Nikon GLOBAL COMPASS 7x50CF WP
Firma Nikon zaprezentowała dzisiaj kolejną generację lornetek żeglarskich. Model GLOBAL COMPASS 7x50CF WP ma wodoszczelną obudowę wypełnioną azotem. W zestawie znajdziemy pasek pływający.
Informacja prasowa
Nikon z przyjemnością przedstawia kolejną generację profesjonalnych lornetek żeglarskich. Wprowadzając na rynek nową lornetkę GLOBAL COMPASS 7x50CF WP, firma ponownie podnosi poprzeczkę w tej kategorii produktowej.
Model GLOBAL COMPASS 7x50CF WP to dalsze rozwinięcie koncepcji połączenia lornetki i kompasu, z wykorzystaniem nowocześniejszych technologii. Oferuje on kompas, umożliwiający dokładne wyznaczanie kierunków świata bez względu na lokalizację – zarówno na półkuli północnej, jak i południowej.
![]() |
Wszystkie parametry techniczne, w tym wodoszczelność, solidna konstrukcja porropryzmatyczna, wysoki komfort odczytu namiaru kompasowego oraz nowoczesny układ optyczny, zapewniają jeszcze większą jakość niż aktualnie oferowany przez firmę model lornetek COMPASS 7x50CF WP. Podobnie jak ich cieszące się uznaniem poprzedniczki, dzięki obiektywom o średnicy 50 mm i zaawansowanym, wielowarstwowym powłokom antyodblaskowym, lornetki GLOBAL COMPASS 7x50CF WP charakteryzują się doskonałą jasnością obrazu, a także szerokim polem widzenia. Najwyższej jakości optyka nie musi kosztować fortuny: ten wyjątkowy i wysoce profesjonalny żeglarski sprzęt optyczny cechuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Dodatkowo w zestawie znajduje się praktyczny i przydatny pasek pływający, który zapobiega zatonięciu lornetki GLOBAL COMPASS 7x50CF WP.
![]() |
Zastosowany w lornetce kompas bazuje na oryginalnej konstrukcji Suunto. Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy fiński biegacz na orientację, a zarazem inżynier, Tuomas Vohlonen, opracował metodę masowej produkcji napełnionych płynem kompasów. Od tamtego momentu firma Suunto odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu oraz innowacjach w dziedzinie zegarków sportowych, komputerów do nurkowania oraz przyrządów sportowych, z których korzystają poszukiwacze przygód na całym świecie.
Najważniejsze cechy:
- Żeglarski standard powiększenia 7x, oferujący szerokie pole widzenia, tak ważne przy śledzeniu innych jednostek pływających, znaków nawigacyjnych oraz innych sygnałów, nawet przy wzburzonym morzu.
- Wbudowany kompas z podświetleniem oraz skala do mierzenia wielkości lub odległości, jeśli znana jest jedna z tych wartości.
- Szerokie i jasne pole widzenia.
- Szybki i prosty w obsłudze centralny system ustawiania ostrości.
- Wodoszczelna (do 1 m przez 5 minut) i odporna na zaparowanie konstrukcja, dzięki zastosowaniu uszczelnień o-ring i wypełnieniu azotem.
- Duży komfort objęcia wzrokiem całego pola widzenia, nawet w przypadku osób noszących okulary, za sprawą dużego odsunięcia źrenicy wyjściowej.
- Soczewki i pryzmaty pokryte wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi zapewniają jasny obraz.
- Odporność na uderzenia i wygodny chwyt dzięki pokryciu gumą ochronną.
- Pasek pływający w zestawie.
- Kompatybilność ze statywami poprzez zastosowanie opcjonalnego adaptera TRA-2 lub TRA-3.
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Szanowna firmo Nikon,
niespełna miesiąc temu kupiłem lornetkę żeglarską. Może następnym razem.
Z poważaniem,
Marlut
Szanowny Marlucie,
i co teraz Nikon pocznie?
Mam nadzieję, że jakoś z tego wyjdą.
Kolega czekał parę lat aż Delta wypuści porro Titanium 12x56,
ale się nie doczekał i na złość Delcie kupił Nikona EX 12x50.
Więc na razie Nikon stratę na Marlucie ma wyrównaną ...
To wspaniała wiadomość, nie chciałem być przyczyną upadku tak zacnej firmy.
Nikonie, nie lękaj się! Delta wyciągnęła pomocną dłoń nieoferując pożądanego modelu w stosownym czasie.
Delto, w kwietniu kupiłem twoją lunetę.
Możemy zatem spać spokojnie, kryzys zarzegnany.
Dobranoc.
Merytoryczność komentarzy nowej lornetki 7x50 global compass budzi respekt....
Komentarze na poziomie reklamowego gładkiego tekstu z którego niewiele wynika poza tym że nowy model w ogóle jest, jak pojawią się konkrety, porównania i wnioski czym się on różni od poprzednich modeli to może i komentarze będą konkretniejsze...
Warszawa, 02.10.2015r
Pragnę najmocniej przeprosić wszelkie osoby które poczuły się dotknięte moją odpowiedzią na informację prasową firmy Nikon.
Z poważaniem,
Marlut
Eeeeee??? Marlut co sie stało?
Najwyraźniej obraziłem uczucia religijne co nie było moją intencją.
;)
A mi się podoba koncepcja lornetki z podziałką w tysięcznych i nawet kompasem. Tropical wcale rzucił mnie na kolana. Ten jest takim nowoczesnym modelem z funkcjonalnością dla szczególnych zastosowań. Tu raczej roof się nie pojawia masowo. :-)
Skala dalmierzowa jest fajna i pomocna ale ogranicza transmisję w jednym torze optycznym, a to może przeszkadzać w astro. Gdyby zastosować patent z wysuwany elementem ze skalą, tak jak to robi TS z filtrami mgławicowymi.
Ciekawe jak ma się ta lornetka do TS 7x50mx albo Steinera Navigator.
Daliby chociaż "screenshoty" z pola widzenia, a tu klasyczny dla marketingowców Nikona narcystyczny glut. Jedyne sensowne informacje to, że wstawiony kompas pochodzi od Suunto.