Lilliput 869GL i ProLite HDMI Splitter 1 x 2
Krakowski sklep Studyjne.com rozszerzył linię monitorów podglądowych ułatwiających filmowanie aparatami DSLR oraz kamerami o model Lilliput 869GL, a także zaprezentował splitter HDMI ProLite 1x2.
Informacje prasowe
Kontynuując działania zmierzające do zapewnienia na polskim rynku pełnego zestawu profesjonalnych narzędzi do filmowania za pomocą lustrzanek cyfrowych krakowski sklep Studyjne.com, właściciel marki ProLite, wprowadził do sprzedaży niezwykle przydatne akcesorium – ProLite HDMI Splitter 1x2. Jest to urządzenie, które w prosty sposób umożliwia dystrybuowanie sygnału urządzeń z cyfrowym wyjściem HDMI (np. lustrzanki cyfrowe lub profesjonalne kamery) na dwa identyczne wyjścia HDMI do opcjonalnych urządzeń jak monitory podglądowe, rzutniki lub telewizory.
![]() |
Istotną zaletą splitter’ów ProLite jest wbudowany wzmacniacz sygnału, którego nie posiadają popularne switche HDMI. Ponadto splitter obsługuje protokół HDCP zgodny ze standardem stosowanym w lustrzankach cyfrowych i kamerach do kodowania sygnału video. Jako, że Prolite HMI Splitter 1 x2 został zaprojektowany głównie do współpracy z DSLR, w przeciwieństwie do innych splitterów w tym przedziale cenowym, jest on w pełni kompatybilny z kodowanym przez aparaty sygnałem cyfrowym.
![]() |
Przykładowe zastosowanie splittera:
- Jednoczesne filmowanie aparatem DSLR z dołączonym monitorem podglądowym i prezentacja nagrywanego materiału na dodatkowym monitorze innym osobom biorącym udział w nagraniach.
- Dzięki splitterowi do jednego z wyjść możemy podłączyć również profesjonalny rzutnik z wejściem HDMI, prezentując nagrywany obraz większej grupie osób. Rozwiązanie to z pewnością docenią osoby prowadzące różnego typu kursy i szkolenia z zakresu video-DSLR.
![]() |
Tym razem krakowski sklep Studyjne.com rozszerzył linię monitorów podglądowych ułatwiających filmowanie aparatami DSLR oraz kamerami.
Do wcześniej prezentowanych 7-calowych monitorów Liliput 669GL (dostępne w wersji ze złączami HDMI/AV/VGA oraz HDMI/AV/Component) dołączył ich większy brat – monitor Liliput 869GL (DVI/HDMI/VGA/AV).
![]() |
Liliput 896GL charakteryzuje się większą, 8-calową matrycą, która znacząco poprawia wygodę filmowania poprzez obserwację kadru na dużym ekranie. Zyskujemy przede wszystkim łatwe operowanie manualnym ostrzeniem oraz możliwość obserwowania nagrywanego obrazu przez inne osoby (poprzez zastosowanie specjalnego splittera HDMI dostępnego również w ofercie sklepu).
![]() |
Monitor jest podświetlany diodami LED, co gwarantuje równomierne podświetlenie i dużą żywotność panelu. Lilliput 869GL charakteryzuje się ostrym i czytelnym obrazem bez efektu smużenia.
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
A jaka jest rozdzielczość takiego monitora? Tego w informacji nie podali.
hd jak można się domyślić.
ceny brakuje.
fajna nazwa Lilliput :)
Ja bym raczej obstawiał że liliput 869GL ma rozdzielczość 800x480, a Full HD to tylko interpolowaną.
Ale mogę się mylić.
link
Wszystko fajnie i cacy tylko cena zabija. 820zł a na eBay ten sam lilliput do kupienia za ok 550zł tu: link
Przecież na ostatnim zdjęciu widać napis na nalepce jest napisane "8 cali VGA". Sorry, ale za Full HD, mogę dać tylę kasy. Natomiast na tym wielkim badziewiu nie będzie się ostrzyć wygodniej, niż np. na ekranie 5D II z przystawka lupową. Dla mnie jest to gażet bez jakiegokolwiek sensu chyba, że faktycznie ma oglądać go kilka osób. Ale w warunkach stacjinarnych chyba lepiej podłączyć 20'' LCD z wejściem HDMI. Da się kupić nawet taniej.
A czy da się połączyć dwa kolejne rozgałęziacze do pierwszego i w ten sposób podawać sygnał na cztery monitory?
Albo jeszcze cztery rozgałęziacze i na osiem monitorów, albo... dobra, nie!
juree - postaram się to sprawdzić w przyszłym tygodniu, choć mz. takie rozwiązanie nie ma sensu. Na rynku są dostępne dobre wzmacniacze dystrybucyjne (np. Rico, Kramer) z 4 wyjściami HDMI. Są one już dość sporych rozmiarów i masy dlatego raczej nie zamontujesz ich na tylnej ściance LCD.
ciekawus - Mam nadzieje, że Twoje słowa krytyki są wyrazem sporego doświadczenia i wiedzy w dziedzinie video-DSLR ;) Zdecydowana większość monitorów HD producentów jak Marshall, Ikan czy Small HD, posiada taką samą rozdzielczość (a często nawet niższą). Ich ceny to od około 1000 USD w górę. Nie wiem czy miałeś wielokrotnie okazję filmować z przystawką powiększającą, ale kilkugodzinna praca z takim urządzeniem nie jest wygodna. Jeśli używasz riga lub innego systemu, monitor jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.