Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Artykuły

Przegląd kart pamięci Lexar. Co powinien wybrać profesjonalista?

28 lutego 2017
Sebastian Luciński Komentarze: 9
Komentarze czytelników (9)
 1. Vendeur
  Vendeur 28 lutego 2017, 15:54

  Marketing Lexara w natarciu. Ale tak to już jest, że jak ktoś ma zbyt słabe produkty, aby broniły się same to musi zachęcać na siłę.

 2. Z_photo
  Z_photo 28 lutego 2017, 16:07

  @ Vendeur: "... jak ktoś ma zbyt słabe produkty, aby broniły się same..."

  Na czym polega "słabość" kart pamięci Lexara?

 3. eclipsis
  eclipsis 28 lutego 2017, 16:24

  z kompatybilnością różnie bywało

 4. deel77
  deel77 28 lutego 2017, 17:10

  Z kartami Lexara różnie bywało - kiedyś. Dziś to raczej jeden z lepszych wyborów. Sam korzystam z kart Lexara (głównie SD 64GB, mam ich z 10 sztuk) i nigdy mnie nie zawiodły (korzystam też z SanDiska i również polecam).

 5. slavone
  slavone 28 lutego 2017, 23:01

  Kiedyś top to był tylko SanDisk dziś lexar to ta sama liga a cenowo bywa bardziej korzystny...

 6. cygnus
  cygnus 1 marca 2017, 02:22

  Zabawny tytuł, obiecuje poradę dla profesjonalisty jaką kartę pamięci wybrać. Oczywiście przy założeniu że to MUSI być Lexar.
  Bardzo praktyczny poradnik.

 7. baron13
  baron13 1 marca 2017, 08:04

  Kilka razy to pisałem, MBF-y czy  średnie bezawaryjne czasy pracy dla kart pamięci są większe (dłuższe) niż dla dysków twardych. Jedyna sprawa przy wyborze kart, to ewentualnie transfer. Awaria karty, to praktycznie teoria. Nawalają ewentualnie adaptery do mikro SD, gniazda w czytnikach. Co oznacza, że jeśli karta w aparacie działa, jeśli możemy odczytywać z niej w trakcie sesji zdjęcia do podglądu, to prawdopodobieństwo utraty danych jest znikome. Straciłem na ponad 100 tys zdjęć kilka, mniej niż 5 . Znacznie bardziej prawdopodobne, że zgubimy kartę, niż że nawali.

 8. handlowiecupc
  handlowiecupc 1 marca 2017, 11:28

  @baron13
  Tym razem dobrze prawisz. Ja tez już przerzuciłem się z SD na Micro SD bo pojemnościami i prędkościami (a także ceną dorównały tym większym) a są praktyczniejsze, bo po zakończonym dniu mogę wrzucić kartę w smarkfona i przeanalizować twórczość ;-)

 9. Marek B
  Marek B 1 marca 2017, 12:01

  Nie piszcie, że przenośnie pamięci Flash w standardzie SD maja być z czymkolwiek kompatybilne. To np: GoPro ma sie dostosować do standardu, a nie odwrotnie. W tych kwestiach decydują producenci mikroelektroniki a nie producenci sprzętu do /jakiegokolwiek/ obrazowania i gromadzenia danych w tego typu pamięciach:). Co się tyczy Lexara, to ZAWSZE !!! był on na czołowym miejscu wśród producentów pamięci przenośnych. W kwestii awaryjności - zgadzam w 100% z Baronem. Co do marketingu, to zaszczytem dla GoPro jest stosowanie kart Lexara - nie odwrotnie :)

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.


Następny rozdział