Nowe slidery od Manfrotto
W ofercie firmy Manfrotto pojawiły się nowe slidery przeznaczone dla filmowców i fotografów. Producent podkreśla, że zapewniają one płynny i dokładny ruch dzięki ośmiu stalowym, precyzyjnym łożyskom kulowym.
Informacja prasowa
Firma Manfrotto - światowy lider branży fotograficznej wprowadza na rynek nowe slidery. Slidery są znakomitym narzędziem, dzięki któremu realizatorzy foto i wideo będą mogli tworzyć jeszcze bardziej kreatywne ujęcia. Slidery dostępne są w dwóch wersjach 60 cm i 100 cm, stworzone zostały w oparciu o doświadczenia fotografów i filmowców, zgodnie z najnowszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi, aby praca realizatorów umożliwiała oryginalniejsze i precyzyjniejsze zdjęcia w porównaniu z konkurencją. Nowe slidery stworzone zostały do zastosowań profesjonalnych dla realizatorów pracujących we wnętrzach oraz w plenerze, w celu rozwijania pomysłowości i spontaniczności realizowanych ujęć.
![]() |
![]() |
Płynny i precyzyjny ruch
Slidery zapewniają wyjątkowo płynny i dokładny ruch dzięki precyzji 8 stalowych łożysk kulowych. Połączenie między szynami i wózkiem może być łatwo i prosto regulowane, jak również i siła docisku samego wózka ma możliwość regulacji. Dla uzyskania większej płynności i wyciszenia w takcie przesuwania, zastosowano kółka wykonane z wysokiej jakości wytrzymałego polimeru PSU. Slidery są bardzo uniwersalne, a zastosowanie zmiennej siły tarcia (Friction System) pozwala użytkownikowi dostosować docisk indywidualnie do potrzeb śledzenia w trakcie ujęć. Szeroki profil rozstawu szyn powoduje solidne i stabilne prowadzenie kamery.
Różne warianty zastosowania głowic
W ramach asortymentu firmy Manfrotto, slidery będą dostępne w zestawach z głowicami wideo. Wózek slidera pozwala na dowolne konfiguracje z głowicami jak i innymi akcesoriami. Pozwala również, poprzez głowice wideo, na zamontowanie Digital Directora, za pomocą którego można kontrolować obraz i ustawiać parametry aparatu w trakcie realizacji zdjęciowej.
Slider z głowicą 391RC2
Głowica foto i wideo 391RC2 pozwala użytkownikowi na pełne wykorzystanie płynnego ruchu. Umożliwia odchylenie i panoramowanie oraz ustawienie w pozycji portretu dla ujęć przy pionowym ustawieniu slidera.
![]() |
Slider z głowicą 494RC2
Głowica kulowa 494RC2 jest połączeniem cech - zwartej budowy i funkcjonalności oraz szybkiej możliwości zdemontowania kamery ze slidera. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują prostego systemu do ustawienia pozycji aparatu z możliwością szybkiego odłączenia kamery z głowicy za pomocą płytki szybkiego montażu RC2.
![]() |
Slider z głowicą wideo 500 Fluid
Głowica wideo 500 Fluid jest profesjonalną głowicą o płynnym ruchu w pozycjach odchylenia i panoramowania, idealna dla użytkowników, którzy chcą wykorzystać precyzyjny i płynny ruch kamery podczas pracy ze sliderem. Umożliwia również zastosowanie dodatkowych akcesoriów zamontowanych bezpośrednio do głowicy.
![]() |
Slider z głowicą wideo 502 Fluid
Głowica wideo 502 Fluid z płaską bazą jest profesjonalną głowicą o płynnym ruchu w pozycjach odchylenia i panoramowania, idealna dla użytkowników chcących wykorzystać dodatkowe akcesoria i wykorzystać precyzyjny i płynny ruch kamery podczas pracy ze sliderem w dowolnych konfiguracjach, na przykład ze sterownikiem lanc lub Digital Directorem.
![]() |
Nowe slidery to idealny wybór dla wszystkich realizatorów wideo, którzy chcą aby ich praca zdjęciowa była bardziej kreatywna wykorzystując niezawodne narzędzia najwyższej jakości. Suwaki Manfrotto produkowane są w całości we Włoszech i są kolejnym dowodem konsekwentnego zaangażowania firmy Manfrotto w szukaniu innowacji, badaniach i rozwoju zogniskowanym na najnowsze trendy branży foto i wideo.
![]() |
![]() |
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ale ruch w tym Manfrotto.
To sprzęt nie dla mnie amatora, ale zastanawia mnie pomijanie milczeniem kwestii napędu w temacie sliderów. Może ćwierć wieku temu to byłaby rozpusta, ale teraz raczej nie. Nie wyobrażam sobie parogodzinnego timelapsa z ręcznym napędem slidera. Ale jeśli już, to wskazana byłaby podziałka dla zachowania elementarnej orientacji i precyzji przesuwu. Ale nie widziałem ani śladu podziałki na sliderach.
Czy to jakieś tabu środowiskowe?
Markoniusz: prawdziwa fotografia jest analogowa, a slider manualny :)
Ale podziałka by się przydała. Dziwne, że jej nie ma :(
mokipera , to zrób manualnie timelapsa z przesuwem o 1mm co 2 sek :)