Sony A6400
Firma Sony zaprezentowała dziś oficjalnie nowy bezlusterkowiec z matrycą APS-C - model A6400. Znajdziemy tutaj m.in. matrycę 24.2 Mpix, szybki (0.02 s) autofokus z 425 punktami, tryb seryjny 11 kl./s., czy uchylny o 180 stopni ekran LCD, a także wizjer OLED.
Specyfikacja aparatu jest dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
Nowy aparat bezlusterkowy APS-C wyróżnia się znakomitą jakością obrazu, zwartą i lekką konstrukcją oraz wieloma zaawansowanymi technologiami z pełnoklatkowych aparatów Sony.
- Najszybszy na świecie1 system AF, ustawiający ostrość w 0,02 sekundy2, oraz 425 pól AF z wykrywaniem fazy i kontrastu pokrywających około 84% powierzchni obrazu
- Zaawansowana funkcja „Real-time Eye Autofocus”: ustawianie ostrości na oko w czasie rzeczywistym
- Nowa funkcja „Real-time Tracking” do śledzenia obiektów
- 24,2-megapikselowy3 przetwornik obrazu CMOS Exmor™ formatu APS-C i procesor obrazu BIONZ X™ najnowszej generacji
- Odchylany o 180° ekran dotykowy LCD do wykonywania autoportretów
- Duża szybkość zdjęć seryjnych: do 11 kl./s4 z użyciem migawki mechanicznej (8 kl./s5 w trybie cichych zdjęć) ze stałym śledzeniem ostrości i ekspozycji
- Nagrywanie filmów 4K6 o wysokiej rozdzielczości z odczytem wszystkich pikseli bez ich łączenia w grupy oraz duża szybkość i stabilność pracy systemu AF
- Nagrywanie interwałowe do tworzenia animacji poklatkowych Firma Sony ogłosiła nowy, atrakcyjny aparat bezlusterkowy z mocowaniem typu E: α6400 (model ILCE-6400).
![]() |
Zwarty, lekki korpus APS-C α6400 został wyposażony w wiele najbardziej zaawansowanych technologii Sony, pochodzących z modeli pełnoklatkowych. Wyróżnikami nowego aparatu są najszybszy na świecie1 system AF, ustawiający ostrość w 0,022 sekundy, oraz nowe, zaawansowane funkcje „Real-time Eye Autofocus” i „Real-time Tracking”. Urządzenie umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością do 11 kl./s4 i automatyką AF/AE, a jego wyposażenie obejmuje między innymi procesor obrazu BIONZ X nowej generacji, zapewniający doskonałą jakość obrazu, funkcję nagrywania filmów 4K6 oraz odchylany o pełne 180° ekran dotykowy LCD. Nowy model Sony będzie więc znakomitym narzędziem pracy dla wszystkich twórców: od zawodowców po autorów wideoblogów.
Szybkie działanie umożliwiające uchwycenie najważniejszych chwil
Imponujący system AF nowego modelu α6400 wykorzystuje wiele technologii z najnowszych pełnoklatkowych aparatów Sony: α9, α7R III i α7 III. Nowy korpus wyposażono w 425 pól AF z wykrywaniem fazy i 425 pól AF z wykrywaniem kontrastu, gęsto pokrywających około 84% kadru. Ten szybki, wydajnie śledzący obiekty system AF połączono z procesorem obrazu BIONZ X nowej generacji. W rezultacie aparat ustawia ostrość w zaledwie 0,02 sekundy2 i niezwykle efektywnie utrzymuje ją na różnych obiektach. Pozwala to z łatwością śledzić i utrwalać nawet szybki ruch.
![]() |
W aparacie α6400 wprowadzono funkcję „Real-time Eye Autofocus”: najnowszą, zaawansowaną wersję cenionej technologii Sony Eye AF. Innowacyjne rozwiązanie jest oparte na sztucznej inteligencji, która rozpoznaje obiekty w celu wykrywania oczu i analizy ich położenia w czasie rzeczywistym. Rezultat to większa wydajność, szybkość i dokładność działania funkcji Eye AF. We wszystkich trybach AF przycisk spustu migawki można skonfigurować tak, by wciśnięcie go do połowy włączało funkcję Eye AF i automatyczne wykrywanie oczu. W trybach AF-C i AF-A istnieje ponadto możliwość wskazania preferowanego oka (lewego lub prawego), na które ma być ustawiana ostrość. Do wyboru są ustawienia Automatycznie, Prawe oko i Lewe oko. Oprócz tego, jako funkcję definiowaną przez użytkownika, można wybrać przełączanie między lewym/prawym okiem. Nowa technologia pozwala fotografowi skupić się wyłącznie na kompozycji ujęcia — i z pełnym zaufaniem powierzyć ustawianie ostrości aparatowi. Latem 2019 r. wydana zostanie kolejna wersja wewnętrznego oprogramowania. Rozszerzy ona działanie systemu Eye AF na oczy zwierząt7, znakomicie ułatwiając pracę fotografom dzikiej przyrody.
W korpusie α6400 pojawi się także nowo opracowany przez Sony tryb śledzenia obiektów w czasie rzeczywistym: „Real-time Tracking”. Podstawą jego działania jest najnowszy algorytm Sony, rozpoznający obiekty z użyciem sztucznej inteligencji i przetwarzający kolor, odległość od obiektu (głębię) i wzór (jasność) jako informacje przestrzenne, by umożliwić bardzo dokładne uchwycenie wszystkich elementów sceny. Dodatkowo, przy fotografowaniu i filmowaniu osób i zwierząt, technologia sztucznej inteligencji ustala położenie oczu i twarzy, dzięki czemu oczy obiektu7 śledzone są w czasie rzeczywistym z wyjątkową dokładnością. Funkcję tę można uaktywnić przez połowiczne wciśnięcie przycisku spustu migawkiv8 lub zdefiniować jako funkcję użytkownika.
![]() |
Nowy aparat pozwala fotografować z szybkością do 11 kl./s6, z użyciem migawki mechanicznej i stałym śledzeniem ostrości i ekspozycji. W trybie cichych zdjęć maksymalna szybkość przy ciągłym śledzeniu AF/AE wynosi 8 kl./s5. Przy obu szybkościach można zarejestrować do 116 klatek w formacie JPEG Standard lub do 46 klatek w formacie RAW z kompresją. Znacznie zwiększa to szanse na uchwycenie najlepszego momentu.
Lepsza jakość obrazu
Nowy korpus Sony α6400 jest wyposażony w 24,2-megapikselowy3 przetwornik obrazu formatu APS-C. Połączenie go ze zmodernizowanym procesorem obrazu BIONZ X przyniosło nadzwyczajną poprawę jakości i kolorystyki obrazu w każdych warunkach fotografowania. W trybie standardowym maksymalna czułość przy fotografowaniu i filmowaniu wynosi ISO 32 000; wykonując zdjęcia, wartość tę można zwiększyć do ISO 102 400. Uwagę zwraca bardzo efektywna redukcja szumów przy średnich i dużych ustawieniach czułości.
Wiele z wykorzystanych w aparacie algorytmów przetwarzania obrazu zapożyczono z najnowszych pełnoklatkowych aparatów Sony, uzyskując znacznie niższy poziom zakłóceń, niezmienioną rozdzielczość i wierniej odwzorowane faktury.
Zaawansowany tryb nagrywania filmów 4K o wysokiej rozdzielczości6 z użyciem systemu Fast Hybrid AF
Uniwersalny korpus α6400 to także wyjątkowa kamera wideo, umożliwiająca wewnętrzny zapis filmów 4K (QFHD: 3840 x 2160). Filmujący aparat odczytuje wszystkie piksele bez łączenia ich w grupy, rejestrując 2,4x więcej danych, niż potrzeba do wygenerowania obrazu 4K. Dane te są następnie przekształcane na materiał 4K o wyjątkowej szczegółowości i głębi. Szybkie i stabilne ustawianie ostrości przy filmowaniu to zasługa ulepszonej technologii Fast Hybrid AF. Dzięki niej główny motyw pozostaje ostry niezależnie od rodzaju sceny, nawet w przypadku przesłonięcia go przez przemieszczający się obiekt. Ten zaawansowany system AF połączony z funkcją dotykowego ustawiania ostrości sprawia, że aparat będzie znakomicie służyć autorom blogów wideo i twórcom, którzy regularnie tworzą materiały i publikują je w Internecie.
![]() |
Z myślą o tworzeniu filmów poklatkowych9 aparat został wyposażony w tryb zapisu interwałowego, w którym użytkownik może ustawić interwał z zakresu od 1 do 60 sekund i wykonać od 1 do 9999 zdjęć. Do wyboru będą ponadto trzy czułości śledzenia AE: duża, średnia i mała. Pozwolą one ograniczyć zmiany ekspozycji między poszczególnymi zdjęciami.
Zaprezentowany model jest pierwszym aparatem bezlusterkowym Sony formatu APS-C, który pozwala wybrać profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma). Profil ten jest przeznaczony do użytku w systemie organizacji pracy „Instant HDR”, umożliwiającym wyświetlanie pięknych, realistycznych obrazów 4K HDR10 na telewizorze zgodnym z technologią HDR (HLG). Dostępne są również krzywe gamma S-Log2 i S-Log311, zwiększające elastyczność podczas korygowania kolorystyki, oraz funkcja „zebra”, wspomaganie wyświetlania gamma i tworzenie plików proxy. Aparat umożliwia ponadto nagrywanie materiału filmowego Full HD w tempie 120 kl./s12, ze śledzeniem ostrości i przepływnością do 100 Mb/s. Takie nagranie można później przetworzyć na ujęcie wideo w rozdzielczości Full HD wyświetlane w 4- lub 5-krotnie zwolnionym tempie.
![]() |
Większa uniwersalność dzięki ulepszeniom w konstrukcji
Aby zapewnić użytkownikom maksymalną swobodę podczas pracy, projektanci aparatu zadbali o jego funkcjonalność i łatwość dostosowywania działania do indywidualnych potrzeb. Korpus α6400 jest więc wyposażony w odchylany o pełne 180°, 3-calowy ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 921 tys. pikseli, umożliwiający proste, sprawne komponowanie ujęć fotograficznych i filmowych w konwencji selfie. Stała kontrola nad kompozycją ujęcia ułatwi proces twórczy autorom blogów wideo. Ekran LCD reaguje również na dotyk i może pracować w trybie panelu dotykowego, dotykowego ustawiania ostrości i dotykowego wyzwalania migawki, a także w nowym trybie „Touch Tracking” — śledzenia ostrości fragmentu wskazanego przez dotknięcie.
Aparat jest ponadto wyposażony w wizjer XGA OLED Tru-Finder™ o wysokiej jakości, 8 przycisków własnych, do których można przypisywać łącznie 89 funkcji, nowe funkcje My Dial (ustawienia funkcji pokrętła) i My Menu (menu własne), bardziej funkcjonalne menu, ekrany pomocy do menu, system oceniania obrazów gwiazdkami i wiele innych funkcji ułatwiających fotografowanie. Korpus aparatu wykonano z mocnego stopu magnezowego i zabezpieczono przed pyłem i wilgocią13. Wyjątkową trwałością wyróżnia się migawka: jej przewidywana wytrzymałość to około 200 000 cykli14. Dzięki nowej aplikacji Imaging Edge Mobile15 możliwe jest ponadto sprawne przesyłanie plików do podłączonego smartfona lub tabletu.
Ceny i dostępność
Aparat α6400 pojawi się w sklepach w lutym 2019 r. Do nabycia będzie też zestaw z obiektywem SELP1650, oraz zestaw z obiektywem SEL18135.
![]() |
1. Wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami wyposażonych w przetwornik obrazu formatu APS-C. Stan na styczeń 2019 r., badanie przeprowadzone przez Sony.
2. Pomiar wewnętrzną metodą pomiarową i zgodnie z wytycznymi Camera & Imaging Products Association przy zamontowanym obiektywie E 18–135 mm F3,5–5,6 OSS, wyłączonej funkcji wstępnego nastawiania ostrości i korzystaniu z wizjera.
3. Rozdzielczość efektywna, w przybliżeniu
4. W trybie zdjęć seryjnych „Hi+”. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu.
5. Maksymalna liczba klatek na sekundę zależy od ustawień aparatu. W przypadku szybkiego ruchu obiektów lub szybkiego przemieszczania fotografującego aparatu w bok mogą wystąpić pewne zniekształcenia.
6. Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania przy przepływności 100 Mb/s wymagana jest karta UHS klasy 3 lub wyższej.
7. Nie gwarantuje się dokładnego ustawiania ostrości na pewne obiekty w pewnych sytuacjach
8. Najpierw należy włączyć w menu funkcję śledzenia (Tracking)
9. Wymagana jest najnowsza wersja modułu „Viewer” z pakietu Imaging Edge oraz programów komputerowych PlayMemories Home
10. Aby wyświetlać filmy HDR (HLG), należy za pomocą przewodu USB podłączyć ten produkt do telewizora Sony zgodnego z HDR (HLG).
11. Krzywe S-Log2 i S-Log3 opracowano z myślą o późniejszej obróbce obrazu.
12. Odczyt pikseli jest ograniczony do części matrycy potrzebnej do nagrania filmów Full HD.
13. Nie gwarantuje się stuprocentowej odporności na pył i wilgoć.
14. Wewnętrzne testy Sony, przy włączonym elektronicznym pierwszym przebiegu kurtyny migawki.
15. Możliwość przesyłania/odtwarzania jest uzależniona od specyfikacji smartfona lub tabletu.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Zdjęcia: link
link
No, no! To co będzie w "A7000", skoro tu już jest zasadniczo wszystko!?
@Bahrd
Mam nadzieję, że chociaż stabilizację matrycy dadzą w tej a7000... :P I może 4K@60FPS w przyzwoitej cenie... Bo te 1050 ojro za a6400 to tak trochę nie wiadomo za co. W takiej cenie to już wolałbym szukać a6500. Ech, SOny, Sony, nie zawiedź mnie w lutym...
"The body-only price will be $900 in the US. CAN$1250 in Canada and €1050 in Europe."
link
Z tym obracanym ekranem w końcu vloggerzy będą mieli coś fajnego ze stajni Sony :)
adas.woz, fakt - przeoczyłem. Chyba nawet pomyślałem, że po prostu będzie.
link
link
link
Bo a6400 to rozwinięcie a6300 z udoskonalonym AF i kilkoma ficzerami. Dopiero a7000 czy też jak się będzie zwać dostanie IBIS. Z pewnym niepokojem patrzę na MSRP. Tanio to już było...
"Latem 2019 r. wydana zostanie kolejna wersja wewnętrznego oprogramowania. Rozszerzy ona działanie systemu Eye AF na oczy zwierząt"
Gwóźdź do trumny lustrzanek!
"Rozszerzy ona działanie systemu Eye AF na oczy zwierząt", pod warunkiem że zwierzę spojrzy na wprost w obiektyw, a może ostrość tylko na jedno oko? Lewe?
Nie wiem czy dadzą radę, okaże się.
Ciekawe, czy sobie też poradzą z pająkami.
MaciekKwarciak
"Gwóźdź do trumny lustrzanek! "
Do trumny lustrzanek Sony - na pewno! ;)
Reszcie dałbym jeszcze pożyć... Choćby dlatego, żeby bezlustrom nie było za łatwo.
Zwycięstwo Pentax w plebiscycie optyczne to znak że już po lustrzankach.
Ciekawe jak będzie z ustawianiem ostrości na pozujące krety, to pewnie zagwozdka nie mniejsza niż gdy chodzi o pająki :)
@staryman: aparaty Sony wykrywają oko nie tylko w położeniu en face.
www.bhphotovideo.com: 896$
To u nas może oznaczać cenę w przedziale 3800-4200zł.
Znaczące rozwinięcie A6300. Zapowiada się ciekawie.
Aparat już mamy.
A gdzie nowe obiektywy?
@mig-37
"Z pewnym niepokojem patrzę na MSRP. Tanio to już było..."
MSRP niższa o $100 / €200 niż a6300 3 lata temu.
A gdzie stabilizacja matrycy? Sorry nie kupuje :(
To będzie mocna bestia, ale dali by sobie spokój z tym panelem Lcd 920 tys pix, pamiętającym czasy króla ćwieczka i Nex 5n. Skoro pozostają przy tak kompaktowej formie, to dzisiejsza technologia pozwala już na zmieszczenie czegoś nowocześniejszego w tym miejscu. Brak jakiegokolwiek następcy 16-50 mimo entej premiery nowego aparatu i przy powszechnej opinii o jego mydle jest śmieszny
czy zlikwidowano funkcję grzania przy nagrywaniu filmów?
Nie. Praw fizyki nie dało się ominąć.
jeśli aparat po kilku minutach użytkowania parzy palce to nie ma co zasłaniać się prawami fizyki tylko trzeba poprawić konstrukcję urządzenia. Może po prostu obudowa jest za mała w stosunku do procesorów które są w środku i nie ma z tego powodu możliwości odpowiedniego odprowadzania ciepła?
Rozsądek podpowiada, że - nie łamiąc praw fizyki, a zmieniając tylko technologię albo implementację - Sony uporała się z problemem przegrzewania; choćby tylko dlatego, że reklamuje aparat jako narzędzie dla vlogerów.
PS
Chciałbym tylko przypomnieć, że "stałość praw fizyki", jest założeniem, a nie faktem. Nadal weryfikowanym - w nano- i petaskali.
wystarczy obniżyć proces technologiczny procesora o jedną działkę i nagle przestanie się grzać w tej samej budzie.
@mikmac
wystarczy obniżyć proces technologiczny procesora o jedną działkę i nagle przestanie się grzać w tej samej budzie
---------------------------------
Twoja wypowiedź brzmi dokładnie jak pytanie: "Dlaczego ludzie bezdomni nie kupią sobie domów?"
Bhard: nasz ekspert od Sony twierdzi że nadal się grzeje :) Też mam nadzieję , że się myli i że Sony sobie poradziło z tym problemem
Też trzymam kciuki.
PS
Skoro w trzyletnim telefonie mam 4k, to podejrzewam, że źródłem ciepła jest matryca. I tu nie jestem pewien, czy np. proces technologiczny 32nm nie spowoduje wzrostu szumów względem 65nm (liczby przykładowe). Z drugiej strony Sony potrafi już łączyć wafle, więc - w szczególności - układy produkowane w różnych procesach.
A6400 jak gwardia Napoleona: grzeje się, ale nie przegrzewa :)
Zorr -->
prawie każda kolejna generacja proców (lub co druga tik-tok) ma mniejszy proces technologiczny. To nie aż taka sztuka. Skoro poprawili procesor Bionz X i nie piszą i wzroście jego wydajności, to zapewne właśnie poprawili proces i zmnieszyli ilość energii zużywanej. Proste.
Więc tak, nauką da się obejść prawa nauki, po prostu.
ILOść FLOPSÓW rośnie z roku na rok prawie zgodnie z prawe Moora, a TDP wciąż stoi w miejscu. Top proce PC to wciąż 90-120W, od...10lat? Więcej?
Jaki jest minimalny czas migawki elektronicznej ? W dotychczasowych z serii A... to przysłowiowy śmiech na pustej sali.
Dla tych co się boja grzania matrycy. A6000 mam odkąd weszło na rynek, kilka razy nagrywałem przedstawienia dzieciaków po około godzinę z minutowymi przerwami. Aparat czuć że jest ciepły ale w ręce nie parzy. Na youtubie moża zaleźć sporo vlogów kręconym tym aparatem. Można też przy filmowaniu odsunąć ekranik, co poprawi oddawanie ciepła.
Dla pro są A7 i A9. A7SII nakręcono ostatnio film w Hollywood.
Nowy aparat od sony a komentarzy jak na lekarstwo, wystarczy zapowiedz od olympusa i po 200 komentarzy. widać na co ludzie czekają... :)))
@BamBam
"A6000 mam odkąd weszło na rynek, kilka razy nagrywałem przedstawienia dzieciaków po około godzinę z minutowymi przerwami."
W naszym przedszkolu A6000 wyłącza się po ok. 20 minutach. Widać lepiej grzeją.
"A6400 jak gwardia Napoleona: grzeje się, ale nie przegrzewa" - z tym bym się nie zgodził, te aparaty przegrzewają się nagminnie, pół internetu pisze, że seria A6xxx jest fatalna pod tym względem.
Właśnie dlatego się wyłączają, aby się nie przegrzać. Logiczne, prawda?
Innymi słowy: na "grzanie się" ma wpływ kilka czynników:
1. technologia matrycy, procesora i pamięci (skala integracji, SoC albo osobne układy, 3D etc.)
2. kompresor (sprzętowy, wspomagany sprzętowo, programowy, standard H.264/H.265 i jego wybrany profil)
Możliwości postępu jest zatem sporo (przykłady Koledzy podają powyżej) przy ograniczeniach (też już wyżej wymienionych: koszt, rozmiar).
Stąd moje pytanie: czy "kultowy" NX 1 (z 2015!) grzał się przy 4k@H.265?
@MaciekKwarciak Zwykle stoję obok okna. może tam chłodniej ;) Tak się zastanawiam, może to kwestia iso i czułość matrycy nie jest podbijana dodatkowym prądem. Zwykle używam bardzo jasnych obiektywów: 1,4 i 1.8.
@mate tylko że teraz sytuacja jest trochę inna, W momencie debiutu a6300 był to najlepszy aparat Sony w tej klasie ale w międzyczasie pojawił się a6500. Byłoby miło gdyby a6400 debiutował z jeszcze nieco niższą ceną. Zakładam że a6000 wiecznie sprzedawać nie będą, pewnie a6300 zajmie jego miejsce lekko obniżając cenę i voila mamy miejsce na około 1000zł droższego a6400. Czas pokaże jak będzie.
Taka firma jak Sony a nie wie, że są radiatory albo chłodzenie wodą.
Lamerzy.
@mig-37: to raczej A6400 zajmie miejsce A6300.
3.5mm microphone jack that can be supported by XLR adapters
Kotlet ze wszystkimi wadami / cechami a6300:
- fatalna obsługa (zdublowane koła, brak szybkiego menu, mało elementów sterujących, źle rozmieszczone przyciski),
- zapewne dalej występują odblaski na matrycy,
- brak dotykowego ekranu,
- brak stabilizacji matrycy,
- rolling shutter,
- mała pojemność akumulatora.
Za to dodali ekranik odchylany o 180 stopni, więc publika szaleje....
@Szabla może i tak, jesteś bliżej źródła. Tak sobie pogdybałem. Na razie sprzęt poza moją listą zakupową, okopałem się w bagnecie A.
@Marek_N Ekran jest dotykowy, a na jednym z filmików podlinkowanych przez @PDamian jest porównanie z A6500 (chodziło o czas nagrywania, który w A6400 może przekroczyć pół godziny) - widać tam, że po pół godzinie nagrywania A6500 ma 43%, A6400 ma 56%, na starcie oba miały 100% - więc bateria ta sama, ale zużycie energii mniejsze (chyba że A6500 miał np. włączoną stabilizację mimo bycia na statywie).
Poza tym, bezlustra Sony można zasilać powerbankiem - dla mnie to byłoby całkiem spoko rozwiązanie i główny powód, przez który nie mam jeszcze M50 - A6x00 nie mam, bo odzwyczaiłem się od aparatów bez dotyku na ekranie, ograniczona "gibalność" ekranu też nie zachęcała. Ten model pewnie sobie sprawię, jak już cena spadnie do maks. 3000 PLN.
Nowy model i nadal bez IBIS który ma już nawet Nikon ?!!! Dla vlogerów nadal lepszym i tańszym wyborem będzie Panas.Dziwny ruch zwłaszcza w czasach gdy A7II mozna kupić już taniej
Nikon ma, w ponad dwukrotnie droższych aparatach FF.
@focjusz
Vlogerzy używają gimbali
Albo statywów :P
Mam NEX-a ale model 5n. Już dawno straciłem nadzieję na premierę jakiegoś sensownego obiektywu pod dla APS-C a zwłaszcza UWA. Jak tak dalej bedzie to pozbędę się balastu i kupię sobie komórkę która ma sensowny szeroki kąt...
@Adameck a 10-18 jest bezsensowne? Ja używam 16 i oryginalnych konwerterów...
@Adameck
"Już dawno straciłem nadzieję na premierę jakiegoś sensownego obiektywu pod dla APS-C a zwłaszcza UWA."
A konkretnie to czego oczekujesz?
Zastanawiam się nad sensem wypuszczania takich konstrukcji...
Rozumiem chęć odświeżenia linii, ale wypuszczanie A6300 z uchylnym do końca ekranem i z dodatkowymi ficzerami w postaci Eye-AF i Trackingu z tą samą matrycą co w A6300 i A6500?
Dobrze, że kupiłem A6300 jakiś czas temu.
Jak twierdzi dpreview matryca została ta sama co w poprzedniku
Szabla: oby to nie była ta gwardia spod Waterloo ;))
W Panasie m4/3 mam w takim maleństwie zapięty obiektyw ekv.14-28mm f/4
Co Sony ma w tym zakresie?
@rauf
10-18/4.
@rauf
Zestaw Sony w dodatku minimalnie mniejszy i lżejszy:
link
@mate i @mig-37: 10-18 f/4 to bardzo fajny obiektyw ale nie dam 3 klocków za to, jakoś Canon mógł ogarnąć taki sam zakres do EF w cenie 1000 zł.
@Adameck
Używany można znaleźć w granicach 2 tys. Po drugie poczytaj narzekania Canonierów na jakość mechaniczną tego obiektywu, to zrozumiesz dlaczego kosztuje 1000 zł.
Jak chcesz tańsze UWA i nie przeszkadza ci stałka (a raczej nie, skoro rozważasz telefon) to masz jeszcze "kultowego" Samyanga 12/2 za 1300 czy Meike 12/2.8 w cenie poniżej 1000 zł. Brak AF przy szkłach o takiej ogniskowej nie jest jakimś problemem.
EEE panie następna kamera od Sony, tym razem dla Vlogerów a kiedy coś do robienia zdjęć? W zasadzie nigdzie nie pisze o jakimś specjalnym usprawnieniu w jakości zdjęć.
@mate: Tak, stałki niezależnych producentów ratują ten system! Śledzę właśnie blog TechnologyMafia na YT, gdzie gość właśnie skupia się na takich obiektywach do Sony E.
Nie ratuje sytemu tylko portfele użytkowników;p
@Burkhardt
"Ekran jest dotykowy"
Ekran może i jest dotykowy, tylko dotykowej obsługi nadal brak. W porównaniu nawet z tanimi lustrzankami (D5500, 750D), w bezlusterkowcach Sony totalnie to wykastrowano. Absurdalne podejście, bo już chyba wszyscy liczący się konkurenci pozwalają na pełną obsługę za pomocą dotyku.
wszystko by mi pasowało, matryca, af, filmowanie tylko czy w końcu zatrudnią jakiegos designera ? wygląda ta seria jak mydelniczka, ohyda. Najbrzydsze bezlusterkowce ever, wygląda jak jakiś przerośnięty kompakt z naroślą. Brzydszych aparatów nie było od lat dlatego żegnam i pozdrawiam ich czule.
To sprzęt do fotografowania, a nie oglądania. Nie wymaga dodatkowych ozdóbek. :)
co nie znaczy ze nie moze wygladać jak aparat, a nie jak kostka do kibla nie ?
Wszystko ma wyglądać jak Zenit?
@BamBam
"Dla tych co się boja grzania matrycy.
A6000 mam odkąd weszło na rynek, kilka razy nagrywałem przedstawienia dzieciaków po około godzinę z minutowymi przerwami"
Nakreciles godzine materialu w cieplym pomieszczeniu ale nie kreciles caly czas no-stop bo to w tym modelu niemozliwe technicznie.
Matryca sie nagrzewa i po 20-30 minutach ciaglego krecenia aparat Ci sie wylaczy.
Mam i uzywam A6000 do filmowania ale nie filmuje nigdy ciurkiem...
Jakosc materialu jest bardzo wysokiej jakosci a AF jest bardzo szybki i super to chodzi ze szklem sel 18-105/4.
Nie widze potrzeby kupowania wyzszych modeli bo A6000 jest rewelacyjny... a 4K i dodatkowe bajery mnie nie interesuja.
@Adameck
"Mam NEX-a ale model 5n. Już dawno straciłem nadzieję na premierę jakiegoś sensownego obiektywu pod dla APS-C a zwłaszcza UWA. Jak tak dalej bedzie to pozbędę się balastu i kupię sobie komórkę która ma sensowny szeroki kąt..."
Masz Obiektyw Samyang 12 mm f/2.0 NCS CS / Sony E za 1329 zł.
Proponuje COMMLITE Adapter bagnetowy Sony E / Canon EOS MkII Full frame - autofocus + Obiektyw Canon 10-18 mm f/4.5-5.6 EF-S IS STM.
Calosc wychodzi adapter (400 zl) + szklo (1019 zl) razem masz... 1419 zl i... mozesz korzystac ze szkiel zgodnych z EF-S, EF ;)
Korzystam z EF 85/1.8, EF 50/1.8 II, Tamron 28-75, EF-S 10-18.
Do filmowania biore SEL 18-105/4
Ogolnie nie narzekam na brak szkiel do Sony E.
@Adameck
"@mate i @mig-37: 10-18 f/4 to bardzo fajny obiektyw ale nie dam 3 klocków za to, jakoś Canon mógł ogarnąć taki sam zakres do EF w cenie 1000 zł"
Jest na to rozwiazanie jak wyzej napisalem.
Ale stałego światła nie ogarnął.
thorgal 15 stycznia 2019, 22:51 Aparat już mamy.
A gdzie nowe obiektywy?
pomyliles watki. Tu piszemy o Sony a nie o bezlustrach Nikona czy canona. Czytaj uwazniej.
mikmac 16 stycznia 2019, 10:24 wystarczy obniżyć proces technologiczny procesora o jedną działkę i nagle przestanie się grzać
Dlatego canon olal kodowanie w topowych modelach 1X. Produkuje pierdylion danych na sekunde , zapelnie KAZDA karte w kilka minut ale ... sie nie grzeje.
mate 17 stycznia 2019, 08:17
@Adameck
"Już dawno straciłem nadzieję na premierę jakiegoś sensownego obiektywu pod dla APS-C a zwłaszcza UWA."
A konkretnie to czego oczekujesz?
_____________________________
Niczego, tylko tak ogolnie chyba chce poskarzyc sie na Sony.
BamBam
"Dla tych co się boja grzania matrycy. A6000 mam odkąd weszło na rynek, kilka razy nagrywałem przedstawienia dzieciaków po około godzinę z minutowymi przerwami"
Twoje zdanie jest pozytywne wiec tu sie nie liczy. Tu, o Sony, mozna pisac tylko negatywnie. Otrzasnij sie chlopie i przestan pisac z tym pozytywnym nastawieniem.
Dzięki nowej aplikacji Imaging Edge Mobile15 możliwe jest ponadto sprawne przesyłanie plików do podłączonego smartfona lub tabletu.
Ciekawe czy w koncu bedzie mozna przesylac pliki video.
kiedy test tego odgrzewanego kotleta z najciekawszym AF na rynku ?
link
ciekawe czemu ten temat nie jest wyswietlany na liscie ostatnio komentowanych?
Czy dobrze rozumiem, że a6400 w trybie 120kl/sek będzie używał części matrycy o wielkości 1920x1080 pikseli czyli ok. 1/12 powierzchni matrycy APSC? czyli będzie to część matrycy o powierzchni mniejszej niż w tanich kompaktach ?