W bazie znajduje się 2290 obiektywów i 9879 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Carl Zeiss Distagon T* 35 mm f/2 ZF/ZK/ZS/ZE - specyfikacja i opinie
| Producent | Carl Zeiss |
|---|---|
| Model | Distagon T* 35 mm f/2 ZF/ZK/ZS/ZE |
| Typ obiektywu | Szerokokątny stałoogniskowy |
| Ogniskowa | 35 mm |
| Światłosiła | f/2 |
| Pole widzenia | 63 o |
| Ostrość od | 0.3 m |
| Maksymalne powiększenie | |
| Maksymalna wartość przysłony | 22 |
| Liczba listków na przysłonie | 0 |
| Mechanizm autofokusa | MF |
| Konstrukcja | 9 elementów / 7 grup |
| Rozmiar filtra | 58 mm |
| Tryb Makro | Nie |
| Stabilizacja | Nie |
| Dostępne mocowania | Canon EF Nikon F M42 Pentax K |
| Wymiary | 97 x 64 mm |
| Waga | 530 g |
| Dodatkowe informacje |













Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 2700
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Brak
Zalety: Piękne, szybkie, doskonałe optycznie i poręczne szkiełko, które sprawia, że aż chce się fotografować - kupiony dla uzupełnienia Z84/1.4 i stanowią idealną parę :-) Wykonany tak, że samo użytkowanie go sprawia przyjemność. Ostrość od pełnej dziury taka że pomiędzy f2.0 a np 5.6 różnica jest tylko w GO i winiecie. Na 2.0 winieta jest dosyć spora (na FX) ale taka fajna że mnie nie przeszkadza bo dodaje uroku - przy wspomnianym 5.6 praktycznie jej już nie ma więc w pejzażach nam nie przeszkodzi a przy ujęciach z małą GO nas wspomoże. Ostrość od 3m do nieskończoności i świetnie skalibrowany skok pierścienia sprawiają że obiektyw jest szybki i precyzyjny jednocześnie :-)
Podsumowanie: Co pisać w podsumowaniu obiektywu bez wad? Pewnie chyba tylko tyle że właśnie jest doskonały :-)
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: pierscien przyslony niezbyt ergonomiczny,trzeba wprowadzic dane obiektywu do menu aparatu aba pomiar swiatla dzialal (nikon) , troche drogi
Zalety: fenomenalny kontrast, genialne odtwarzanie kolorow (blekit nieba,zielen lisci) moje najlepsze szklo do fotografii kwiatow-oddaje precyzyjnie najsubtelniejsze niuanse tonalne.f/2,8 ostrzejsza niz f/5,6 najlepszych nikkorow-inna, naturalniejsza "jakosc"ostrosci-nie potrafie tego ostatniego sprecyzowac slowami...
Podsumowanie: do motywow statycznych :perelka!posiadaczom nikona polecam statyw-live view mod.tripod-wezyk spustowy-hoodmans hoodloupe(do obserwacji monitora)