Praktica CDV 2.0
PRAKTICA CDV 2.0 to nasza najnowsza kamera samochodowa wyposażona w GPS, którą można rejestrować obraz wideo w rozdzielczości 1920×1080 pikseli (Full HD) o kącie widzenia 110°. Gdy ruszamy samochodem, a kamera jest podłączona do gniazda zapalniczki, rejestrowanie wideo rozpocznie się automatycznie w określonych sekwencjach czasu.
Informacja prasowa
![]() |
Video rejestratory stają się coraz bardziej popularne w codziennym życiu. Nie tylko dlatego, że możemy prześledzić naszą trasę jeszcze raz, ale coraz częściej stanowią pomoc w ustaleniu tego, co na prawdę zdarzyło się w drodze podczas ostatniej podróży samochodem czy motocyklem.
PRAKTICA CDV 2.0 to nasza najnowsza kamera samochodowa, którą można rejestrować obraz video w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD) pikseli a kąt widzenia kamery to aż 110°. Gdy ruszamy samochodem a kamera jest podłączona do gniazda zapalniczki, rejestrowanie video rozpocznie się automatycznie w określonych sekwencjach czasu.
![]() |
W trybie wykrywania ruchu PRAKTICA CDV 2.0 zapisze obraz na karcie Micro SD gdy tylko poruszające się obiekty pojawią się w zasięgu obiektywu. Ciekawą i zarazem przydatną funkcją jest automatyczne nagrywanie w trybie kolizyjnym a także nagrywanie w pętli. Dodatkową zaletą jest także wbudowany moduł GPS.
W komplecie z kamerą użytkownik otrzymuje m.in. uchwyt z przyssawką do szyby, zintegrowany akumulator litowo-polimerowy, ładowarkę samochodową i oprogramowanie GPS dla systemów Windows, dzięki któremu można np. wyświetlić trasę przejazdu w mapach Google.
![]() |
Więcej na www.praktica.pl.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
A cena?
Fajny gadżet. Cena ponad 500 zł. Na youtube są filmiki ze starszą wersją. Zamiast fuul HD HD. Ale i tak fajne. Przydatna rzecz do oglądania i analizowania swoich wojaży.
ciekawe jak po zmroku... w słabym oświetleniu. to największa bolączka tych kamerek. Przestają być użyteczne gdy stają się naprawdę potrzebne.
Brak czujnika przeciążenia, brak przycisku blokady ostatniego/bieżącego nagrania, 110 stopni to bardzo mało, standard obecnie to 120-140 stopni. Jest wiele lepszych i tańszych urządzeń.
Navroad miał swego czasu fajny pomysł zintegrowania kamerki z nawigacją. Ktoś używał?
Prestigio 5800 jedyne moim zdaniem sensowne rozwiązanie z tym, że kamera nie ma regulacji więc nawigację trzeba ustawiać mało wygodnie moim zdaniem. A do urządzenia bez problemu wchodzi automapa.
Przydatna rzecz ale w dobie Androida prawie wszędzie przydało by się mieć to w telefonie. Testowałem kilka ale bez efektu - brak znaczników, zapisu prędkości itd.
Cyberant ma racjeGPS i inne pierdolasy nie sa najwazniejsze.
Najwazniejsze jest to, by w razie kolizji bylo na nagraniu widac dokladnie kto jest winny.
Od kilku miesiecy uzywam kamerki w aucie. W dzien nie ma problemu z jakoscia obrazu, ale w nocy w slabo oswietlonym terenie ledwo cos widac.
Ciekawe jaka jakosc ta kamera oferuje po zmroku. W komplecie powinien tez byc uchwyt na deske rozdzielcza, zeby policja nie wlepiala co chwila mandatu za kamere na szybie.
Radziu GFD | 2013-08-29 21:42:46
wlepiaja za to mandaty? co za debilizm.. co do kamerki to po zmroku sam jestem ciekaw jakosci obrazu, gps to zbedny smiec, rownie dobrze moge na uchwyt zamocowac fona i mam wszystko a nawet wiecej.
...a Optyczne widać że już tę kamerę kupiło, piszą że "PRAKTICA CDV 2.0 to nasza najnowsza kamera samochodowa..."
NASZA ;)
Gemo.Nie wiem jak jest w polsce, ale u mnie kodeks drogowy stanowi iz zakazane jest umieszczanie jakichkolwiek przedmiotow na przedniej szybie w rejonie ktory wyznaczaja wycieraczki gdy pracuja(czyli w wiekszosci aut jakies 80-90% ), lub przedmiotow tak umocowanych, ze przeslaniaja chocby czesc tego obszaru przed wzrokiem z miejsca kierowcy. Malo tego, nawet jesli urzadzenie jest zainstalowane zgodnie z przepisami, ale posiada ekran, ekran ten nie moze byc widoczny z miejsca kierowcy.
Dlatego dla mnie mile widziany jest uchwyt na deske rozdzielcza.
Ta kamerka ma tańsze odpowiedniki bez logo Praktica, w cenie 590zł to można dostać już nawigację z 2 kamerami, choć z kiepską rozdzielczością.
Jeszcze nie trafiłem na kamerkę idealną, większość to niestety tani chiński szajs.
Możecie coś polecić?
@rasta:
link