Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.
Aktualności

Leica Null-Serie sprzedana za rekordową kwotę

Leica Null-Serie sprzedana za rekordową kwotę
12 marca
2018 09:51

32. edycja aukcji WestLicht zakończyła się w weekend nowym rekordem. Wszystko za sprawą prywatnego kolekcjonera z Azji, który zdecydował się zapłacić za aparat Leica Null-Serie (0-Serie) sporo pieniędzy.

Aparaty Leica Null-Serie co jakiś czas pojawiają się na aukcjach, a klienci są w stanie płacić za nie zawrotne sumy. Tak było w 2011 i 2012 roku, kiedy to dwie sztuki Leiki Null-Serie zostały sprzedane odpowiednio za 1.3 oraz 2.16 mln euro.

W miniony weekend padł nowy rekord. Wiedeński dom aukcyjny WestLicht sprzedał kolejny egzemplarz Leiki Null-Serie (o numerze seryjnym no. 122). Prywatny kolekcjoner z Azji zdecydował się zapłacić za ten aparat 2.4 mln euro wraz z prowizją, przy cenie wywoławczej wynoszącej „jedynie” 400 tys. euro.

Sprzedany 10 marca egzemplarz był ponoć zachowany w oryginalnym, świetnym stanie, co także miało wpływ na jego cenę. Przypuszcza się, że spośród 25 sztuk tych przedprodukcyjnych aparatów testowych wyprodukowanych w 1923 roku, do dnia dzisiejszego przetrwało 17.


Komentarze czytelników (9)
 1. MX-1
  MX-1 12 marca 2018, 11:01

  Czemu nie. Jak ma na rachunki, codzienne zakupy, nie chodzi w butach sprzed roku, dzieci wykształcone, to i kupił. Zdjęć tym robił nie będzie, ale na meblościance ładnie wygląda.

 2. TRI-X
  TRI-X 12 marca 2018, 14:04

  Popatrz się na ceny 2012-2mln. teraz 4mln. Czysta inwestycja, jak się ma kapitał rozumie się. A na meblościankę są repliki nul-serie robione prze Leicę za 2 tys.

 3. szuu
  szuu 12 marca 2018, 16:58

  jakby sie trochę postarać to pewnie da się zrobić taki aparat z jakichś starych rupieci ze strychu i potem sprzedajemy za milion euro - to by dopiero była inwestycja!

 4. pomydor
  pomydor 13 marca 2018, 00:20

  taka niby cena... a nie ma slynnej czerwonej kropy... ;)

 5. Vendeur
  Vendeur 13 marca 2018, 02:41

  @TRI-X

  Liczyć nie umiesz, czytać ze zrozumieniem, ślepy jesteś? Czy wszystko po trochu?

 6. TRI-X
  TRI-X 13 marca 2018, 13:36

  O co ci chodzi, cytuję ceny z artykułu, więc co? Nie bardzo ltrawię uwagi w stylu / nie musisz pytac o co mi chodzi, ty wiesz najlepiej. Degage, con!

 7. Barnie
  Barnie 13 marca 2018, 15:43

  @TRI-X
  "Popatrz się na ceny 2012-2mln. teraz 4mln"
  Nie 4 mln, tylko 2.4 mln.

 8. TRI-X
  TRI-X 14 marca 2018, 00:32

  barnie- o.k. sorry coś przeoczyłem, i tak zarobił 0.4mln ale plotki chdzą, że tajemniczy miliarder chinski, który przeoczył aukcję. potajemnie odkupił go za 4mln, o czym oczywiście nikt się nie dowie, odemnie też.

 9. Mirkowaty
  Mirkowaty 14 marca 2018, 14:41

  w takim przypadku coś jest tyle warte, ile ktoś chce za to zapłacić. Problem z takimi gadżetami jest taki, że w czasach prosperity możesz za nie otrzymać dowolną cenę, ale w czasie kryzysu gdy będziesz zmuszony sprzedać to dla zysku, rynek zareaguje odpowiednio i takie coś idzie za bezcen. Ale nie zrozumiesz miliardera do puki sam nie będziesz miał miliarda na kącie :D

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.