Nowe kamery Panasonic dla aktywnych
Podczas odbywającej się w Nicei Konwencji Panasonic przedstawiono kamery wideo Full HD dla aktywnych. Modele HX-WA30 i HX-WA3 należą do serii WA, która stała się popularna dzięki wodoszczelności wchodzących w jej skład urządzeń i umożliwiają wygodne nagrywanie wideo i fotografowanie jedną ręką nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
Informacja prasowa
Kamery wideo Full HD firmy Panasonic dla aktywnych — nowa, wytrzymalsza konstrukcja dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i entuzjastów nurkowania
![]() Panasonic HX-WA30 |
Warszawa, 12 lutego 2013 r. – Podczas odbywającej się w Nicei Konwencji Panasonic przedstawiono kamery wideo dla aktywnych — HX-WA30 i HX-WA3 —nowe, wytrzymałe urządzenia Full HD (1920×1080). Nowe modele należą do serii WA, która stała się popularna dzięki wodoszczelności wchodzących w jej skład urządzeń. Kamery HX-WA30 i HX-WA3 umożliwiają wygodne nagrywanie wideo i fotografowanie jedną ręką nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
Większa wytrzymałość i funkcje Wi-Fi
Kamerę HX-WA30 można zabrać 7 m głębiej niż jej poprzedniczkę, czyli model HX-WA20 — może przebywać na głębokości 10 m nawet przez 60 minut. Jest również mrozoodporna do temperatury –10°C oraz wytrzymuje wstrząsy przy upadku z 1,5 m. Ponadto dzięki wbudowanym funkcjom Wi-Fi kamerę można połączyć ze smartfonem lub tabletem i sterować nią przy użyciu podglądu na żywo, przeglądać zarejestrowane dane oraz udostępniać nagrania w serwisach społecznościowych.Kamerę HX-WA 3 można zabrać 2 m głębiej niż jej poprzedniczkę, czyli model HX-WA2 — może przebywać na głębokości 5 m nawet przez 60 minut. Również ten model jest mrozoodporny.
![]() Panasonic HX-WA3 |
Dodatkowo nowe kamery są pyłoszczelne, dzięki czemu stanowią idealną propozycję dla osób lubiących rekreację w trudnych warunkach, na przykład wędrówki po pustyni, nurkowanie w jaskiniach podwodnych lub wspinaczkę na lodowcach.
Znakomite nagrania wideo Full HD i imponujące zdjęcia
Nowe kamery wideo umożliwiają nie tylko uwiecznianie przygód w nagraniach Full HD, ale również fotografowanie z rozdzielczością 16 megapikseli dzięki zastosowaniu technologii inteligentnej rozdzielczości firmy Panasonic.Filtry artystyczne
W ramach nowej funkcji kontroli artystycznej dostępnej w kamerach HX-WA30, HX-WA3 i HX-DC3 użytkownicy mają do dyspozycji bogaty zestaw filtrów — efekt miniatury, kolor jednopunktowy, stary film, nagrywanie interwałowe, efekt duszka, efekt rybiego oka, efekt farby, miękka skóra, efekt monochromatyczny, sepia, żywe kolory i zmiękczenie — dzięki którym mogą wyrażać swoje zdolności twórcze i uzyskiwać ekspresyjne filmy i zdjęcia . Możliwe jest również retuszowanie nagrań.Zoom bez pogarszania jakości obrazu
Oprócz 5-krotnego zoomu optycznego obie kamery są wyposażone w mechanizm High-Quality Image Engine, który umożliwia nagrywanie wideo z maksymalnym 18-krotnym zoomem inteligentnym* bez pogarszania jakości obrazu. Aktywny stabilizator obrazu eliminuje rozmycia na nagraniach z ręki. Szeroki, elastyczny zakres zoomu daje dużą swobodę rejestrowania obrazu.HX-DC3
W przypadku miłośników nieco mniej ekstremalnych przygód, idealnym urządzeniem do uwieczniania wszystkich ważnych chwil i przeżyć jest pionowa kamera HX-DC3.Model HX-DC3 — modny, elegancki i ważący zaledwie 162 g, czyli mniej więcej tyle co smartfon — umożliwia nagrywanie wideo Full HD i fotografowanie z rozdzielczością 16 megapikseli. Kamera udostępnia tryb kontroli artystycznej, dzięki któremu użytkownik może wyrazić swoje zdolności twórcze, oraz 15-krotny zoom inteligentny, który ułatwia rejestrowanie oddalonych obiektów.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.













Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
A jaka będzie cena HX-WA30 ? Mam HX-WA20 i jestem bardzo zadowolony ale widzę że HX-WA30 ma WIFI a to duży plus.
Jak się ma jakość do produktów GoPro?
A co będzie lepsze na wakacje (morze, góry). Taka kamerka, czy wodoodporna "małpka" z opcją filmowania full hd? Chodzi o jakość filmów i żeby bez problemów dało się obsługiwać przez rączki dzieci w wieku 5-10 lat. Teraz jest takiego sprzętu sporo więc wybór dosyć trudny, najważniejsza jest chyba stabilizacja?
Pytanie jak z artykułu magazynu dla kobiet.