X-Rite i1Photo Pro 3 Plus
X-Rite prezentuje nowy spektrofotometr, charakteryzujący się 8-milimetrowym otworem pomiarowym i obecnością filtra polaryzacyjnego. Wraz z urządzeniem firma pokazała dedykowany robot do automatycznego pomiaru wzorców
Informacja prasowa
Nowe, precyzyjne narzędzie do pomiaru kolorów i1Photo Pro 3 Plus od X-Rite, zoptymalizowane dla profesjonalnych środowisk pracy druku cyfrowego wykorzystujących specjalistyczne materiały i powierzchnie.
Birmingham, Wielka Brytania , 15 sierpnia 2019 – X-Rite Incorporated – światowy lider w dziedzinie zarządzania barwą i technologii pomiaru koloru przedstawia nowy i1Photo Pro 3 Plus – rozwiązanie do spektralnego pomiaru barwy zaprojektowane z myślą o profesjonalnych fotografach, oczekujących dokładnego odwzorowania barw w procesie druku RGB, szczególnie na materiałach o wysokim połysku lub teksturowanych. i1Photo Pro 3 Plus łączy w sobie najwyższej klasy sprzęt i oprogramowanie i1Profiler, dostarczając zaawansowaną kontrolę barwy dla wyświetlaczy, projektorów, skanerów, urządzeń drukujących RGB oraz aparatów.
![]() |
„i1Photo Pro3 Plus bazuje na dotychczasowym sukcesie rodziny i1Pro, eliminuje czynnik kompatybilności przy tworzeniu dokładnych profili ICC z szeroką gamą mediów fotograficznych”, komentuje Liz Quinlisk, Photo and Video Business Unit Manager, X-Rite. „Wprowadzając i1Photo Pro 3 Plus w obieg pracy z urządzeniami RGB zauważymy natychmiastową różnicę. Efektem będzie dokładniejszy i powtarzalny kolor oraz wyraźne szczegóły w cieniach, a także zmniejszenie odpadu i większy zwrot z inwestycji”.
![]() |
- Duży 8 mm otwór pomiarowy obsługuje najnowsze materiały i podłoża stosowane w druku cyfrowym.
- Filtr polaryzacyjny (w trybie M3) dla uzyskania lepszych wyników podczas pomiaru błyszczących i teksturowanych powierzchni. Filtr zmniejsza niepożądane odblaski i wzmacnia czernie, co pozwala na osiągnięcie lepszych szczegółów w cieniach oraz bogatszych kolorów na wymagających i powierzchniach o wysokim połysku.
- Kalibracja i profilowanie wyświetlaczy o wysokiej luminancji 5000 nitów.
- Jednoczesny pomiar trybów M0, M1 oraz M2. Wykonując tylko jeden pomiar można uwzględnić wszystkie tryby i bardzo dokładnie reprodukować barwy, które zostaną wydrukowane na papierze zawierającym wybielacze optyczne.
- Nowe oświetlenie LED zapewnia większą niezawodność. i1Pro3 Plus pozwala na pomiar w czterech trybach (ISO 13655 M0; M1: D50; M2: UV Excluded, M3Polarised).
- Obsługuje profilowanie podświetlanych materiałów transmisyjnych (backlit)
- Większa prowadnica dla łatwego pomiaru większych próbek
„Jesteśmy przyzwyczajeni do otrzymywania nieprecyzyjnych pomiarów z ciemnych partii obrazu na błyszczących teksturowanych mediach, takich jak płótno. Dzięki funkcji polaryzacji w nowym i1Pro 3 Plus, nasze wyniki w trybie M3 są znacznie lepsze w cieniach – praktycznie idealne;, komentuje Scott Martin, założyciel Onsight, uznany konsultant ds. druku, prepress, projektowania i fotografii.
Nowy X-Rite iO
![]() |
Pozostałe rozwiązania i1Pro 3 Plus
Oprócz i1Photo Pro 3 Plus, X-Rite oferuje także inne rozwiązania i1Pro 3 Plus:- i1Basic Pro 3 Plus –- obejmuje kalibrację monitora oraz narzędzia do oceny i weryfikacji jakości wyświetlanego obrazu i wydruków
- i1Publish Pro 3 Plus – obejmuje moduł do profilowania urządzeń drukujących CMYK+ oraz pełną funkcjonalność i1Photo Pro 3 Plus
Żadna inna firma nie podnosi poziomu wiedzy o kolorze i nie przywiązuje takiej wagi do dokładnej reprodukcji barw co X-Rite. i1Photo Pro 3 Plus jest najnowszym rozwiązaniem z linii i1Pro opracowanym przez perfekcjonistów dla perfekcjonistów specjalizujących się w druku.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Jeśli podobnie jak i1Pro 3 ma rozdzielczość na poziomie 10nm, to pomiar nowoczesnych monitorów z pikowatym widmem jest o kant dupy rozbić.
Takie ultra dokładne profile mają sens tylko dla ultra pedantów, którzy wydruki oglądają w komorach z referencyjnym oświetleniem. W każdym innym przypadku nie ma to większego sensu.
Dokładnie , kiedyś przypadkiem oglądałem album zdjęcia czarnobiałe , naswietlane zgodnie z systemem strefowym czyli tak by te dziesięć stref było na zdjęciu widoczne i po prostu kazde zdjecie było tak podobne do następnego ze tylko kilka stron zobaczyłem ..bo nudne ..ludzie tak się przejmują technika ze robią wyprane z uczuć zdjęcia ; Straszne
Technika rządzi - dzięki temu rynek sprzedażowy się kręci i kaska do producentów płynie.
Pytanie jak często ktoś kupuje nowe kalibratory (jeśli wcześniej już je ma)?!
Niby rządzi ale z doświadczenia wiem ze wystarczy kalibracja wyświetlacza może nawet fabryczna ale oczywiście powtarzalność jest wazna szczególnie w projektach biznesowych itp. ;
5/5 komentarzy nie na temat :-P (urządzenie do kalibrowania wydruków na nietypowych podłożach)
No tak wiemy ale na nietypowych nie da się organoleptycznie ..?
W zasadzie poprzednie wpisy są słuszne. Nam na tym forum takie rzeczy są mniej przydatne. Tak dokładna precyzja koloru jest ważna w zastosowaniach przemysłowych: fleksografia, rotograwiura, czyli milionowe nakłady, gruba kasa.
Przy zleceniach milionowych odchyłki kolorów są bardzo kosztowne - i przy takich zleceniach odbiorca posługuje się komorami referencyjnymi i spektrofotometrami.
Ale nam tu na Optyczne nie grozi. Ale kalibrację podstawową polecam - ułatwia codzienną pracę.
Przydalby mi sie kalibrator, fajny, ale i cenie ani slowa, szukam i okazuje sie ze 4k E.
W sam raz bym obie kupil do domu.
Dokładnie ...ale kupuj przed malowaniem scian ..;