Brightin Star MF 14 mm f/2.8
Firma Brightin Star zaprezentowała manualny rektalinearny obiektyw o parametrach 14 mm f/2.8 przeznaczony do współpracy z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami.
Nowy model ma nominalne pole widzenia wynoszące 116° i, według deklaracji producenta, ma mieć skorygowaną niemal do zera dystorsję. Firma chwali się też użyciem powłok antyodblaskowych Nano IMC oraz oferuje kompatybilny z obiektywem adapter do mocowania filtrów nakręcanych o średnicy 82 mm, na których użycie w innych okolicznościach nie pozwoliłaby wyłupiasta przednia soczewka.
![]() |
Pełne dane techniczne nowości prezentują się następująco:
- Ogniskowa: 14 mm,
- Światłosiła: f/2.8,
- Pole widzenia: 116°,
- Ostrość od: 0.2 m,
- Maksymalna wartość przysłony: 22,
- Liczba listków na przysłonie: 10,
- Mechanizm ustawiania ostrości: MF,
- Konstrukcja: 13 elementów / 9 grup (5 elementów ze szkła HR, 3 elementy ze szkła ED, 2 elementy asferyczne),
- Rozmiar filtra: 77 mm,
- Dostępne mocowania: Canon RF, L-mount/Leica-SL, Nikon Z, Sony E,
- Średnica obiektywu: 67 mm,
- Długość obiektywu: 75-80 mm (zależnie od mocowania),
- Waga: 496-518 g (zależnie od mocowania).
![]() |
![]() |
Obiektyw Brightin Star MF 14 mm f/2.8 jest już dostępny w sprzedaży na stronie producenta. Do 27 czerwca będzie on tam dostępny za niecałe 240 dolarów. Później kwota ta wzrośnie do niecałych 280 dolarów.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.















Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Witam,
fajnie, fajnie tylko denerwują mnie te schematy optyczne, w których soczewki wyglądają jak kolorowe landrynki (dziwna moda).
Wato docenić za adapter filtrów.
Pozdrawiam,
AB123
Niezły bydlak. Szkoda że nie z Afem bo szerokich kątów do Z jest jak na lekarstwo.