Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

Optyczne.pl

Aktualności

Kolejna pogadanka lornetkowa z Beafoto

Kolejna pogadanka lornetkowa z Beafoto
29 maja
2026 16:31

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu na temat lornetek przygotowanego we współpracy ze sklepem Beafoto. Tym razem omawiamy ofertę lornetek przeznaczonych do obserwacji ptaków poruszając się w zakresie cenowym od małych kilkuset do ponad 10 tysięcy złotych.

Link do filmu poniżej:


Komentarze czytelników (8)
  1. Sławek B.
    Sławek B. 30 maja 2026, 10:53

    Bardzo ciekawa rozmowa, dobrze się słucha, zarówno Arka jak i Kolegi z Beafoto. Pytanie o serię SFL od Zeissa- czy spośród modeli 8x30, 10x30 , 8x40 któryś jest bardziej lub mniej udany? Któryś “bardziej” można polecić do ogólno obserwacyjnych zastosowań? Na codzień używam Nikonów EII 8x30 i 10x35, częściej tego pierwszego, chciałbym spróbować czegoś z innej stajni.

  2. Arek
    Arek 30 maja 2026, 12:57

    Tak się składa, że idąc na spacer z żoną najczęściej zabieraną przez nas parą lornetek są obecnie EII 8x30 i SFL 10x30 :)

  3. Arek
    Arek 30 maja 2026, 13:23

    Biorąc pod uwagę fakt, że masz dwie lornetki ze źrenicą wyjściową mniejszą od 4 mm, zastanowiłbym się nad SFL 8x40. Będziesz miał coś bardziej uniwersalnego, na gorsze warunki oświetleniowe.

  4. Soniak10
    Soniak10 31 maja 2026, 14:11

    Kupiłbym z miejsca nową, przyzwoitej klasy dachówkę 6x28 albo nawet 6x24, tak w cenie do ~250-350 USD. Przeznaczenie: głównie teatralno-koncertowe lub turystyczne, jako alternatywę dla mojego Vortexa DB HD 8x32. Ale także jako lornetkę pierwszokomunijną dla wnuka.
    Szkoda, że producenci ten segment lekceważą.

  5. Soniak10
    Soniak10 31 maja 2026, 14:13

    Ps: a może Delta Optical o czymś takim pomyśli? Jako Jako aktualizację modelu DO One, ale lepszej jakości, żeby nie była optycznie i mechanicznie gorsza od Vortexa Diamondback?

  6. ryszardo
    ryszardo 31 maja 2026, 20:11

    W końcu znalazłem czas, żeby obejrzeć. Przyjemnie się słuchało.
    Ciekawostka: w tym wywiadzie Arek mówił szybciej, niż zwykle i dużo szybciej, niż większość ludzi. Tempo 2x to już było chwilami za szybko dla mnie.

    Bardzo chciałbym, żeby prawdą było stwierdzenie, że chcąc lornetkę bezkompromisową można kupić Swarka NL Pure. Niestety praca pod światło, rozmiary i masa psują idealny obraz. Cały czas są to najlepsze lornetki na rynku, które ergonomię mają genialną, ale do ideału trochę brakuje.

  7. Arek
    Arek 31 maja 2026, 21:50

    ryszardo - ja też słucham wszystkiego na YT w 2x i jak sprawdzałem ten film, to chyba też tak słuchałem. Ale byłem w o tyle lepszej sytuacji, że trochę pamiętałem co sam mówiłem :) Następnym razem postaram się zwolnić :)

  8. ryszardo
    ryszardo 31 maja 2026, 22:49

    @Arek
    Nie zwalniaj, dobrze jest. To był raczej komplement ;-)

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.