych aparatu.
Patrząc na wysoki poziom zdjęć zgłoszonych do konkursu, można powiedzieć, że zamiar ten, przynajmniej w części, się powiódł.
Uwaga! Kolejne, ostatnie w tym roku spotkanie z tego cyklu, odbędzie się 14 listopada w Poznaniu. Rejestracja zakończyła się już dawno, ale specjalnie dla czytelników Optyczne.pl, organizatorzy przeznaczyli 5 dodatkowych miejsc. Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres warsztaty@cyfrowe.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz model posiadanego aparatu. Warsztaty są darmowe i przeznaczone wyłącznie dla użytkowników aparatów marki Sony (kompakty lub lustrzanki).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Fak na tych warsztatach były leprze modelki ;/ niż na ostatnich ;/ i do tego czemu ja o nich nic nie wiedziałem ale mogli znaleźć nowe miejsce park oliwski jest spoko ale już tam było i jeszcze raz czemu ja nic nie wiedziałem ;/??
a czemu nie ma relacji z poprzednich warsztatów... :|
Kurcze, Fasol, tak mi przykro...
Akio Morita miał do Ciebie zadzwonić, nie zrobił tego? Napiszę do niego ze srogą reprymendą!
Fasol, wiesz co to interpunkcja?
O interpunkcji wie chyba jeszcze mniej niż o kolejnych warsztatach Sony, na których bywa nieobecny.
Ja pierniczę, pan Piotr ściął włosy?prawie nie poznałem :)
Szczerze mówiąc mnie się najbardziej podoba fotografia nr 2...
Ten nachlany marketing Sony zaczyna mnie już po woli drażnić.
konkretne warsztaty !
na plus - organizacja, miejsce, prowadzacy (od wiedzy praktycznej do sposobu przedstawienia i wcielania - zwlaszcza sposobu pracy z modelka), modelki (urodziwsze i bardziej doswiadczone w sprawie wspolpracy i zachowania sie podczas sesji), mozliwosc testowania sprzetu !
na minus - nudne omawianie sprzatu (choc pokazywanie czesci wnetrza bylo calkiem calkiem), ale to zlo konieczne, bez tego nie mozna ruszyc z tematem :)
borat - byles, ze sie wypowiadasz czy tylko marudzisz na polityke S ? fakt, sa agresywni na rynku.. i bardzo dobrze, bo za 2-3 lata bedzie sie mowilo glownie o C N S.
wczesniej byly warsztaty cyfrowych z C.. takie same tematycznie, w tym samym miejscu. i co, C juz nie jest nachalny ?
ps. powoli* zamiast po woli.
Nie, Canon tylko uprzejmie informuje o swoich produktach. Sony uskutecznia natomiast "nachlany marketing". Kolega Borat tak sie podniecil swoim postem, ze az literowke popelnil...
Bardzo dobra inicjatywa. Byłem na jedny z warsztatów Sony i było OK. Borat, nie musisz chodzić na warsztaty Sony, przymusu nie ma.
Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na warsztaty w Poznaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Szkoła fotografowania Sony będzie kontynuowana o czym z pewnością poinformujemy czytelników Optyczne.pl.
Sklep Cyfrowe.pl
Cyfrowe.pl powinno zrobić relacje ze wszystkich warsztatów i opisać to w obszernym artykule.
@Borat - nachalny marketing Sony? Chyba żartujesz, nie widziałeś w akcji chłopców od Nikona :D
Patrząc na rynek fotograficzny odnosi się czasem wrażenie, że Sony sprzedaje w białych rękawiczkach. Należy z resztą pamiętać, że "fotografia" to nie nazwa instytucji charytatywnej.
Zawsze będziecie mieli problem, nie dlatego, że coś jest "za bardzo" ale dlatego, że jesteście BABY, czyli "płaczki".
Mi się najbardziej podoba zdjęcie z III miejsca. Natomiast I miejsce ma taki odblask w p.d. rogu, że szkoda. Emilka też ścięła włosy, jak widzę, nie tylko pan Piotr :)
Przepraszam, wywracanie kota ogonem, wg programu mialo byc: poczatkujacych, zaawansowanych i profesjonalistow, po za tym pewnie z 80% ludzi bylo z programu Profoto, ktory jest kierowany dla osob zwiazanych z fotografia zarobkowo lub zyciowo, znaczy niepoczatkujacych. Tymczasem same warsztaty, mozna bylo spokojnie odpuscic, chyba ze sie bylo osoba, ktora chce kupic swoja pierwsza lustrzanke. Kompletnie niczego sie nie nauczylem i nie przyswoilem, na wstepie pogadanka, ze cyfrowe bryluja, w prawdzie za RTV AGD ale przeciez CI nie maja dzialu foto tylko same pralki sprzedaja 30x0%, potem oferta Sony, ok do strawienia, warsztaty w studio??? ja przepraszam jakie warsztaty? okienka poodslaniane, lampy staly sobie i sie kurzyly, wladza na aparacie marki Canon przedstawiciela Cyfrowych... Zadne podstawy do pracy w studio, serwowanie wykladu amatorom jak sie pracuje z modelka, kiedy nie ma sie pojecia o funkcjach aparatu i wiadomosci o podstawowych pojeciach z tym zwiazanych, to lekko mowiac jakies nieporozumienie jest. Pada pytanie: jaka jest przyslona po 2.8? na to ktos z tlumu: zapewne 3. Pstrykanie fotek na iso800 1/20s, niedoswielenie dodatkowo, nie mowiac juz o walce z balansem bieli, tryb zombi kilkunastu osob (LV), pani z Zeissem 135 1.8 w studio (ostrzyla na brew modelki w LV), full profeska. Bezsensowne pstrykanie nic nie wnoszace do tematu warsztatow.
2 sesja z modelka w holu, 1 lampa 42AM polozona na stoliku samopas jako zrodlo swiatla i masa ludzi pstrykajacych po oczach, wspolczuje, a zarazem gratuluje cierpliwosci kochanym paniom.
Strasznie zaluje, ze sie skusilem, jedynym plusem tej imprezy byla mozliwosc zapiecia do body tego co w trojmiejskich sklepach jest niedostepne.
Bylem kiedys na warsztatach Polnische Pentax Days na chwile, prowadzonych przez fafniaka, warunki nieporownywalnie gorsze, kompletna prowizorka ale facet po prostu opowiadal, tlumaczyl, uczyl.
Mozna? - Mozna. wystarczy chciec i byc dobrym rzemieslnikiem, a nie plynac na fali marketingu....
Osobiscie bardzo lubie swoje A900 bynajmniej majac te body nie czuje sie pro wrecz odwrotnie ciagle jestem poczatkujacy ale to co widzialem na tych warsztatach, to dramat.
powodzenia zycze i wspolczuje poznaniakom.