Lexar Professional 600x CF
Firma K-Consult – polski dystrybutor produktów marki Lexar – poszerzyła swoją ofertę o najnowszą serię kart pamięci typu Compact Flash z serii Professional o indeksie prędkości 600x. Kolejną nowością jest czytnik ExpressCard™, który osiąga maksymalną prędkość transferu 886x (133 MB/s).
Informacja prasowa
Lexar Professional 600x Compact Flash (CF) to seria niezwykle szybkich kart pamięci i najnowsza propozycja światowej klasy producenta, skierowana do najbardziej wymagających użytkowników.
![]() |
Technologia UDMA CF to karty pamięci o nieporównywalnej szybkości transferu danych, przeznaczone zarówno dla profesjonalnych fotografów, jak i amatorów. Nowe nośniki, w połączeniu z urządzeniami wykorzystującymi standard UDMA 6, gwarantują jeszcze szybszą pracę i większą wydajność, przy stałej minimalnej prędkości zapisu 600x (90 MB/s). Równolegle z kartami Lexar zaprezentował czytnik ExpressCard™, który osiąga maksymalną prędkość transferu 886x (133 MB/s). Kombinacja kart i nowego czytnika istotnie zwiększa transfer przy stałej minimalnej prędkości odczytu 533x (80 MB/s).
![]() |
Nowa seria kart Lexara będzie dostępna w trzech różnych pojemnościach. W pierwszej kolejności pojawią się karty 8 GB i 16 GB, nieco później na rynek trafi model o pojemności 32 GB. Wszystkie trzy nośniki charakteryzują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu znacząco przyspieszają transfer plików oraz przygotowują grunt pod najnowszej generacji aparaty cyfrowe DSLR UDMA.
Wybrane cechy:
- minimalna, stała prędkość zapisu 600x (90 MB/s) – w połączeniu z najnowszymi lustrzankami, wykorzystującymi standard UDMA 6;
- doskonała wydajność, niezawodność oraz zgodność z lustrzankami najnowszej generacji;
- oprogramowanie Image Rescue 4, pozwalające odzyskać zniszczone, bądź skasowane zdjęcia, filmy oraz pliki audio;
- znaczące przyspieszenie transferu plików z karty do komputera oraz istotna redukcja czasu obróbki
- dożywotnia gwarancja;
- dostępna pojemność: 8 GB, 16 GB, 32 GB.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Tylko cena jak zwykle nie bedzie taka doskonała....
taka uwaga: Mb/s to nie do końca to samo co MB/s a różnie się pojawia w tekście.
większa waga pliku = większa szybkość.
Nic nadzwyczajnego w przyroście. To tylko zrównoważenie technologii do wielkości pliku. Czyli wychodzi na to samo co było kiedyś. No ale TE RZECZY nie mogą stać w miejscu ;)
Bardzie powinno brzmieć jak informacja a nie jak HIT.
no dooobra .. w sumie to brzmi jak informacja (po głębszym ... zastanowieniu) :)
Lexar jest nr 1. Używałem do tej pory Lexar Professional 333x i jest wydajniejszy, choć prawie na podobnym poziomie pod względem szybkości zapisu i odczytu od San Disk Ekstreme IV, którego również użytkuję - to chyba najlepsze dwie propozycje jeśli chodzi o niezawodność. Prędkość 600x to dopiero musi być speed ;)
sorki miało być Lexar 300x ;)
SD jest lepsze...
SD jest lepsze...
Mb/s - mega bity na sekunde
MB/s - mega bajty na sekunde
8bitów=1bajt
Zatem 133Mb/s to jedynie 16,625MB/s, trochę skromny wynik ;)
Rozumiem, że to tylko literówki...
Cena, cena - jak ktoś będzie miał już jakieś info, to proszę zapodać :)
Poprawiłem Mb/s na MB/s. Nie wiem czy błąd był w informacji prasowej czy Robert coś stworzył, ale macie rację, na pewno chodzi o megabajty a nie megabity.