Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia,  zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2,  full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter,  akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.


Aktualności

Akurat Lighting - światło z Polski w ofercie BEiKS

Akurat Lighting - światło z Polski w ofercie BEiKS
27 grudnia
2017 12:27

W sklepie BEiKS można już dostać nowe produkty oświetleniowe polskiej marki Akurat Lighting. Wśród nich znajdziemy m.in. CosmoLight, lampę przeznaczoną do oświetlania planów zdjęciowych z drona.

Informacja prasowa

Akurat Lighting - Światło z Polski.

Akurat Lighting jest producentem wysokiej jakości sprzętu oświetleniowego dla filmu i telewizji. W ofercie firmy można znaleźć panele LED soczewkowe i dyfuzyjne, światło nakamerowe, oraz szeroką gamę akcesoriów. Firma od początku swojego istnienia stawia na jakość światła i trwałość opraw, dlatego wszystkie lampy wyposażone są w diody LED o bardzo wysokich współczynnikach określających jakość widma światła, a ich obudowy wykonane są z aluminium. Firma proponuje unikalne rozwiązania rozszerzające możliwości produkowanych opraw.

Akurat seria D

D-SOFT to seria paneli dyfuzyjnych bi-colour. Na uwagę zasługuje system optyczny tych lamp, na który składają się wysoko dyfuzyjny reflektor umieszczony na płycie z diodami oraz specjalny dyfuzor o strukturze mikro soczewek. Użycie tych innowacyjnych materiałów pozwoliło na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności i jakości dyfuzji.

Akurat Lighting - światło z Polski w ofercie BEiKS

W seryjnej produkcji oferowane są panele D4 o mocy 50W i wymiarach ok. 30x30cm, D8 o mocy 100W i wymiarach ok. 50x30cm oraz D32 o mocy 400W i wymiarach ok. 100x60cm. Panele D4 i D8 sprzedawane są w wersji studyjnej z zasilaniem sieciowym oraz w wersji reporterskiej w torbach z zasilaniem sieciowym i bateryjnym.

Panele D4 i D8 w wyposażeniu reporterskim mogą być wyposażane w adaptery do akumulatorów typu V-Mount lub Gold Mount. Unikalną cechą reporterskiej wersji D4 - najmniejszego panelu z serii D-SOFT jest możliwość zasilania z dwóch akumulatorów kamerowych 7,4V. Te panele można zamawiać wyposażone w gniazda popularnych akumulatorów używanych do zasilania kamer wiodących producentów. Do wyboru jest siedem różnych typów gniazd.

Modułowa konstrukcja serii D-SOFT umożliwia budowę na zamówienie paneli prostokątnych o wysokości od 30 do ok. 100cm i szerokości od 30 do ok. 200cm, w zakresie mocy światła LED od 50W do 1,6kW. Zachęcamy do kontaktu z lokalnym dystrybutorem sprzętu Akurat Lighting lub bezpośrednio z producentem w przypadku zapotrzebowania na specjalne wykonania paneli dyfuzyjnych. Firma jest gotowa wyprodukować nawet pojedynczy egzemplarz.

Opcjonalnie, panele D-SOFT mogą być wyposażone w regulację balansu zieleń-purpura, co pozwala dostosować odcień światła do wizji operatora lub do zastanego oświetlenia. Ta unikalna funkcjonalność wyróżnia panele Akurat Lighting D-SOFT na tle konkurencyjnych rozwiązań.

Akurat Akcesoria

Do paneli Akurat Lighting dostępne są modyfikatory. Producent oferuje wrota do wszystkich lamp typu S oraz do D4 i D8. Nowością są dedykowane do paneli Akurat Lighting softboxy do lamp soczewkowych S4 i S8 oraz rastry ograniczając kąt wiązki światła do lamp D-SOFT D4, D8 i D32 oferowane przez polskiego producenta marki GLC Technik. Nowe modyfikatory zostały zaprojektowane w ścisłej współpracy z producentem lamp i w sposób istotny rozszerzają zakres zastosowania opraw. Ich konstrukcja zapewnia bardzo łatwy i szybki montaż na panelu oraz demontaż. Modyfikatory składają się w bardzo prosty sposób zajmując niewiele miejsca. Każdy modyfikator jest wyposażony w torbę do transportu.

Akurat Lighting - światło z Polski w ofercie BEiKS

Całkowita nowość w ofercie Akurat Lighting to CosmoLight - lampa przeznaczona do oświetlania planów zdjęciowych z drona. Lampa o mocy LED 800W ma wymiary ok. 30x30cm i waży nieco ponad 2kg. Lampa wyposażona jest w wymienną optykę, radiowe zdalne sterowanie umożliwiające regulację mocy w zakresie 0-100% i pochylenia lampy w zakresie +/- 90 stopni. Lampa zasilana jest z nowoczesnych akumulatorów Li-Po. W pełni naładowany zestaw akumulatorów o masie 1,5kg umożliwia ok. 17 minut świecenia z pełną mocą. System radiowy monitoruje stopień rozładowania akumulatorów, informuje operatora o ich aktualnym stanie i sygnalizuje z odpowiednim wyprzedzeniem konieczność wymiany akumulatorów.

Do budowy lampy wykorzystano diody typu COB o mocy 100W i doskonałych parametrach. Temperatura barwowa to ok 5300K, CRI powyżej 95, a R9 co najmniej 70. Każda dioda ma autonomiczne chłodzenie sterowane mikroprocesorem. Do budowy lampy wykorzystano nowoczesne materiały, między innymi rurki i pokrywy z włókna węglowego, aby możliwie zmniejszyć masę startową drona. Lampa wraz ze statywem zaprojektowana jest jako podwozie drona. Oprawę testujemy z dronem typu ALTA, ale dostępne będą także adaptery do montażu lampy do innych dronów używanych z kamerami filmowymi, między innymi DJI.

W planach firmy kolejne nowości. Pełna oferta produktów firmy Akurat dostępna na stronie: www.beiks.com.pl/Akurat.

Akurat Lighting - światło z Polski w ofercie BEiKS


Komentarze czytelników (0)
    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

    Bądź pierwszy!

    Napisz komentarz
Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.