Canon EF 500 mm F/4L IS II USM i EF 600mm F/4L IS II USM
Firma Canon poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch nowych superteleobiektywów do cyfrowych lustrzanek EOS, które zostały zapowiedziane w sierpniu ubiegłego roku. Mowa tu modelach EF 500mm F/4L IS II USM oraz EF 600mm F/4L IS II USM.
Pełne specyfikacje obiektywów są już dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
EF 500mm F/4L IS II USM EF 600mm F/4L IS II USM
Londyn, Wielka Brytania, 7 lutego 2011 – Firma Canon wprowadza do sprzedaży dwa nowe superteleobiektywy do cyfrowych lustrzanek (DSLR) EOS – EF 500mm F/4L IS II USM oraz EF 600mm F/4L IS II USM. Zostały one zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających fotografach sportowych oraz przyrodniczych. Cechują się wysoką wydajnością, oferując doskonałą jakość obrazu i mobilność. Nowe obiektywy zostały zapowiedziane po raz pierwszy w sierpniu 2010 r., a prototypy można było obejrzeć na targach Photokina 2010 w Kolonii w Niemczech.![]() |
Nowe modele uzupełniają profesjonalną serię L i zastępują cieszące się powszechnym uznaniem obiektywy EF 500mm F/4L IS USM oraz EF 600mm F/4L IS USM. Każdy jest wyposażony w optykę najwyższej jakości oraz najnowszą technologię stabilizacji obrazu (IS) firmy Canon, a konstrukcja ze stopu magnezowego z komponentami tytanowymi sprawia, że są znacznie lżejsze i jeszcze bardziej wytrzymałe. EF 600mm F/4L IS II USM debiutuje jako najlżejszy obiektyw w swojej klasie . Jest lżejszy aż o 27 proc. (1,4 kg) od poprzednika, natomiast EF 500mm F/4L IS II USM o 17 proc. (680 g).
Nowy poziom wydajności
Oba obiektywy oferują całkowicie przeprojektowaną optykę z 16 elementami w 12 grupach. Canon ma ponad 40-letnie doświadczenie w wytwarzaniu soczewek fluorytowych, a w nowych obiektywach wykorzystał dwa takie szkła, które pozwalają uzyskać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i kontraście na całej powierzchni kadru. Elementy optyczne w obu obiektywach są wyposażone w powłoki Super Spectra i SubWavelength Structure Coating (SWC) zoptymalizowane pod kątem efektywnej redukcji efektów zjawy i flary. Na powierzchni tylnej i przedniej soczewki zastosowano też antystatyczną powłokę fluorową, która odpycha kurz i brud. Zapewnia ona bardziej klarowne zdjęcia i zapobiega powstawaniu śladów na przedniej soczewce, ponieważ sprawia, że krople wody szybko ściekają z obiektywu.![]() |
Ulepszony stabilizator obrazu, precyzyjny autofocus
Oba modele są wyposażone w najnowszy system stabilizacji obrazu firmy Canon, który zapewnia doskonałą jakość podczas fotografowania z ręki i pozwala użytkownikom robić zdjęcia przy szybkości migawki nawet czterokrotnie mniejszej, niż zwykle wymagana. Tryb IS 2 korzysta z nowych algorytmów, które zwiększają wydajność w trakcie panoramowania, a nowy tryb IS 3 wspomaga użytkownika w przypadku zmiany fotografowanego obiektu, aktywując jednostkę IS tylko podczas ekspozycji. Oba obiektywy mają stałą liczbę przysłony 1/4, która pozwala fotografom uzyskać doskonałą jakość obrazu w słabym świetle i robić klarowne, cechujące się doskonałą ostrością zdjęcia szybko poruszających się obiektów. Szeroka przysłona umożliwia też płynne regulowanie ostrości podczas filmowania przez przekręcanie pierścienia przywołania fokusa.
Znakomite wzornictwo serii L
Nowe obiektywy zaprojektowano jako część elitarnej serii L, która łączy wyjątkową jakość optyki ze stylowym wzornictwem. Oba modele oferują udoskonalony układ elementów sterujących, który ułatwia codzienną obsługę. Przyciski blokady autofokusa mają teraz regulowane położenie, co zwiększa ergonomię, pozwalając użytkownikowi samodzielnie wybrać pozycję uchwytu obiektywu, na którym znajdują się przyciski.Do usprawnień mechanicznych należą opcjonalne długie lub krótkie stopki odpowiednie do statywów jednonożnych i trójnożnych. Ulepszony mechanizm rotacji kołnierza statywu zapewnia płynniejszy ruch podczas przekręcania obiektywu z układu pionowego do poziomego. Dołączono też blokadę typu Kensington, która zabezpiecza obiektyw podczas terenowych sesji zdjęciowych. Wytrzymała konstrukcja jest wodoodporna, więc w połączeniu z wodoszczelnym korpusem EOS nadaje się do użytku w trudnych warunkach.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ciekawy sprzęt.
No to śmiało... prosze podac cenę.... siędzę na stołku więc chyba daleko nie spadnę ;)
Jakby miały napis NASA też bym się nie zdziwił. Lubię to rakietowo-canonowe wzornictwo. Zawsze myślałem, że premiery takich szkieł wypadają w roku olimpiad czy innych mistrzostw w bieganiu za piłką. Mamy coś takiego w tym roku?
tak ME w piłce wyrobiliśmy się już z autostradami ;)
a ja ponarzekam, ze tylko te biale lufy ostatnio wypuszczaja... jakas odnowiona stalka by sie przydala w rozsadnej cenie... :-(
@maczetka, te dwa to niby zoomy są? Fakt że cena rozsądna raczej nie będzie...
Taka cena i jeszcze trzeba stopkę dokupować?
noo stalki by zrobili. Lufy maja dobre ale wszystkie obiektywy w przedziale 20-50 mm tragedia...z drugiej strony chyba ich najmniej sprzedaja:)
juz widzę te GO. Dla 500mm i ostrości na 10m, zakres Go to nie całe 6cm, a dla 600mm to nie całe 4cm. Więc i tak trzeba przymknąć do tych f/8 co by jako taka GO była. Jedyny sens to żeby pracował AF, ale jemu wystarczyło by 5.6
Te zakresy GO to dla przysłony 4.
widac nowa 600 odziedziczyla nieco zmieniona obudowe od 800L.
Krzpob, czy kiedykolwiek miałeś taki sprzęt w ręku, że nie wspomnę już o foceniu ?
cena 600 -tki pewnie powyżej 35 tysięcy.
jeśli 600 jest ostre (a nie tylko dopuszczalne) przy f4, a podejrzewam, że może tak być. to wart jest każdej kasy
Ciekawe czy będzie lepszy od Samyanga 600-1300 ;-)
Nie ma się co podniecać obiektywem w cenie samochodu bo 99,9% użytkowników tego forum może co najwyżej dotknąć go w sklepie. Użytkowników prywatnych, którzy kupią takie szkło, pewnie policzymy na palcach :)
ISO 6000000 - z pewnością na F/4 będzie ostre,takich szkieł nie trzeba przymykac ;)
"99,9% użytkowników tego forum może co najwyżej dotknąć go w sklepie" - i czegóż więcej chcieć? ;-)
A poczytaliście?
"Oba obiektywy mają stałą liczbę przysłony 1/4 [...]"
Jak na stałki to mi się podoba ten tekst ;)