W bazie znajduje się 2295 obiektywów i 9881 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Fujifilm Fujinon XF 23 mm f/2.8 R WR - specyfikacja i opinie
| Producent | Fujifilm |
|---|---|
| Model | Fujinon XF 23 mm f/2.8 R WR |
| Typ obiektywu | Szerokokątny stałoogniskowy |
| Ogniskowa | 23 mm |
| Światłosiła | f/2.8 |
| Pole widzenia | 63.4 o |
| Ostrość od | 0.2 m |
| Maksymalne powiększenie | 0.15x |
| Maksymalna wartość przysłony | 16 |
| Liczba listków na przysłonie | 11 |
| Mechanizm autofokusa | silnik DC |
| Konstrukcja | 8 elementów / 6 grup |
| Rozmiar filtra | 39 mm |
| Tryb Makro | Nie |
| Stabilizacja | Nie |
| Dostępne mocowania | Fujifilm X |
| Wymiary | 23 x 61.8 mm |
| Waga | 90 g |
| Dodatkowe informacje | Premiera – 12.06.2025 2 elementy asferyczne |













Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1790
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: - głośny i nie zawsze celny AF, trochę przypomina pracę obiektywów Pentaksa ze "śrubokrętem" - trudniej kupić filtry o średnicy 39mm
Zalety: - świetna ogniskowa - bardzo dobry kontrast i kolory - ostrość już od przysłony 2.8 - całkiem przyzwoite bokeh - malutki, prawie naleśnik - uszczelniony
Podsumowanie: Kupiłem go jako zastępstwo obiektywu Fujinon 23/1.4 (pierwszej wersji, nieuszczelnionej) i bez problemu da się nim robić super zdjęcia. AF czasem nie zdąży złapać ostrości przed naciśnięciem migawki (szczególnie przy robieniu zdjęć seryjnych), ale kiedy łapie ostrość, to łapie ją w punkt.