Parrot Anafi AI
Parrot Anafi AI to nowy inteligentny dron tego producenta filmujący w 4K z prędkościami do 60 kl/s. Co ciekawe, do połączenia z użytkownikiem potrafi on wykorzystać także sieć komórkową 4G.
Na pokładzie nowego drona znajdziemy 1/2-calową matrycę o rozdzielczości 48 megapikseli sparowaną z obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 24 mm i światłosile f/2. Całość zamocowano na 3-osiowym gimbalu. Dostępny zakres czułości to ISO 50-6400, a czasów migawki od 1/15 do 1/10000 sekundy. Zdjęcia z prędkością do 10 kl/s zapiszemy w formatach RAW (DNG) oraz JPEG. Filmy natomiast można nagrywać w 4K z prędkością do 60 kl/s lub w Full HD z prędkością do 120 kl/s. W przypadku 4K dostępny jest 2-krotny cyfrowy zoom, a w przypadku Full HD - 6-krotny. Dostępny jest profil logarytmiczny P-Log oraz tryby kompatybilne ze standardami telewizji HDR. Zapis odbywa się na kartach mikro SD.
![]() |
Dron mierzy 304 x 130 x 118 mm w stanie złożonym i 320 x 440 x 118 mm po rozłożeniu, waży 898 g. Maksymalny deklarowany przez producenta czas lotu to 32 minuty, a maksymalna prędkość wynosi 16 m/s (57.6 km/h). Zakres temperatur w jakich można latać to od -10°C do 40°C. Urządzenie oferuje też odporność na deszcz klasy IPX3. Sterowanie odbywa się za pomocą Wi-Fi lub sieci 4G z możliwością płynnego przełączania między jednym a drugim systemem.
![]() |
Zainspirowany owadami Parrot Anafi AI wejdzie do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Cena nie jest jeszcze znana. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie producenta.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Świetny pomysł z tym 4G zasięg będzie ograniczony tylko baterią.
Tylko, że to dron do pracy a nie fotografii jako takiej.
link
Spece od efektów 3D też by pewnie takie możliwości docenili :)
4g oferuje zbyt duże opóźnienia na latanie FPV, dlatego pewnie mowa o AI oraz "inteligencji", która musi w tej sytuacji wspomagać pilota. Jak jeszcze było wolno, wykorzystywałem 4g jako backup do dużych, autonomiczny dronów, ale tylko do komunikacji z "ground station" (protokół MAV Link).
A co do zasięgu, to i tak jest ograniczony licencją - podwójny problem: kamera (RODO) oraz BVLOS.
@PiotrWachowiak
A wiesz jak to w praktyce wygląda te ograniczenia? Choć takim dronem bym nie ryzykował. Z drugiej strony cena nieznana ale tanio pewnie nie będzie.