Panasonic PT-REQ15 i PT-REZ15
Oferta projektorów Panasonic powiększyła się o dwa nowe modele korzystające z technologii DLP. Oferują one rozdzielczości 4K oraz WUXGA (1920 × 1200).
INFORMACJA PRASOWA
PT-REQ15 to pierwszy 1-Chipowy projektor DLP™ 4K o mocy 15,000 lm
Panasonic Connect Europe ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych modeli projektorów laserowych 1-Chip DLP™, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić jeszcze bardziej nowoczesne rozwiązania dla branży rozrywkowej. Projektor PT-REQ15 jest pierwszym urządzeniem 1-Chip DLP™ 4K w ofercie firmy Panasonic, który oferuje jasność 15 000 lm, a jego odpowiednik PT-REZ15 świeci z taką samą intensywnością przy rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200). Ich kompaktowa konstrukcja oraz wysoka jakość wyświetlanego obrazu sprawiają, że integratorzy podczas ich instalacji nie muszą wykonywać kosztownych prac elektrycznych oraz mogą z nich swobodnie korzystać nawet na bardzo ograniczonych przestrzeniach. REQ15 i REZ15 będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale 2024 roku.
![]() |
Spektakularne efekty wizualne na wielką skalę
REQ15 wykorzystuje Quad Pixel Drive, przełomową 2-osiową technologię służącą do modyfikacji pikseli, aby prezentować realistyczne obrazy w rozdzielczości 4K. Projekcje cechują się niezwykłą głębią oraz zdolnością do uchwycenia najmniejszych szczegółów czy płynności ruchów. Ponadto, gwarantuje on projekcję w jakości 2K/240Hz bez zakłóceń, co można obserwować na wielu ekranach z minimalnym opóźnieniem wynoszącym tylko sześć milisekund.
Quad Pixel Drive może zostać zsynchronizowany z systemem śledzenia projekcji w czasie rzeczywistym ET-SWR10 firmy Panasonic, aby integrować treści cyfrowe z ruchem w ramach atrakcji XR lub występów scenicznych. Dzięki funkcji Rich Colour Enhancer zostało wzmocnione wyjście kanału czerwonego, co gwarantuje bardziej intensywne i precyzyjne odcienie tego koloru. Z kolei Evolved Dynamic Contrast dba o to, żeby każda klatka była niezwykle dynamiczna. Nowy układ analizy sceny skuteczniej identyfikuje jasne i ciemne obszary obrazu, co przekłada się na efekt wizualny o niesamowitym oddziaływaniu.
Płynne połączenie wyświetlanych obrazów jest niezbędne podczas tworzenia immersyjnych przestrzeni 360°, zwłaszcza podczas projekcji na zakrzywionych ekranach. Ustawienia dotyczące poziomu intensywności czerni pozwalają na precyzyjne dopasowanie granic dla zróżnicowanych kształtów przestrzennych, na których projektowane są wizualizacje. Dodatkowo, istnieje możliwość dezaktywacji regulacji poziomu intensywności czerni i kalibracji geometrycznej, umożliwiająca ręczne dostosowanie głębokości tego koloru. Możliwość nakładania obrazu poza pierwotnym obszarem jest gwarantem płynnego efektu bez zakłóceń na różnych ekranach.
Łatwy przepływ pracy i ogrom możliwości
Gniazdo Intel® SDM-ready jest dostosowane do obsługi różnych rodzajów kart funkcjonalnych, w tym również od innych producentów. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosowywać, skalować i rozszerzać połączenia, aby dopasować je do interfejsu aplikacji lub standardu AVoIP. Nowe obiektywy, cechujące się wysokim kontrastem wyświetlanego obrazu, zostały dodatkowo wyposażone w centralnie zasilaną oraz peryferyjną regulację ostrości, co ułatwia dostosowanie jej zdalnie przy użyciu pilota. Przepływ pracy jest także usprawniony dzięki funkcji NFC, która umożliwia przygotowanie oraz uruchomienie projektorów za pośrednictwem telefonu. Aktywne zestawy Geo Pro są niezwykle funkcjonalne i pomocne, umożliwiają bowiem automatyzację korekcji krawędzi projekcji w prosty sposób poprzez kamerę.
Najwyższa niezawodność dzięki bezobsługowej pracy
W celu zapobiegania przerwom w projekcji, które wpływają na wizualne doznania gości oraz w celu obniżenia kosztów operacyjnych, oba projektory wyposażone zostały w silnik optyczny i moduł laserowego źródła światła, spełniający standard ochrony przed kurzem IP5X (zgodnie z normą IEC 60529), eliminujący potrzebę stosowania filtra powietrznego i umożliwiający bezobsługową pracę przez 20 000 godzin. Udoskonalony system chłodzenia cieczą zapewnia również ciągłą pracę w zanieczyszczonym środowisku. Multi-Laser Drive Engine posiada unikalny obwód przełączania awaryjnego, który ogranicza utratę jasności, nawet w przypadku awarii pojedynczej diody. W sytuacji przerwania sygnału głównego, funkcja zapasowego wejścia automatycznie przełącza się na sygnał zastępczy bez wygaszania ekranu.
Więcej informacji na temat projektorów PT-REQ15 i PT-REZ15 można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Connect Europe.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
DLP?
To są jeszcze ludzie co nie widza tęczy?
@RobKoz biurowe DLP ma prawo się źle kojarzyć, ale porządne kinowe projektory też działają w technologii DLP i nie cierpią na tęczowe choroby:
link
@RobKoz @matthias
To są 3DLP / 3-chip DLP, wyświetlające naraz / w tym samym czasie i miejscu barwy składowe. "Te z tęczą" to dużo tańsze 1-chip DLP, wyświetlające sekwencyjnie, a biurowe są jeszcze często "podrasowane" dodatkowymi "barwami" typu biała dla pozornego zwiększenia jasności.
@Lianna
""Te z tęczą" to dużo tańsze 1-chip DLP"
Czyli tak jak ten z tego newsa który komentuję.
@RobKoz
Racja. Ten news nałożył mi się na PT-RZ14K (i wcześniejsze, podobne, np. RQ25K albo RZ24K), też niedawno ogłaszali, podobne parametry i 3DLP. Faktycznie trochę dziwne, że przy tej klasie sprzętu ktoś "oszczędza" z, powiedzmy, 70kUSD na 50kUSD.