Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Artykuły

Garmin VIRB 360 - przegląd możliwości kamery sferycznej

31 stycznia 2018
Marcin Czajkowski Komentarze: 9
Komentarze czytelników (9)
 1. MaciekKwarciak
  MaciekKwarciak 31 stycznia 2018, 21:26

  Może mi ktoś powiedzieć co robię nie tak? U mnie "Wirtualny spacer po Płocku" przypomina zjechaną kasetę VHS.

 2. szuu
  szuu 31 stycznia 2018, 22:44

  a więc czeka cię regulacja głowicy w magnetowidzie ;-)

 3. arra
  arra 1 lutego 2018, 08:37

  @MAciekKwarciak:

  Tak niestety wygląda wyjście z 99% kamerek 360. Ta technologia powinna zdechnąć szybciej niż 3D w TV. Widzę, że nadal ktoś jeszcze ten syf produkuje i wygląda, że nadal także kupuje :/
  Kumpel kupił Samsunga Gear i po powrocie z wakacji skasował wszystkie filmy (zostawił tylko sferyczne fotki), bo nie dało się tego oglądać.

 4. cyberant
  cyberant 1 lutego 2018, 09:36

  Panowie... tu nie chodzi o to że technologia 360 powinna zdechnąć... bo jest do D.. tylko o to, że ludzie nie ogarniają o co chodzi z tą rozdzielczością. Widzą napis Full HD albo 4k i myslą że obraz będzie żyleta... a w 360 obraz powinien być 12k albo i 16k zeby była naprawdę wysoka jakość.

  Full hd czy 4k to jest cała rozdzielczość materiału, nagranego z 2 czy więcej obiektywów, ale to nie znaczny że ty widzisz obraz fullhd czy 4k, oglądający widzi wycinek kadru, tak jakby nagrał normalnie obraz jakimś GoPro i oglądał na powiększeniu cyfrowym 1/4 kadru albo i mniej. Po prostu technologia i nosniki jeszcze nie dojrzały do naprawdę dobrej jakości w 360p i nie mówcie że to ma "zdechnąć" tylko raczej to ma dojrzeć, i za jakiś czas będzie super.

  Osobiście VR używam do oglądania zdjęć z wakacji, robię panoramkę sferyczną na plaży lub szczycie jakiejś górki w ładną pogodę, potem wracam do domu, zakładam google i moge wrócić w to miejsce. W przypadku zdjęć/panoram których rozdzielczość jest wielokrotnie większa niż fhd czy 4k jakość jest ok i pozwala naprawdę miło wrócić wspomnieniom...

  Przypomnijcie sobie zdjęcia z pierwszych cyfrówek.. też się wszyscy z tego śmiali... i nigdy miały nie dorównać analogom. :)

 5. mokipera
  mokipera 1 lutego 2018, 10:50

  Przepraszam, ale czy oglądanie KOSZMARNIE POWYGINANEJ rzeczywistości może się komuś podobać?

 6. olaieryk
  olaieryk 1 lutego 2018, 11:10

  mokipera: powginana rzeczywistość to pojęcie względne - jak odwzorowanie obiektywu rybie oko kontra ZERO-D. Fakt, że zdjęcie musi się podobać, ale to już bardziej zależy od fotografa niż sprzętu.

 7. szuu
  szuu 1 lutego 2018, 11:28

  na miłość boską, przecież tych zdjęć i filmów nie ogląda się 360 stopni na raz! chyba że jesteś rybą.
  zniekształcenia są dokładnie takie jakie wybierze sobie oglądający.

 8. arra
  arra 1 lutego 2018, 20:22

  @szuu: tak tragicznej jakości z czystej ludzkiej przyzwoitości nie powinno się w ogóle wyświetlać. Ja jako oglądający jestem zmuszony przez producentów wybrać przycisk DEL odnośnie wyboru zniekształceń.

 9. Fenervil
  Fenervil 8 lutego 2018, 19:40

  Kilka filmików wykonanych kamerką Virb 360 w technice HyperFrame

  link

  link

  link

  link

  link

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.


Następny rozdział