Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

Optyczne.pl

Aktualności

Sony Xperia 1 VIII

Sony Xperia 1 VIII
13 maja
2026 08:38

Firma Sony zaprezentowała nowego flagowego smartfona – model Xperia 1 VIII. Wyposażono go w zestaw wspomaganych sztuczną inteligencją aparatów o ogniskowych 16 mm, 24 mm i 70 mm.

INFORMACJA PRASOWA

Sony prezentuje Xperia 1 VIII — flagowy smartfon z AI,
który wynosi mobilną fotografię na wyższy poziom

  • Nowy asystent AI w aparacie podpowiada[i] kreatywne style zdjęć, dobiera odcienie kolorów, obiektywy i efekty bokeh do fotografowanej sceny, pomagając uzyskać dokładnie taki efekt, jaki użytkownik chce osiągnąć.
  • Udoskonalony teleobiektyw z nowym przetwornikiem 1/1,56” pozwala robić jeszcze lepsze zdjęcia — pełne detali i świetnie wyglądające nawet po zmroku[ii].
  • Nowe wzornictwo ORE inspirowane jest naturalnymi fakturami, a cztery warianty kolorystyczne nawiązują do surowego piękna nieoszlifowanych kamieni szlachetnych.

Sony przedstawia nowy flagowy smartfon Xperia 1 VIII. Urządzenie wyposażono w funkcję „Asystent AI w aparacie”, która — dzięki technologii Xperia Intelligence i rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji — pomaga tworzyć jeszcze lepsze zdjęcia. System analizuje fotografowaną scenę i automatycznie proponuje odpowiednie ustawienia, takie jak tonacja kolorystyczna, wybór obiektywu czy efekt bokeh, dopasowując je do obiektu i warunków fotografowania.

Nowością jest również zaawansowany aparat z teleobiektywem wyposażony w przetwornik obrazu typu 1/1,56” cala, około czterokrotnie większy niż w poprzednim modelu Xperia 1 VII. Dzięki temu smartfon pozwala wykonywać wyjątkowo szczegółowe zdjęcia nawet z dużej odległości i przy słabym oświetleniu.

Wszystkie trzy aparaty — 16 mm, 24 mm i 70 mm[iii] — oferują bardzo dobrą jakość obrazu po zmroku, zapewniając skuteczną redukcję szumów i szeroki zakres dynamiczny[iv]. Efektem są wyraźne, naturalnie wyglądające zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych[v].

Wprowadzając model Xperia 1 VIII, Sony chce dostarczyć użytkownikom jeszcze więcej radości z codziennego fotografowania i tworzenia treści.

Jeszcze lepsze zdjęcia dzięki nowemu asystentowi AI i udoskonalonemu teleobiektywowi

Sony Xperia 1 VIII

Nowa funkcja „Asystent AI w aparacie”, oparta na technologii Xperia Intelligence, została stworzona po to, by fotografowanie było prostsze i bardziej intuicyjne. Po skierowaniu aparatu na obiekt smartfon automatycznie rozpoznaje scenę i — biorąc pod uwagę m.in. warunki oświetleniowe, pogodę czy typ fotografowanego obiektu — proponuje różne sposoby uzyskania pożądanego efektu wizualnego.

Sugestie obejmują m.in. style kolorystyczne, dobór obiektywu oraz efekty bokeh. Bazują one na funkcji „Twórczy wygląd”, inspirowanej filozofią przetwarzania obrazu znaną z aparatów Sony α™ (Alpha™). Wystarczy wybrać jedną z proponowanych opcji, aby szybko nadać zdjęciom bardziej kreatywny charakter [vi].

Teleobiektyw został wyposażony w nowy przetwornik obrazu typu 1/1,56” cala, około cztery razy większy niż w poprzedniej generacji[vii]. Dzięki temu zdjęcia wykonywane przy słabym oświetleniu są ostrzejsze, bardziej szczegółowe i pełne naturalnych kolorów.

Wszystkie obrazy rejestrowane przez aparat są dodatkowo przetwarzane z wykorzystaniem technologii wieloklatkowego RAW HDR. Rozwiązanie to skutecznie redukuje szumy, zwiększa zakres dynamiczny i pomaga zachować detale zarówno w jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu. Efektem są wyraźniejsze zdjęcia, lepsze odwzorowanie kolorów i większa ilość szczegółów nawet w wymagających scenach o wysokim kontraście.

Nowe wzornictwo inspirowane naturą

Nowy język projektowania ORE czerpie inspirację z naturalnych materiałów i faktur. Warianty kolorystyczne — Graphite Black (czarny), Iolite Silver (srebrny), Garnet Red (czerwony) i Native Gold (złoty) — nawiązują do wyglądu nieoszlifowanych kamieni szlachetnych[viii].

Przeprojektowany moduł aparatu oraz nowe wykończenie boków i tylnego panelu nadają urządzeniu spójny, elegancki charakter. Delikatnie teksturowana powierzchnia poprawia komfort użytkowania i sprawia, że smartfon pewniej leży w dłoni.

Xperia 1 VIII zachowuje również charakterystyczny, fizyczny przycisk migawki, który pozwala poczuć się jak podczas fotografowania tradycyjnym aparatem. Smartfon wyposażono także w gniazdo audio 3,5 mm, umożliwiające korzystanie z przewodowych słuchawek i wysokiej jakości dźwięku inspirowanego rozwiązaniami znanymi z odtwarzaczy WALKMAN®.

Mocniejszy dźwięk stereo i bardziej immersyjne brzmienie

Sony Xperia 1 VIII

Xperia 1 VIII została wyposażona w nowo opracowane moduły głośników stereo o identycznej konstrukcji po lewej i prawej stronie urządzenia. Dzięki temu smartfon oferuje głębszy bas, wyraźniejsze wysokie tony i bardziej przestrzenne brzmienie.

Lepsza separacja wokali i instrumentów sprawia, że muzyka, filmy i gry brzmią bardziej naturalnie i angażująco, tworząc jeszcze bardziej immersyjne doświadczenie.

Wysoka wydajność i nawet dwa dni pracy na baterii[ix]

Sercem Xperia 1 VIII jest platforma Snapdragon® 8 Elite Gen 5 Mobile Platform[x] firmy Qualcomm, która zapewnia wyższą o 20% wydajność i jeszcze płynniejsze działanie urządzenia. Smartfon sprawnie radzi sobie zarówno z codziennym użytkowaniem, jak i bardziej wymagającymi zadaniami — od wielozadaniowości po gry i tworzenie treści.

Akumulator pozwala nawet na dwa dni pracy[xi], a jego żywotność została zaprojektowana tak, by zachować dobrą kondycję nawet po czterech latach użytkowania.

Dodatkowo Sony rozszerzyło system optymalizacji zużycia energii[xii] także na bardziej wymagające aplikacje, takie jak mapy czy serwisy społecznościowe, co pozwala jeszcze efektywniej zarządzać energią.

Etui ochronne dopasowane do stylistyki urządzenia

Do smartfonu Xperia 1 VIII dostępne będzie również dedykowane etui ochronne[xiii] z półprzezroczystymi elementami podkreślającymi wzornictwo ORE.

Etui wyposażono w praktyczną podpórkę umożliwiającą ustawienie telefonu zarówno pionowo, jak i poziomo — wygodnie podczas oglądania filmów czy prowadzenia wideorozmów. Materiał wykorzystany do produkcji został zaprojektowany tak, aby ograniczać żółknięcie i zachować estetyczny wygląd przez długi czas.

Cena i dostępność

Przedsprzedaż smartfonu Xperia 1 VIII rozpocznie się 13 maja w sklepie internetowym Sony oraz u wybranych partnerów handlowych — w zależności od kraju — w sugerowanej cenie około 6499 zł za wersję 256 GB. W okresie przedsprzedaży zakup Xperia 1 VIII będzie obejmował zestaw z wysokiej klasy słuchawkami WH-1000XM6. Model 1 TB w kolorze Native Gold (złoty) będzie dostępny wyłącznie w sklepie internetowym Sony na wybranych rynkach, a jego sugerowana cena będzie wynosić około 8699 zł.

Sony Xperia 1 VIII

[i]Dostępność propozycji zależy od warunków wykonywania zdjęć, obiektu i sceny.
[ii]Dokładność funkcji zależy od warunków środowiskowych i ustawień. Mogą występować pewne ograniczenia wydajności.
[iii]W przeliczeniu na format 35 mm.
[iv]Na podstawie porównań z aparatami cyfrowymi Sony wyposażonymi w pełnoklatkowy przetwornik obrazu, z uwzględnieniem zakresu dynamicznego i właściwości zakłóceń przy fotografowaniu w warunkach oświetlenia o wartości LV (Light Value) wynoszącej 2 lub mniej.
[v]Tylko fotografie.
[vi]Funkcja ta nie jest dostępna w pewnych warunkach i przy pewnych ustawieniach, między innymi podczas zdjęć seryjnych i rejestracji obrazów RAW.
[vii]W porównaniu ze smartfonem Xperia 1 VII.
[viii]Dostępność wersji kolorystycznych zależy od rynku, wariantu lub kanału sprzedaży.
[ix]W teście założono użytkowanie zgodne ze standardowym profilem wykorzystywania baterii przez użytkowników smartfonów Xperia™, czyli przeglądanie Internetu, odtwarzanie filmów, granie i korzystanie z innych funkcji przez 360 minut dziennie (1080 minut w trybie gotowości). W takich warunkach bateria wystarczy na 48 godzin użytkowania. Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od warunków i środowiska użytkowania.
[x]Snapdragon i produkty oznaczone marką Qualcomm są produktami Qualcomm Technologies Inc. i/lub jego spółek zależnych. Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporated.
[xi]Na podstawie symulacji wielokrotnego ładowania przez interfejs USB i wyładowywania z wykorzystaniem baterii tego samego typu. Stan baterii zależy od sposobu użytkowania.
[xii]Obniżenie zużycia energii zależy od rodzaju aplikacji, jej stanu i wyświetlanej zawartości.
[xiii]Do nabycia oddzielnie.


Komentarze czytelników (69)
  1. Supremacy
    Supremacy 13 maja 2026, 09:50

    A zdjęcie pewnie dalej będą kiepskie. Nie widać zbytnio rewolucji w hardware aparatów.

  2. photopolis
    photopolis 13 maja 2026, 09:53

    Od lat smartfony firmy Sony pozostają w cieniu wielkiej trójki (Apple, Samsung, Xiaomi), moim zdaniem zupełnie niesłusznie. Wielokrotnie testowałem (na ile pozwalały warunki) ich topowe modele i byłem bardzo mile zaskoczony zarówno jakością wykonania, responsywnością aplikacji jak też jakością zdjęć. Sony to potencjalny następca mojego obecnie używanego smartfonu firmy Xiaomi. Liczę tylko na to, że tak negatywnie oceniane w poprzednich wersjach nadmierne nagrzewanie się telefonu to już historia.

  3. photopolis
    photopolis 13 maja 2026, 09:59

    @Supremacy
    Zdjęcia są bardziej niż spoko, jedyne co mi nie do końca pasowało to dość specyficzna aplikacja (zbliżona do menu z aparatów fotograficznych tej firmy) do robienia zdjęć, ale jestem pewny, że to kwestia przyzwyczajenia.
    Niestety w żadnym salonie nie udostępniono mi modelu Pro-I, o którym czytałem bardzo pozytywne recenzje (z dołączonymi oryginalnymi zdjęciami), a na który byłem mocno "napalony".

  4. Supremacy
    Supremacy 13 maja 2026, 10:26

    @ photopolis

    Jeśli chodzi o aparaty, to mamy obecnie Wielką Czwórkę (Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei). Sporo za nimi Apple, następnie Motorola (ostatnio mocno poszli do przodu pod tym względem) i dopiero Samsung.

    Ja z kolei naoglądałem się w sieci zdjęć z Sony i chyba tylko w UWA byli w absolutnym top. Często zdjęcia mi zbytnio przypominały surowe RAWy - jakieś takie mdłe, często widoczne przepalenia, niski kontrast. Coś jak dawniej matryce CCD w aparatach.

  5. Stivenson
    Stivenson 13 maja 2026, 10:32

    O ile mi wiadomo to Sony nie produkuje już telefonów od około roku i zleca to zewnętrznym firmom udostępniając logo sony, xperii i zeiss za pieniądze. No cóż obecna seria skierowana jakby to powiedzieć to już tylko dla najbardziej fundamentalnych wyznawców marki :D

  6. lord13
    lord13 13 maja 2026, 10:32

    @mason
    "Nie widać zbytnio rewolucji w hardware aparatów."

    Mocno zmienili moduł tele względem 1 VII i moim zdaniem to zmiana na dobre.

    "Często zdjęcia mi zbytnio przypominały surowe RAWy"

    Po prostu Sony nie domalowywało nieistniejących treści i nie stosowało agresywnej obróbki, co akurat może być zaletą.

  7. qbic
    qbic 13 maja 2026, 10:37

    Optymalizator baterii daje rade, mam ponad 4 lata Xperie 1 II i działa do dzisiaj, to pewnie ten moment - na upgrade.

  8. lord13
    lord13 13 maja 2026, 10:44

    @mason
    "Jeśli chodzi o aparaty, to mamy obecnie Wielką Czwórkę (Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei). Sporo za nimi Apple, następnie Motorola (ostatnio mocno poszli do przodu pod tym względem) i dopiero Samsung."

    Samsung to już dawno są tyły jeżeli chodzi o obrazowanie. Przecież specyfikacja takiego S26 w porównaniu do IPhone 17 pro czy Pixel 10 pro to jakiś smutny żart, a moduł UWA w tym Samsungu to pamięta czasy S21.

  9. Supremacy
    Supremacy 13 maja 2026, 10:45

    @ lord13

    W dobrych telefonach masz od pewnego czasu opcję selektywnego wyłączania różnych upiększaczy czy wyboru stylu kolorystycznego (podobnie jak masz to w aparatach). To użytkownik powinien decydować czy chce zdjęcia mdłe, nieostre, wyprane czy wręcz przeciwnie - kontrastowe i nasycone.

    Przykładowo mogę sobie wybrać przetwarzanie Zeiss Natural lub Vivid. Oprócz tego mogę wyłączyć HDR. Oprócz tego ustawić tzw. "surowe światło". Jak i wciąż mało, mogę każdy tryby dostroić pod względem kontrastu, nasycenia, ostrości. Jak wciąż mało, to jeszcze jest tzw. tryb humanistyczny, gdzie zdjęcia są minimalnie obrobione ale kosztem mniejszej dynamiki i szczegółowości.

    Sprzęt ma być uniwersalny a nie dopasowany pod gusta wybranej mniejszości.

  10. lord13
    lord13 13 maja 2026, 10:49

    @Stivenson
    "O ile mi wiadomo to Sony nie produkuje już telefonów od około roku i zleca to zewnętrznym firmom udostępniając logo sony, xperii i zeiss za pieniądze"

    Mylisz pojęcia. Sony przeniosło montaż wszystkich modeli do Chin, wcześniej flagowce montowali w swoich fabrykach, ale nie licencjonują marki. Nadal odpowiadają za projekt, dobór komponentów, oprogramowanie i kontrolę jakości.

  11. qbic
    qbic 13 maja 2026, 12:05

    Thank you fake user AI.

  12. Stivenson
    Stivenson 13 maja 2026, 12:05

    @lord13
    Możesz to nazwać outsourcingiem ale to jest krok przed tym co stało się między innymi z Vaio. Taka elegancka próba zamaskowania porażki i wyplątania się z biznesu. Dziwne że nie stało się to z 5 -10 lat temu kiedy już wtedy zaczynał to być "plankton".

  13. qbic
    qbic 13 maja 2026, 12:05

    Proponuje blokować uzytkowników wklejających AI-Slop.

  14. Nissin
    Nissin 13 maja 2026, 12:22


    Ranking telefonów do zdjęć 2026

    Miejsce 1: Samsung Galaxy S26 Ultra 5G 12/512 Dual SIM fioletowy (S948)
    Miejsce 2: Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Głębinowy Błękit
    Miejsce 3: Samsung Galaxy S25 Ultra 5G 12/512GB
    Miejsce 4: Apple iPhone 17 Pro 256GB Kosmiczny Pomarańcz –
    Miejsce 5: Apple iPhone 16 128GB
    Miejsce 6: Xiaomi 15T Pro 12/1024GB
    Miejsce 7: HONOR 400 Pro 12/512GB
    Miejsce 8: Samsung Galaxy S24 5G 8/128GB
    Miejsce 9: Samsung Galaxy A55 128GB 5G
    Miejsce 10: POCO X7 Pro 12/512GB
    - komputronik.pl/26.02.2026 | autor: Daniel Bartosiewicz

  15. lord13
    lord13 13 maja 2026, 13:09

    @Stivenson
    "Możesz to nazwać outsourcingiem ale to jest krok przed tym co stało się między innymi z Vaio."

    Przecież Apple czy Google na tej samej zasadzie produkują smartfony, w czym problem?

  16. lord13
    lord13 13 maja 2026, 13:15

    @Nissin
    "Oto najlepsze smartfony do fotografowania w 2026 roku: Apple iPhone 17 Pro / 17 Pro Max: Według rankingów (m.in. DxOMark) to lider"

    Po co przeklejasz te bzdury AI? Przecież wystarczy wejść na DXO żeby zobaczyć, że to bzdura. Nie masz własnego mózgu, żeby napisać kilka zdań?

    "Ranking telefonów do zdjęć 2026"

    Ten ranking jest jeszcze bardziej z dolnej części pleców.

  17. magister
    magister 13 maja 2026, 13:17

    Przymierzam siękupić smartfona, ale dla mnie podstawa to dobra bateria, tak żeby nie ładować co dwa dni ale co tydzień !!! na chcilę obecnątylko jeden producent zerobiłtaką baterięw smatrfornie z najnowszym snapdragonem, tym samym co experia 1 VIII ! tym telefonem jest super chiński "Honor WIN 5G Smartfon 12 GB / 512 GB 5G Srebrny 10000mAh Si/C 185Hz" jak widzicie ma baterię 10 tysięcy, przy zwykłym użytkowaniu tydzień powinien wytrzymać !! Experia była by dobra gdyby dali tam z 8 tysięcy baterię, mniejszej to się nie kalkuluje, soniacz musi zamontować w kolejnej wersji bateryjkę10 tysięcy to siękupi, inaczej pozostaje chiński super telefon, ale produkujągo na razie tylko na chiński rynek, w Polsce można go kupić nowego, ewentualnie pozostaje super telefon oppo 9 ultra z niesamowitymi aparatami i też z najnowszym snapdragonem, ale bateria tylko 7 tysięcy ! :-) te nowe baterie 10 tysięcy wcale nie zwiększająwagi telefonu bo chińczycy przełamali barierę i wynaleźli super ogniwa !!! czekamy na nowe super baterie ! :-)

  18. lord13
    lord13 13 maja 2026, 13:41

    @magister
    "Przymierzam siękupić smartfona, ale dla mnie podstawa to dobra bateria, tak żeby nie ładować co dwa dni ale co tydzień"

    Nie ma względnie wydajnego smartfona, który przy normalnym użytkowaniu wytrzymywałby tydzień. Chyba że jakiś model ze słabym prockiem i ekranem oraz powyłączaną większością rzeczy.

  19. photopolis
    photopolis 13 maja 2026, 14:33

    @magister
    "czekamy na nowe super baterie"

    Państwo to ja, jak mawiał Ludwik XIV 😊 Pisz, proszę, w swoim imieniu. Jedni czekają na "super baterie", a inni na "super ekran" lub "super aparat".

  20. Tharon
    Tharon 13 maja 2026, 15:06

    Xperie od lat przegrywają jakością zdjęć z konkurencją. Może i nie najlepszy aparat..... ale za to jaka luksusowa cena!

  21. JdG
    JdG 13 maja 2026, 15:17

    > zdjęcia mi zbytnio przypominały surowe RAWy

    "surowe RAWy" są super! to prawdziwe "immersyjne brzmienie" i "immersyjne doświadczenie"; nb. ciekawe jak długo potrwa moda na "immersyjność"? podejrzewam, że nie jest to krajowy wynalazek.

  22. photopolis
    photopolis 13 maja 2026, 16:11

    @JdG
    Też to zauważyłem, znowu ta "immersyjność". Konia z rzędem temu kto rozumie to słowo. Zapytałem AI:

    „Immersyjny” oznacza taki, który całkowicie pochłania uwagę i sprawia, że czujesz się „zanurzony” w danym doświadczeniu.

    Najprościej: immersyjny = wciągający, otaczający, dający poczucie bycia „w środku” czegoś.

    Szczerze? Szkoda mi czasu na zgłębianie takich bredni.

  23. Nissin
    Nissin 13 maja 2026, 17:33

    @lord13 - Xperia jest tylko cenowo w pierwszej dziesiatce...ale nie jakoscia zdjec... jak reszta produktow Sony!

  24. ziggy
    ziggy 13 maja 2026, 17:43

    Fotograficzną zaletą Xperii (z wyjątkiem serii 10) jest to, że chyba jako jedyne umożliwiają fotografowanie w najbardziej praktycznym formacie 3:2.

  25. Nissin
    Nissin 13 maja 2026, 17:49

    iPhone 17 (podobnie jak wcześniejsze modele z wyższych serii) umożliwia fotografowanie i kadrowanie zdjęć w formacie 3:2, jak również w innych proporcjach, takich jak 16:9, 4:3 czy kwadrat

  26. qbic
    qbic 13 maja 2026, 18:01

    Ale ból d__y w komentarzach.

    Sony nadal oferuje rzeczy, których konkurencja w dużej mierze się pozbyła:

    - brak otworu w ekranie,
    - slot na kartę microSD,
    - jack 3,5 mm,
    - fajny design (pewnie dyskusyjne)

    Cena jest wysoka, ale trudno — jeśli ktoś chce taki zestaw cech, to konkurencja praktycznie go nie oferuje.

    Podobnie jak z RX1R III: świetny sprzęt dla tych, których stać. A jeśli kogoś nie stać, to zaczyna się płacz i zgrzytanie zębów.

  27. lord13
    lord13 13 maja 2026, 18:16

    @Nissin
    "Xperia jest tylko cenowo w pierwszej dziesiatce"

    A czy ja coś pisałem, że Xperia jest w pierwszej dziesiątce?
    Nie zmienia to faktu, że bzdury klepiesz i przepisujesz te halucynacje llm-ów.

  28. lord13
    lord13 13 maja 2026, 18:27

    @qbic
    " jeśli ktoś chce taki zestaw cech, to konkurencja praktycznie go nie oferuje."

    Dokładnie, Xperie 1 to dosyć specyficzne telefony, ale nie sposób odmówić im ogólnie rozumianej jakości, pewnej konsekwencji, kultury pracy czy ergonomii fotograficznej na wysokim poziomie (jak na smartfon oczywiście). Jedyne co w poprzednich wersjach odstawało fotograficznie, to moduł tele.
    Jeżeli chodzi o design, to w tej nowej wersji zmiany niestety na minus, szkoda że zrezygnowali z ryflowanych boków.

  29. Nissin
    Nissin 13 maja 2026, 18:49

    "kumie chwała nas wy mnie a ja was" ...tak to z reklama Sony!

  30. Nissin
    Nissin 13 maja 2026, 18:58

    @lord13 - Masz racje...Xperia nie jest w pierwszej dziesiatce... jakosci zdjec!

  31. lord13
    lord13 13 maja 2026, 19:44

    @Nissin
    Te Samsungi, które tu wklejałeś, też nie. No i?

  32. Nissin
    Nissin 13 maja 2026, 20:07

    @lord13- Zgodnie z zasada..."usraj sie a nie daj sie" ...W 2026 roku walka o miano najlepszego fotosmartfona między Samsungiem a Apple jest niezwykle wyrównana, a wybór zależy głównie od preferencji: naturalnych kolorów (iPhone) czy wszechstronności i zoomu (Samsung). A GDZIE Xperia Sony ? Najdrozszy?

  33. Supremacy
    Supremacy 13 maja 2026, 20:53

    No i jest pierwszy poważniejszy test aparatów. Tradycji stało się zadość - nowa Xperia w dalszym ciągu robi kiepskie zdjęcia:

    link

  34. andrzejek
    andrzejek 14 maja 2026, 08:25

    Jako użytkownik m. inn. Xperii powiem krótko " Once Xperia, never again Xperia".
    -W trybie Pro, brak wirtualnego przycisku migawki, konieczność używania przycisku fizycznego, sztywnego,twardego co skutkuje kazdorazowo poruszeniem
    -zdjęcia beznadziejne, np. w porownaniu do xiaomi 15 U to przepasc
    -wariujacy czujnik polozenia i obraz w pionie miast poziomie lub odwrotnie
    - nie dziala rozpoznanie linii papilarnych, kazdorazowo trzeba wpisywac pin,
    -przy foto po kilku zdjeciach smartfon sie zawiesza i trzeba go restartowac
    itd. itd.
    żona ma starego huaweia, ktory jest lepszy od xperii pod kazdywm wzgledem i dziala niezawodnie, ja mam także Xiaomi 15 U i Xperia to wynalazek z innego świata,
    ot tak pokrotce wrazenia z uzytkowania

  35. andrzejek
    andrzejek 14 maja 2026, 08:28

    Żeby nie bylo, że Sony to same wady, bardzo fajnie dzialajacy autofocus i tyle z zalet.

  36. qbic
    qbic 14 maja 2026, 08:58

    Skill issue.

  37. lord13
    lord13 14 maja 2026, 08:59

    @Nissin
    "W 2026 roku walka o miano najlepszego fotosmartfona między Samsungiem a Apple jest niezwykle wyrównana..."

    No i znowu przeklejka z AI, widać naprawdę brakuje ci twojej własnej. Ani w tym, ani w zeszłym roku Samsung o nic nie rywalizuje, bo daleko mu do najlepiej obrazujących smartfonów.

  38. Supremacy
    Supremacy 14 maja 2026, 09:14

    Parafrazując klasyka,

    smartfony Sony nie są złe. Nie są też dobre. Są średnie. Ale przynajmniej drogie.

  39. sanescobar
    sanescobar 14 maja 2026, 11:34

    @lord13, napisał:
    "Nie ma względnie wydajnego smartfona, który przy normalnym użytkowaniu wytrzymywałby tydzień. Chyba że jakiś model ze słabym prockiem i ekranem oraz powyłączaną większością rzeczy. "


    Są takie smartfony, dorównują powiedzmy obecnym flagowcom mocą obliczeniową nawet w 80% jeżeli mozna tak kolokwialnie powiedzieć.
    Oczywiście mają ekrany jedną albo dwie generacje niżej od obecnych flagowców, taka cena za dłuższą żywotność baterii.
    Są to przeważnie smartfony z certyfikatami militarnymi, aparaty foto mają rzeczywiście słabe, za to wydajność obliczeniowa bardzo przyzwoita, lepsza niż połowa z tej pseudo listy, przeciętnie 7 - 9 dni w normalnym użytkowaniu, niestety ważą swoje :)
    Mój sportowy backup waży 485g, po roku katowania na wyprawach, trzyma około 8 dni, wydajność na wymagających apkach geo albo cad lepsza od S24 i .

    Dodam, że wybór wcale nie jest mały, w telefonie nie musi być nic usuwane z jądra softu, żeby chodził płynnie na ciężkich apkach ale faktem jest, że ekran jest słaby. Są już modele z bateriami krzemowo-węglowymi, tam to zupełnie inna liga w rbg. pracy i jakości ekranów.

  40. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 09:50

    iPhone 17 Pro Max oferuje profesjonalne możliwości filmowe dzięki nagrywaniu 4K ProRes RAW i ProRes HQ przy 120 kl./s, zaawansowanemu profilowi Apple Log 2 oraz wsparciu funkcji Genlock dla produkcji wielokamerowych. Aparaty 48 MP oraz ulepszona stabilizacja zapewniają najwyższą jakość obrazu. - link

  41. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 10:15

    PS. - Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Głębinowy błękit
    Smartfon Apple 256 GB z ekranem 6,9 cala, wyświetlacz Super Retina XDR. Aparat 48 Mpix, pamięć 12 GB RAM, bateria 5000mAh. Obsługuje sieć: 5G - 6188,00zł - ceneo.pl

  42. lord13
    lord13 15 maja 2026, 11:42

    @Nissin
    Strasznie się pocisz z powodu tej premiery, że tak tu spamujesz z tym iPhonem.

  43. qbic
    qbic 15 maja 2026, 13:44

    Nissin wygląda na aktywność kiepskiej jakości bota.

  44. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 15:26

    @qbic wygląda na trolla Sony...

  45. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 15:47

    @lord13 - Strasznie się pocisz promujac firme Sony... a tu taki niefart, jak przeklinac w kosciele!

  46. lord13
    lord13 15 maja 2026, 16:01

    @Nissin
    Prostowanie twoich bzdur i kłamstw to nie promocja Sony.

  47. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 16:13

    Najlepsze smartfony - ranking telefonów. Najlepsze telefony to połączenie wysokiej jakości wyświetlacza, potężnych procesorów i aparatów z AI. W naszym rankingu smartfonów stawiamy na modele z dużymi możliwościami fotograficznymi i szybkim ładowaniem, które gwarantują niezawodność. Sprawdź zestawienie i wybierz najlepszy telefon dla siebie! Pierwsze miejsce Smartfon SAMSUNG Galaxy S26 Ultra, Drugie miejsce Smartfon APPLE iPhone 17 Pro Max, Trzecie miejsce Smartfon SAMSUNG Galaxy S25 Ultra... Xperi nie ma w pierwszej dziesiatce! - mediaexpert.pl/15-05-2026

  48. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 16:20

    @lord13 - "Samsung to już dawno są tyły jeżeli chodzi o obrazowanie. Przecież specyfikacja takiego S26 w porównaniu do IPhone 17 pro czy Pixel 10 pro to jakiś smutny żart, a moduł UWA w tym Samsungu to pamięta czasy S21." i kto tu klamie, trollu propagandy Sony?

  49. lord13
    lord13 15 maja 2026, 16:36

    @Nissin
    Nadal robisz tę przeklejkę z AI, którą moderacja ci skasowała?
    A co do modułu UWA w S26, to wciąż ten sam rozmiar, rozdzielczość i brak AF, co w starszych generacjach.

  50. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 16:44

    Agencie sprzedazy smartfonow Sony w Polsce... Zatrudnijcie bardziej kumatych trolli do reklamy, obecni prostacy dzialaja tylko na wasza szkode i osmieszaja Wasz koncern!

  51. lord13
    lord13 15 maja 2026, 17:13

    @Nissin
    Prostaka to szukaj w lustrze, zresztą twoje notoryczne przeklejanie AI dobitnie o tym świadczy.
    Poza tobą nikt tu niczego nie promuje.

  52. Nissin
    Nissin 15 maja 2026, 17:16

    Prostak zawsze chce miec ostatnie zdanie... mimo ze fakty temu przecza!

  53. Wawrzysz
    Wawrzysz 16 maja 2026, 10:32

    uzywam Xperii 1 V i obiektyw 24mm daje piękny obrazek - bardzo podobny do tego z a7 i batisow, do tego funkcja zewnetrznego ekranu dla aparatów Sony i rewelacyjne video, mnogość ustawień foto taka jak w sony a7, jedyna drobna wada tych telefonów to ze nie integruje się z ekosystemem apple (oczywiście) - natomiast świetnie z google - na pewno kupię VIII.

  54. Nissin
    Nissin 16 maja 2026, 18:47

    Brawo @Wawrzysz, to mi sie podoba, tak powinna wygladac reklama produktow Sony...bo smartfony Sony nie sa zle, ale nie najlepsze, tylko najdrozsze jak reszrta produktow Sony, na zasadzie "drogie to dobre"!

  55. Wawrzysz
    Wawrzysz 16 maja 2026, 23:50

    bzdury

  56. sanescobar
    sanescobar 18 maja 2026, 07:31

    @Nissin, napisał:


    "Prostak zawsze chce miec ostatnie zdanie... mimo ze fakty temu przecza!"

    @Nissin,zmień dostawce internetu bo ten zamienił cię w NPC'eta z niskim iq.


    " tylko najdrozsze jak reszrta produktow Sony"

    No i wypadałoby się nauczyć jak działają porównywarki cenowe.

    Kiedyś potrafiłęś napisać coś od siebie, od jakiegoś czasu stałeś się NPC'etem.

  57. Nissin
    Nissin 18 maja 2026, 13:47

    Firma Sony jest uznawana za producenta o jednych z najwyższych cen na rynku sprzętu foto, szczególnie w segmencie profesjonalnym, ustępując cenowo jedynie markom ultra-premium, takim jak Leica.

  58. sanescobar
    sanescobar 18 maja 2026, 14:15

    i tak wygląda dyskusja z NPCetem :P

    Użytkownik: @Nissin uznawany jest na tym portalu jako marny NPC'et :)

    Przeciętne ceny smartfonów z 1T (oczywiście można zrobić zestaw bardziej szczegółowy)
    1. Honor Magic V2 Porsche Design – ok. 8 999 PLN
    2. Samsung Galaxy S26 Ultra (1 TB) – ok. 7 599 – 7 999 PLN
    3. iPhone 17 Pro Max (1 TB) – ok. 7 299 PLN
    4. Xiaomi 15 Ultra – ok. 7 299 PLN
    5. OPPO Find X9 Pro – ok. 6 899 PLN
    6. Google Pixel 10 Pro XL (1 TB) – ok. 6 699 – 6 999 PLN
    7. Honor Magic 7 Pro – ok. 6 499 PLN
    8. Sony Xperia 1 VIII - ok. 6 499 PLN
    9. ASUS ROG Phone 9 – ok. 5 499 PLN
    10. OnePlus 13 – ok. 4 999 PLN

    Użytkownik NPC_Nissin_ naucz się korzystać z porównywarek cenowych, z AI, no i zacznij używać tego co masz pod kopułą, bo rzucanie ogólników właśnie tak się kończy, że opowiadasz bzdury.

    "Prostak zawsze chce miec ostatnie zdanie... mimo ze fakty temu przecza! "

    Znowu gorzej jest dla faktów?

  59. Nissin
    Nissin 18 maja 2026, 17:20

    "Model 1 TB w kolorze Native Gold (złoty) będzie dostępny wyłącznie w sklepie internetowym Sony na wybranych rynkach, a jego sugerowana cena będzie wynosić około 8699 zł." - iPhone 17 Pro Max (1 TB) – ok. 7 299 PLN , Samsung Galaxy S26 Ultra (1 TB) – ok. 7 599...i kto tu ma sie uczyc?

  60. Nissin
    Nissin 18 maja 2026, 17:32

    "Przedsprzedaż smartfonu Xperia 1 VIII rozpocznie się 13 maja w sklepie internetowym Sony oraz u wybranych partnerów handlowych — w zależności od kraju — w sugerowanej cenie około 6499 zł za wersję 256 GB." - Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Głębinowy błękit od 5908,99 zł...

  61. Wawrzysz
    Wawrzysz 18 maja 2026, 18:28

    sony ma wejście na kartę pamięci wiec wersja 256 gb absolutnie wystarczy, ciekawe czy Xperia 1 VIII będzie dostępna do przetestowania na Zlocie :) specyfikacje specyfikacjami, polecam każdemu wziąć xperie do reki, zobaczyć jak wszystko działa i wtedy wyrobić sobie zdanie :)

  62. Nissin
    Nissin 18 maja 2026, 18:34

    iPhone 17 Pro Max nie posiada tradycyjnego wejścia na karty pamięci, ale dzięki uniwersalnemu portowi USB-C możesz bez problemu podłączyć zewnętrzny dysk SSD lub pamięć flash i filmować bezpośrednio na niego. Do wyboru masz szeroki wachlarz kompatybilnych rozwiązań – od magnetycznych dysków po miniaturowe pendrive'y z wtykiem USB-C.

  63. Nissin
    Nissin 18 maja 2026, 19:04

    Jak to działa w praktyce? Bezpośrednie nagrywanie na dysk: Aby zapisywać materiał wideo bezpośrednio na dysku zewnętrznym, musisz nagrywać w profesjonalnych formatach Apple ProRes lub ProRes RAW.Wymagania: Dysk musi być sformatowany w systemie exFAT lub APFS oraz obsługiwać prędkość zapisu na poziomie co najmniej 220-440 MB/s (w zależności od rozdzielczości i klatkażu). Obsługa w systemie: Po podłączeniu dysku do portu USB-C, urządzenie pojawi się w natywnej aplikacji Pliki. Nagrywając za pomocą aplikacji Aparat lub aplikacji profesjonalnych (np. Blackmagic Camera), wideo o wysokim bitrate będzie automatycznie kierowane na dysk zewnętrzny.

  64. Nissin
    Nissin 18 maja 2026, 19:51

    PS. Apple ProRes i ProRes RAW to jedne z najpopularniejszych na świecie, profesjonalnych kodeków wideo opracowanych przez firmę Apple. Są one standardem w branży filmowej i telewizyjnej, cenionym za niesamowitą jakość obrazu i płynność edycji w czasie rzeczywistym.

  65. sanescobar
    sanescobar 19 maja 2026, 09:47

    @Nissin, napisał od siebie bez wsparcia AI:
    "w zależności od kraju — w sugerowanej cenie około 6499 zł za wersję 256 GB." - Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Głębinowy błękit od 5908,99 zł.."

    No teraz przynajmniej nie rozmawiam z NPC'etem, tylko z człowiekiem, który się pogubił, jak zauważył kolega do sony wchodzi tania szybka karta i mamy zapis na nią bez jakiś zbędnych dysków, które są niewygodne, drogie i kłopotliwe.
    No i właśnie dlatego 17 pro jest droższy od sony :) nie mówiąc o podatku od nowości.

    @Nissin, weź sobie poczytaj dlaczego telewizory sony są droższe od samsungów lub LG wtedy ogarniesz, dlaczego warto dokonywać świadomych wyborów. No i ten kto miał do czynienia z tizenem na levelu poza tym co on oferuje następnym razem taki zakup sobie odpuści.
    Warto też zajrzeć w francuskie i niemieckie statystyki serwisów sprzętu agd/rtv, bo tam przynajmniej odbywa się to rzetelnie, no i kto jest na czele stawki w celowym postarzaniu podczas projektowania. Wtedy pod kopułkę dojdzie czemu tv samsunga mogą być takie tanie albo czemu Iphone'y mają takie ceny i konstrukcję, bo serwis ifixit.com wcale nie bije rekordów popularności :)

  66. sanescobar
    sanescobar 19 maja 2026, 09:56

    edit.

    Twój ostatni post to taki marketingowy bełkot bez pokrycia, od razu widać, że nie bawiłeś się tym dłużej niż 10 minut :) bo,: przy mniejszych i średnich projektach komercyjnych znacznie lepiej sprawdzają się kodeki o wyższym stopniu kompresji, takie jak Sony XAVC, Canon XF-AVC lub po prostu dobrze skonfigurowany H.265 (10-bit).
    Nie zajmujesz się filmowaniem? Nakręcenie filmiku ze spotkania rodzinnego i przycięcie go do rozsyłania w grupie rodzinnej na komunikatorze nie robi z Ciebie kogoś kto na tym zarabia :) i chce skrócić czas pracy, oszczędzać miejsce na nośnikach, mieć większy komfort z szybkością pracy :)

    Od razu śmierdzi amatorką :) prawie jak u @masona :)

  67. Nissin
    Nissin 19 maja 2026, 12:06

    @sanescobar - "Od razu śmierdzi" agresywnoscia trolla reklamy Sony...

  68. sanescobar
    sanescobar 19 maja 2026, 12:58

    @Nissin, napisał:
    "@sanescobar - "Od razu śmierdzi" agresywnoscia trolla reklamy Sony... "

    .... ale gdzie? Mógłbyś zacytować?

    Chodzi Ci o to, :P że dobrze skonfigurowany H.265 (10-bit) jest lepszy od tego nie skompresowanego formatu, który wypala w pliku ustawienia WB(!), dodatkowo zajmując sporo miejsca (minuta w 4K potrafi zająć nawet kilkanaście GB) i nie nadaję się nawet do ciągłej rejestracji np. konferencji prasowych, wywiadów czy spektakli, bo zajmuje sporo miejsca nie dając przyrostu jakości w stosunku do H.265 (pomijając elastyczność w obróbce)?

    O to się ciskasz? Czy o coś innego?
    Bo ja niespecjalnie używam produktów sony ale chętnie przeczytam gdzie je reklamuje :P
    Kiedyś byłeś użytkownikiem tego portalu, bo pamiętam Cię z czasów jak potrafiłeś nawet na priva coś mądrego napisać a teraz zrobiłeś się NPC'em, gorzej niż @qbic, bo on wtedy wklejał durne kaomoji a teraz już tego nie robi :)

  69. qbic
    qbic 19 maja 2026, 16:49

    ⠀⠀⠀⠀⢀⣤⠤⣄⠀⠀⠀⠀⣠⠤⣄⠀⠀⠀
    ⠀⠀⠀⢠⠞⠀⠀⠈⢷⠀⠀⡜⠃⠀⠈⢳⠀⠀
    ⠀⠀⠀⣾⠀⠀⠀⠀⠘⡇⢰⠅⠀⠀⠀⠸⡇⠀
    ⠀⠀⠀⣿⠀⠀⠀⠀⠀⡇⣾⠀⠀⠀⠀⢸⠃⠀
    ⠀⠀⠀⢹⡀⠀⠀⠀⠀⡇⣿⠀⠀⠀⠀⡾⠀⠀
    ⠀⠀⠀⠸⡇⠀⠀⠀⠀⠷⠿⠀⠀⠀⢰⠇⠀⠀
    ⠀⢀⡴⠛⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠘⢶⡀⠀
    ⢰⠟⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢻⡄
    ⣿⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣷
    ⢹⠀⠀⠀⢰⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣄⠀⠀⠀⡟
    ⠈⢧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⢄⡀⣀⠀⠀⠁⠀⠀⣸⠃
    ⠀⠈⠻⢦⣀⠀⠀⠀⠚⠙⠂⠀⠀⠀⣀⡴⠋⠀
    ⠀⠀⠀⠀⠈⠉⠓⠒⠲⠶⠶⠒⠒⠋⠁⠀⠀⠀

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.