Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX w sprzedaży od czerwca
Firma Next77 informuje, że w czerwcu do sprzedaży w Polsce trafi najnowszy obiektyw Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX, zaprojektowany specjalnie dla aparatów pełnoklatkowych. Niestety nie znamy jeszcze ceny. Na budowę optyczną tego obiektywu składa się 15 soczewek ułożonych w 11 grupach.
Specyfikacja obiektywu jest dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
![]() Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX - wersja Canon |
Polski dystrybutor marki Tokina – firma Next77 – już w czerwcu wprowadzi do sprzedaży najnowszy obiektyw Tokina AT-X 24-70 PRO FX F2.8. Model ten uzupełnia serię ATX-PRO, zaprojektowaną specjalnie dla aparatów pełnoklatkowych.
Tokina AT-X 24-70 PRO FX F2.8 jest najnowszym obiektywem poszerzającym i uzupełniającym linię obiektywów pełnoklatkowych ATX-PRO. Obiektywy z tej serii zostały stworzone w oparciu o najlepszej jakości podzespoły i najnowocześniejsze technologie. Mają doskonałe parametry optyczne i wytrzymałą obudowę wykonaną z utwardzonego aluminium.
Nowy model AT-X 24-70 PRO FX F2.8 jest konstrukcją, która powszechnie uważana jest za jedno z podstawowych narzędzi w rękach każdego fotografa. Oferuje on niezwykle użyteczny zakres ogniskowych przy zachowaniu dużej i stałej jasności F2.8.
W konstrukcji optycznej obiektywu wykorzystano aż trzy soczewki asferyczne redukujące aberrację sferyczną. W celu zminimalizowania aberracji chromatycznej i zmniejszenia wymiarów obiektywu wykorzystano także trzy soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji. Dzięki nim obiektyw ma doskonałą ostrość w całym polu obrazu, dużą jasność i znacznie zredukowaną dystorsję.
![]() Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX - wersja Nikon |
Model został wyposażony w nowoczesny napęd autofokusa. Silnik SD-M (Silent Drive-Module) pracuje szybciej i ciszej. Ma również niezwykle wygodny mechanizm One-touch Focus Clutch, który pozwala na szybką zmianę trybu z AF na MF.
Nowy obiektyw z mocowaniami Nikon F dostępny będzie w sprzedaży pod koniec czerwca natomiast z mocowaniem Canon EF pod koniec lipca 2015 r.
Galerię zdjęć przykładowych można zobaczyć na polskiej stronie producenta: http://goo.gl/Wo5dn6.
Cena detaliczna z VAT: Ceny obiektywu zostaną podane wkrótce.
Gwarancja: Wszystkie obiektywy marki Tokina objęte są dwuletnią gwarancją.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Zapowiada się interesujący konkurent Nikona 24-70
Zapowiada się interesujący konkurent Nikona 24-70
Ale brzydal :)
Jąkam się
Jąkam się
jaki krótki
Konkurencja dla N24-70 watpie .
Tamron nie dał rady gdzie ma nie zły af dobrą ostrości.
Pod słońce radzi sobie ,a jak wiadomo Tokina ma z tym spore problemy.Do tego tamron posiada stabilizację nie stety tylko pasywną.
Oczywiście nie przekreślam tego obiekywu bo może zaskoczyć pozytywne jak 16-28
Dobra cena oraz jakość wykonania jak to w Tokinie no i może po walczy.
Oby nie była taka porażką jak 70-200
wyglada tanio i badziewnie. projektant plakal jak projektowal. A serie 24-70/2.8 to przeciez topowe szkla w swojej klasie.
Po ostatnich pomysłach cenowych Tokiny (70-200 f4) nie spodziewam się niczego interesującego po tej premierze. Pewnie znowu kogoś poniesie przy wycenie "samurajska" fantazja.
Brałem pod uwagę tę markę przy zakupach, wziąłem nawet udział w warsztatach organizowanych przez Dystrybutora, ale praca pod światło obiektywów Tokiny - nie dla mnie.
Czemu nie spróbowali zrobić czegoś innego.. chociaż 20-70, 24-90, czy coś w tym stylu..
Będzie można narzekać (albo nie) gdy ogłoszą cenę. Póki co to , poza parametrami, jedna wielka niewiadoma. Na rynku jest genialny Nikkor 24-70 za 6 tys. bardzo doby Tamron za 3,6 tys i więcej niż przyzwoita Sigma za 2,8 tys. Tokina może mieć duży problem by się w tym gronie przebić, ale może będzie rewelacyjna optycznie i tańsza od Sigmy ?
Według mnie Tokina powinna wypuścić trochę obiektywów pod APS-C. Tam ma możliwość coś przeforsować swojego, zwłaszcza jak wypuściła by jakieś szybkie stałki lub ulepszone swoje zoomy. Swego czasu miałem 100mm macro od Tokiny pod pełna klatkę i przyznam, że jakość wykonania i ostrość wykonywanych tym obiektywem zdjęć były niezłe.
Będzie jak to zwykle bywa z Tokiną, najpierw cena z kosmosu, a potem szybko do odpowiedniego poziomu.
Niech jakiś ktoś z żółtej strony mocy powie mi, czy na zdjęciu z kwiatami w metalowym koszu/wiadrze taka ilość szumu jest standardem przy ISO 100, czy po prostu to zdjęcie jest tak mocno ciągnięte pod względem ostrości, że szum sztucznie powyłaził, ewentualnie jaki może być inny powód ???
patrzę na resztę zdjęć i jest podobnie... :/
Po b. wysokiej cenie 70-200/4 stawiam na 4 tys i wówczas next77 zrezygnuje z dystrybucji Tokiny bo im się przestanie podobać polityka cenowa producenta ;P tak samo jak w przypaku Samyanga ;-)
Ja tam żadnego problemu z szumem nie widzę...
A gdzie mocowanie Pentax ? ;-)
No cóż niewiele się pomyliłem link
Niestety Blue miał rację a nawet nie doszacował ceny Tokiny. Musiałaby być optycznie lepsza od Nikona żeby się sprzedawać . Pewnie będzie kolejnym szkłem znanym wyłącznie z testów. Tokina powinna wzorować się na Olympusie i zacząć "wspomagać" takich "niezależnych" fachowców jak DR5000 - może to by pomogło ?
akurat z dr5000 Tokina współpracuje, może pomoże ;-)
To może ktoś powinien pomóc DR5000 skoro mają problem z odróżnieniem zabawki od aparatu ? Pisałem już o tym jak użytkownik ogranicza sprzęt a oni w fotografii są tego doskonałym przykładem.
sample wygladaja bardzo dobrze... jak zwykle ;]
Tokina 16-28 też miała mieć jakieś kosmiczne ceny rzędu 4000 PLN a w sklepach była po 2600 PLN
Drzymała15, problem to widzę, że masz ty a nei DR5000.
Na tych zdjęciach w skali 1:1 na ISO-100 to jakaś patologia z szumem na gładkich powierzchniach, przynajmniej z rawów wołanych nikonowskim NXem, do tego widać przeostrzenia na niektórych fotach. Generalnie SHIT i jajco widać
@blue Ty jakis jasnowidz jestes?
@Boa - tak, straszny - nie lubię kryptoreklamy i pseudofachowców. Mimo wszystko to i tak nic w porównaniu do problemu jaki masz Ty z własnym ogonkiem.
Jakies nowosci?? Juz prawie koniec czerwca a tutaj glucho