Pentax Optio E75
Pentax zaprezentował nowy, 10.2-megapikselowy model aparatu kompaktowego, który został oznaczony symbolem Optio E75. Matryca CCD zastosowana w aparacie ma rozmiar 1/2.33 cala i może pracować z maksymalną czułością ISO 1600. Produkt posiada obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym o odpowiedniku ogniskowych 32 - 96 mm i światłosile f/2.9-5.2.
Aparat został wyposażony w system redukcji drgań Shake Reduction, a na jego tylnej ściance znajdziemy ekran LCD o przekątnej 2.7 cala i rozdzielczości 230 tys. punktów.
W sklepach produkt ma pojawić się w przyszłym miesiącu w cenie ok. EUR 119, a jego pełna specyfikacja jest już dostępna w naszej bazie:
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
To już chyba było parę razy, ale ja poproszę jak krowie na miedzy: o co chodzi z tymi cudacznymi rozmiarami matryc.Bo mi z tej notacji wychodzi jakiś średnioformatowec: 1/2.33 to jakoś 2,52 cm na 5.87 cm.
Marcinek: link
@komor: dzięki. Pojąłem. A tak swoją drogą to ludzie czasem mają tendencję do komplikowania rzeczy prostych...
To "okienko" w obiektywie to krzywo im się wyrenderowało, czy faktycznie jest takie niesymetryczne?
@pingling - to jest dość częste zjawisko w kompaktach :) Bardzo ciężko znaleźć wyjaśnienie tej "anomalii" ;)
Wszystko ma swój sens.
Grubość wielu kompaktów jest na tyle mała, że soczewki w obiektywie, w stanie wyłączonym (czyli przy wsuniętym obiektywie) zwyczajnie nie mieszczą się. Producenci wymyślili więc myk z wysunięciem grupy soczewek poza oś optyczną. Tu inny Pentax z tym patentem.
ta,znajomy ma tak w Kodaku tez...