Jakiś czas temu na przykładzie QNAP HS-453DX opisywaliśmy możliwości współczesnych serwerów NAS i rekomendowaliśmy je miłośnikom fotografii. Ceny urządzeń tego typu, wyposażonych w dwie zatoki na dyski twarde zaczynają się od niespełna 700 zł, a do kwoty 2000 zł możemy już przebierać pośród kilkunastu różnych modeli i to także tych obsługujących maksymalnie 4 dyski twarde.
Partnerem artykułu jest firma FOMEI - czeski producent papierów fotograficznych do drukarek atramentowych i suchych mini labów FOMEI Collection, FomeiJet, FomeiLab i Series 230, reprezentowana w Polsce przez firmę Medikon Polska.
Nie tak dawno we współpracy z Green Cell pisaliśmy o perfekcyjnym przygotowaniu fotografa do sesji. Jednym z urządzeń, które znalazły się w poradniku był power bank GC PRIME. Po ponad miesiącu użytkowania stwierdziliśmy, że zasługuje na osobny artykuł.
Prędzej czy później każdy z nas staje przed problemem przechowywania swoich zdjęć. Nie potrzeba dużo fotografować, żeby dość szybko zapchać dysk w laptopie, tym bardziej, że w pogoni za lepszą wydajnością często decydujemy się na zakup modelu z dyskiem SSD, którego pojemność jest znacznie mniejsza od tradycyjnego dysku oferowanego w tej samej cenie.
Odpowiednie przygotowanie i godny zaufania sprzęt to kluczowe warunki, bez których komfortowa i owocna praca fotografa nie jest możliwa. Talent i umiejętności nie przydadzą się, gdy zawodzi organizacja, a jeśli nie zadbamy o naładowane do pełna baterie, nawet najlepszy aparat nas nie uratuje.
Drukowanie zdjęć jest prostsze niż myślisz. Żeby wydrukować swoje zdjęcia potrzebna jest drukarka fotograficzna, papier do zdjęć, profil ICC i odrobina wiedzy jak to wszystko połączyć w jedną całość.
Drukowanie zdjęć jest prostsze niż myślisz. Żeby wydrukować swoje zdjęcia potrzebna jest drukarka fotograficzna, papier do zdjęć, profil ICC i odrobina wiedzy jak to wszystko połączyć w jedną całość.
Drukowanie zdjęć jest prostsze niż myślisz. Żeby wydrukować swoje zdjęcia potrzebna jest drukarka fotograficzna, papier do zdjęć, profil ICC i odrobina wiedzy jak to wszystko połączyć w jedną całość.
Jak ważna dla fotografa jest kopia zapasowa przekonał się każdy, kto choć raz stracił swoje dane. Niestety, dyski bywają awaryjne, więc posiadanie co najmniej jednej kopii zapasowej jest wskazane. Żyjemy w erze cyfrowej, znaczną część fotografii również wykonujemy cyfrowo – szkoda, żeby dorobek życia został zniszczony przez awarię, przypadkowe skasowanie plików czy kradzież.
W ubiegłym roku firma Panasonic zaprezentowała kamerę AU-EVA1. Jest to kompaktowy model skonstruowany z myślą o filmowaniu z ręki, jak również produkcjach dokumentalnych, reklamach i teledyskach. Nowy produkt ma być rozwiązaniem pośrednim między bezlusterkowym aparatem cyfrowym Panasonic Lumix GH5 4K a profesjonalną kamerą filmową VariCam LT 4K.
W poprzednim artykule zaprezentowaliśmy historię firmy Kenko. Okazało się, że to japońskie przedsiębiorstwo (obecnie Kenko-Tokina) ma długą tradycję obecności w branży fotograficznej. Wśród ogromnego portfolio produktów Kenko znajdziemy także filtry obiektywowe.
Powiem szczerze - nigdy nie czułem potrzeby posiadania profesjonalnej, wytrzymałej skrzyni na swój sprzęt fotograficzny. Sporo natomiast podróżuję, i w ciągu paru lat udało mi się zużyć niejedną walizkę.
Niewielka lampa, w której drzemie duży potencjał – tak w jednym zdaniu można scharakteryzować możliwości Quadralite A1, którą mieliśmy okazję obejrzeć podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Next77 w Krakowie.
Zapraszamy do lektury przewodnika, w którym prezentujemy filtry obiektywowe znajdujące się aktualnie w ofercie marki Marumi. Jednym z ciekawszych, nowych produktów jest seria Exus - filtry wkręcane klasy „premium”, którym poświęcamy w tekście szczególną uwagę.
Do naszej redakcji trafiły akumulatorki marki GP z serii ReCyko+ Pro Photo Flash - stworzone specjalnie dla fotografów korzystających z lamp błyskowych. Czy warto je kupić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule.