W bazie znajduje się 2290 obiektywów i 9879 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Carl Zeiss Distagon T* 18 mm f/3.5 ZF/ZK/ZE - specyfikacja i opinie
| Producent | Carl Zeiss |
|---|---|
| Model | Distagon T* 18 mm f/3.5 ZF/ZK/ZE |
| Typ obiektywu | Szerokokątny stałoogniskowy |
| Ogniskowa | 18 mm |
| Światłosiła | f/3.5 |
| Pole widzenia | 99 o |
| Ostrość od | 0.3 m |
| Maksymalne powiększenie | 1:12 |
| Maksymalna wartość przysłony | 22 |
| Liczba listków na przysłonie | 0 |
| Mechanizm autofokusa | MF |
| Konstrukcja | 13 elementów / 11 grup |
| Rozmiar filtra | 82 mm |
| Tryb Makro | Nie |
| Stabilizacja | Nie |
| Dostępne mocowania | Canon EF Nikon F Pentax K |
| Wymiary | 84 x 87 mm |
| Waga | 470 g |
| Dodatkowe informacje | Cena orientacyjna przeliczona z Euro |













Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 3 lat
Cena zakupu: 2700
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Mógłby być lżejszy
Zalety: Jakość generowanego obrazu i precyzja wykonania
Podsumowanie: Kupiłem okazyjnie używany egzemplarz z przeznaczeniem do architektury. Okazało się, że z Canonem 5D oferuje, prócz ostrości, cudną kolorystykę i kontrast. Waży pół kilo, więc nie jest to szkło codzienne. Jednak potrafi ożywić każdy temat! Trzeba bardzo blisko podejść do głównego motywu, któremu Distagon daje szansę zaistnieć w szerszym kontekście. Ostrzenie manualne jest precyzyjne i o dziwo prawie tak samo szybkie, jak z autofokusem. Obok Elki 50/1.2 szkło dające frajdę fotografowania
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 3200
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: nowy to koszt +-5000pln (absurd), 82mm? (drogie filtry)
Zalety: metal i szkło, prawie niewidoczna abberacja, znikoma dystorsja, przyzwoicie ostre szkło w centrum i na brzegach
Podsumowanie: kupiłem zadbaną używkę i uważam to za najlepsze ultraszerokie szkło jakie miałem. wcześniej były: C17-40L, C-16-35L C16-35IIL, S17-35EX, S12-24EX