Optyczne.pl

 Zlot Czytelników

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Samyang VDSLR 16 mm T2.6 ED AS UMC

Samyang VDSLR 16 mm T2.6 ED AS UMC
21 kwietnia
2017 11:34

Firma Samyang zaprezentowała nowy obiektyw filmowy, oznaczony jako VDSLR 16 mm T2.6 ED AS UMC. W środku znajdziemy 14 soczewek ułożonych w 11 grupach. Obiektyw będzie dostępny z wieloma mocowaniami.

Model 16 mm T2.6 ED AS UMC to kolejny z obiektywów koreańskiego Samyanga, który wkrótce trafi do sprzedaży. Obiektyw zaopatrzony został w 14 soczewek, z czego 2 elementy są asferyczne, 2 z niskodyspersyjnego szkła ED, a 2 inne ze szkła HR (o wysokiej refrakcji).

Samyang VDSLR 16 mm T2.6 ED AS UMC

Pole widzenia (format 35 mm) wynosi 106.1 stopnia, a minimalny dystans ostrzenia to 30 cm. W zależności od wersji mocowania, obiektyw waży nieco ponad 500 g (najcięższy jest z mocowaniem Fujifilm X - 580 g).

Samyang VDSLR 16 mm T2.6 ED AS UMC

Obiektyw Samyang VDSLR 16 mm T2.6 ED AS UMC jest kompatybilny z następującymi mocowaniami: Canon EOS, Nikon AE, Pentax K, Sony A, Canon M, Fujifilm X, Samsung NX, Sony E, FT oraz Mikro Cztery Trzecie. Model ten trafi sprzedaży w czerwcu, w cenie wynoszącej ok. 529 funtów.

Specyfikacja obiektywu jest dostępna w naszej bazie: Specyfikacja Samyang 16 mm T2.6 ED AS UMC V-DSLR


Komentarze czytelników (7)
 1. fotofan
  fotofan 21 kwietnia 2017, 16:25

  Pierdyliard trylionów obiektywów tego producenta w zyliardach wersji sprawia, że nikt nie jest w stanie zorientować się w jego ofercie, chyba nawet sam dystrybutor. Niedługo będziemy mieli paletę samyangów o 8mm do 135 stopniowanych co 1mm w 20 mocowaniach i dwóch typach, normalnym i VDSLR oraz edycje specjalne xeen.

 2. qqrq
  qqrq 21 kwietnia 2017, 19:17

  W sensie jakieś 10 obiektywów VDSLR, 15 obiektywów do lustrzanek, kilka szkieł kinematograficznych Xeen, kilka szkieł pod u4/3 i kilka szkieł z AF to jest pierdyliard trylionów i do tego zyliard wersji?

  Canon ma w ofercie ponad 100 modeli szkieł do aparatów i dziesiątki szkieł kinematograficznych... i to jakoś nie jest pierdyliard tylionów?

  Dobry z Ciebie trol :)

 3. Borat
  Borat 22 kwietnia 2017, 16:17

  @qqrq

  Tylko obiektywy kinematograficzne Canona to szkła stricte filmowe a nie zwykłe obiektyw fotograficzne z ząbkowanym pierścieniem udające filmowe.

  Cała oferta VDSLR Samyanaga poza to jedna wielka ściema bo tylko obiektywy Xeen są szkłami filmowymi.

 4. qqrq
  qqrq 22 kwietnia 2017, 20:14

  O ile dobrze pamiętam, Samyang nigdzie nie powiedział, że seria VDSLR to obiektywy kinematograficzne/filmowe, a obiektywy do kręcenia filmów lustrzankami... stąd nazwa VDSLR... Ja tu ściemy nie widzę, robią to co mają napisane w nazwie :)

  Nie udają filmowych, stricte filmowe są Xeeny, a kręcenie filmów lustrzankami/bezlusterkowcami to ogromna "nisza", którą mało kto oprócz Samyanga skutecznie zapełnia :) Nie wiem o co tu się burzyć i zarzucać komuś ściemę...

 5. marwin3
  marwin3 25 kwietnia 2017, 03:57

  A co w Xeenach jest filmowego ? Przecież to ta sam optyka co w foto, tylko obudowa zmieniona i cena x5

 6. fotofan
  fotofan 25 kwietnia 2017, 11:02

  qqrq - podstawowy cennik samyang ma 350 pozycji:
  link
  a to jest tylko cennik podstawowy. W pełnym cenniku pozycji jest jeszcze więcej. Więc skoro ja jestem trolem to ty musisz być nieukiem bo albo nie umiesz liczyć albo nie znasz się ale się wypowiadasz, albo jedno i drugie. W każdym razie na pewno nie masz wiedzy.
  Xeen to obiektywy wykonywane w standardzie, standard polega na tym, że obudowa pasuje do np. riga i systemów kontroli ostrości dla każdego obiektywu tak samo, czyli zmieniam obiektyw w systemie i nie musze niczego regulować, podobnie rozkład wagi etc. proponuję trochę poczytać o tym :)

 7. fotofan
  fotofan 25 kwietnia 2017, 11:03

  A dodam jeszcze, że to powyżej to cennik sprzed roku, więc wiele rzeczy doszło.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.