Aquatica AT2i
Firma Aquatica zaprezentowała nową obudowę podwodną dedykowaną dla Canona EOS 550D. Produkt został wykonany z pojedynczego bloku aluminiowego i pozwala na zanurzenie na głębokości 90 m w przypadku wersji podstawowej, lub 130 m w przypadku wersji wzmocnionej, produkowanej na zamówienie.
Aquatica AT2i została wyposażona w złącze światłowodowe, które pozwala na skorzystanie z opcjonalnych portów optycznych Sea & Sea lub INON. Dodatkowo można nabyć wersję obudowy z tradycyjnymi portami Nikonos lub Ikelite.
W obudowie znalazły się także manipulatory pozwalające na otwieranie i zamykanie wbudowanej lampy błyskowej. Cały korpus jest anodowany i dodatkowo malowany proszkowo, co ma zapewnić ochronę przed korozją.
Aquatica AT2i w wersji podstawowej dostępna jest w cenie 1999 USD.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
a w jaki sposób ta wbudowana lampa błyska ?
zawsze zastanawialo mnie wyzwalanie lamp pod woda... radiowe nie dziala, bo podobno pod woda fale radiowe sie nie rozchodza? wiec kabel?
szuler, f8 - wbudowana lampa blyskowa, blyska sobie w obudowie, swiatlo z blysku wedruje swiatlowodami podlaczonymi do portow na gorze obudowy do fotoceli, ktora wyzwala zewnetrzne lampy blyskowe
inny sposob to wykorzystanie zlacza synchro
sprytnie z tym swiatlowodem... ale czy fotocela moze wyzwalac blysk?, czy tylko "odbiera" sygnal swietlny? a kabel i jego odpornosc na wilgoc? zapewne jakies specjalne, bo nie wierze, ze zwykly, ktory powodowal by niezle spiecia :-)
Mam tę obudowę. Błysk jest przenoszony systemem luster i wychodzi wokół obiektywu. Świstak mi to tłumaczył.
błysk wbudowanej lampy aparatu jest przenoszony światłowodem do fotoceli zewnętrznej lampy błyskowej (brak automatyki błysku)
jest jeszcze możliwość wyzwalania blysku przez kabel który jest połączony z gorącą stopką aparatu i lampą błyskową (wtedy będzie TTL ale po zastosowaniu konwerterów z eTTL, iTTL na TTL)
A drzewjej mawiało sie fotokomórka... dla mnie cela kojarzy się z więzieniem. Tylko dlaczego błysk przenoszony światłowodem miałby powodować brak automatyki TTL?
Lampy podwodne firmy INON mają tzw. tryb S-TTL polega to na kopiowaniu mocy błysku lampy wbudowanej w aparat, działa to lepiej albo gorzej. Inne lampy np Sea&Sea posiada tylko TTL, więc albo dokupujesz dodatkowe konwertery albo walisz w manualu, bo aparat np. Canona który ma E-TTL/2 nie dogada się z lampą posiadającą tylko TTL. Są lampy które maja E-TTL bądz I-TTL ale to już inna klasa cenowa, firmy: Seacam, Subtronic.
@jure: a zwykłe lampy wyzwalane fotocelą działają w automatyce TTL?