Adapter bagnetowy Fringer EF-FX Pro II w sklepbeznazwy.com.pl
Adapter bagnetowy Fringer EF-FX Pro II pozwalający używać obiektywów z mocowaniem Canon EF z aparatami Fujifilm X jest już dostępny w ofercie sklepbeznazwy.com.pl.
Informacja prasowa
Sklepbeznazwy.com.pl dołączył do swojej oferty adapter bagnetowy Fringer EF-FX Pro II pozwalający używać obiektywów z mocowaniem Canon EF z aparatami Fujifilm X.
Z uwagi na rosnącą popularność bezlusterkowców coraz więcej fotografów decyduje się porzucić lustrzanki lub uzupełnić swój sprzęt o aparat kompaktowy z wymienną optyką. Problemem w takiej sytuacji stają się zgromadzone wcześniej obiektywy do lustrzanek. Doskonałym rozwiązaniem stają się wtedy adaptery bagnetowe.
![]() |
FRINGER SMART ADAPTER EF-FX Pro II pozwala na podłączenie obiektywów Canon EF i EFS do aparatów Fujifilm X. Adapter zapewnia pełną komunikację między aparatem a obiektywem i działanie wszystkich funkcji obiektywu: autofocusa (w trybie pojedynczym i ciągłym z wykorzastaniem wszystkich punktów detekcji fazy na matrycy aparatu), optycznej stabilizacji obrazu i kontroli przysłony (za pomocą pieścienia na adapterze)
![]() |
Aktualna lista przetestowanych i kompatybilnych obiektywów liczy ponad 130 pozycji. Znajdziemy na niej zarówno obiektywy Canona jak i niezależnych producentów, takich jak Sigma, Tamron, Tokina i Samyang.
![]() |
![]() |
Adapter wyposażony jest w złącze micro-USB do aktualizacji oprogramowania. Nowe wersje softu możemy pobrać ze strony producenta. Aktualizacje zawierają dane do nowych obiektywów a także poprawiają szybkość i stabilność pracy.
![]() |
EF-FX Pro II jest drugą generacją adaptera marki Fringer. Przeprojektowano w nim pierścień przysłony (jest on dalej od korpusu, co poprawiło wygodę użytkowania). Nowy jest także układ elektroniczny adaptera – wyposażono go w szybszy, wydajniejszy procesor i większą pamięć. Zmieniło się także wykończenie wnętrza – zostało ono pokryte czarnym materiełem przeciwodblaskowym. Podobnie jak w poprzedniej wersji, tubus adaptera wykonany jest z aluminum a bagnety z mosiądzu.
Pełną listę kompatybilnych obiektywów oraz informacje o kolejnych aktualizacjach oprogramowania znajdą Państwo na stronie impertera: https://sklepbeznazwy.com.pl/.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Cena to 1349zł
PS cytując pewne posty pewnego użytkownika z innego "news'a":
"to co konkretnie w produkcji 2cm kawałka metalowej rury z kilkoma stykami kosztuje 750 zł ???"
"Po prostu rżną naiwnych ile wlezie ..."
@Zorr
To ty też jesteś na usługach korporacji? ;)
Tylko tam jeszcze jest kawałek scalaka, który tłumaczy te sygnały.
Bo 1349zł to duzo mniej niz kilka szkiel...
O ile wiem Fuji, w odrœΩnieniu od onnych prducentœw, nie chce udostepniç swojego protoko¬u. Z tego powodu n.p. Sigma nie robi szkie¬ pod to mocowanie. S¬yszé Ωe chiñczycy rozgryzajª go na w¬asny sposœb, jak n.p, w Vitroxies 85/1.8 AF. Ciekawe jakª kompatylnoßçbédzie dzia¬aç ztymi adapterami.
Fajnie, jako uzytkownik oby systemow mowie spoko. Ale cena faktycznie dosc wygorowana, ale jak kolega wyzej pisal, Fuji nie jest chetne aby udostepnic co kolwiek. Wiec takie rozwiazania na pewno znajda swoich odbiorcow.
@ mate
To ty też jesteś na usługach korporacji? ;)
-----------------
w zasadzie to tak (ale nie foto-korporacji),
Tylko nie narzekam, jedynie staram się wykorzystywać korporacje w równej mierze, jak korporacja wykorzystuje mnie, ku obopólnej korzyści.
@maverick
Tylko tam jeszcze jest kawałek scalaka, który tłumaczy te sygnały.
---------------
To był z mojej strony taki lichy żart dot. innego wątku i zawyżonych cen, którego nie będę ciągnął.
Jeśli ktoś myśli o zakupie to szczerze odradzam, ja się skusiłem do X-T3 i szybko pożałowałem. Już lepiej kupić manualny za ułamek ceny. Lata świetlne za adapterami do FE (Metabones czy MC-11). Zupełnie bezużyteczny.
@matzll Sprawdzałem na kilku szkłach i działa bardzo dobrze.
Widocznie mamy różne pojęcie użyteczności. Ja sprawdzałem na 135/2, 50/1.2, 85/1.2, sigmie 100-400, sigmie 20/1.4 i żaden nie nadawał się do użytku, chyba że za kryterium oceny przyjąć to czy w końcu wyostrzył. Bo, poza S100-400 wszystkie wcześniej czy później ostrzyły. Ale nadaje się to wyłącznie do fotografowania obiektów nieporuszających się. To jest poziom pierwszych wersji metabones pod m4/3. Względem adapterów do sony jest przepaść. I to jest mój punkt odniesienia. Wiadomo, że przy adapterze nie ma co porównywać do szkieł systemowych, ale mając obok puszkę sony + tani adapter sigmy nie sposób ocenić Fringera pozytywnie.