Nikon 20x120 IV i 25x120
Firma Nikon prezentuje dwie nowe lornety astronomiczne 20x120 IV i 25x120 oraz przeznaczony do nich kolumnowy montaż widłowy. Według producenta, zastosowania nowych produktów mieszczą się w zakresie monitoringu, rybołówstwa komercyjnego, żeglarstwa, obserwacji przyrody dalekiego zasięgu czy też obserwacji astronomicznych
Informacja prasowa
Zarówno model 20x, jak i 25x oferuje jasny obraz o wysokiej rozdzielczości. Dzięki dużej średnicy obiektywów wynoszącej 120 mm, oba modele są wręcz stworzone do obserwacji o zmierzchu i w nocy. Znakomity układ optyczny zastosowany w lornecie astronomicznej 20x120 IV generuje ostry obraz, wiernie odwzorowując kolory, zaś rozmaite aberracje są skutecznie kompensowane. Lorneta astronomiczna 25x120 umożliwia dynamiczną obserwację obrazu o doskonale skorygowanej krzywiźnie pola i bardzo szerokim polu widzenia (pozorne pole widzenia okularów wynosi aż 64,7˚).
Hermetyczna, wodoszczelna konstrukcja korpusu lornety zapobiega wnikaniu wody (np. deszczu czy rosy), a dzięki napełnieniu azotem jest on zabezpieczony przed zaparowaniem. Trwałość sprzętu zapewnia świetne zabezpieczenie przed korozją oraz wstrząsami, które przyczynia się do utrzymania lornety w optymalnej kondycji oraz umożliwia jej dłuższe użytkowanie.
W celu uzyskania większej stabilności obrazu i ułatwienia obserwacji zaleca się stosowanie kolumnowego montażu widłowego.
![]() |
![]() |
- Najważniejsze cechy
- Duża średnica obiektywów 120 mm zapewnia jasny obraz o wysokiej rozdzielczości.
- Lorneta astronomiczna 20x120 IV dysponuje znakomitym układem optycznym, oferując ostry obraz dzięki efektywnej kompensacji rozmaitych aberracji.
- Lorneta astronomiczna 25x120 oferuje doskonale skorygowane, płaskie pole widzenia oraz okulary o polu 64,7˚.
- Konstrukcja o dużym odsunięciu źrenicy wyjściowej pozwala objąć wzrokiem całe pole widzenia, natomiast gumowe muszle oczne z wykończeniem w kształcie rogów zabezpieczają oczodoły przed niechcianym światłem bocznym.
- Hermetyczna, wodoszczelna konstrukcja korpusu zapobiega wnikaniu wody z deszczu lub rosy, a technologia napełnienia azotem zabezpiecza lornetę przed zaparowaniem. Znakomite zabezpieczenie przed korozją i odporność na wstrząsy umożliwiają długie użytkowanie sprzętu.
- Lorneta wyposażona jest w solidny montaż widłowy, a swobodną obserwację zapewnia obrót w poziomie w zakresie 360˚ oraz regulacja w pionie w zakresie od -30˚ do +70˚.
- Zastosowanie (opcjonalnie) wytrzymałego montażu kolumnowego z adapterem ułatwia obserwację, dając konieczną stabilność obrazu.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Robim co możem, aby któraś z nich pojawiła się wiosną 2020 w Łochowie!
goornik, a jakich cen należy się spodziewać?
Takich jak te lornetki....
....astronomicznych :(
„To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”
A już oczyma wyobraźni widziałem taką jedną sztukę na moim balkonie...
Dlaczego one musza nazywac sie astronomiczne ? przeciez od razu piszecie ze sa do czegos innego ?
BlindClick, to trochę jak z lornetkami 8x56, które zawsze są „na nocne polowanie” mimo, ze zastosowań jest dużo więcej. Realnie jest to lorneta na punkt widokowy i do astro.....