W bazie znajduje się 2290 obiektywów i 9879 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Carl Zeiss Distagon T* 21 mm f/2.8 ZE/ZF/ZK - specyfikacja i opinie
| Producent | Carl Zeiss |
|---|---|
| Model | Distagon T* 21 mm f/2.8 ZE/ZF/ZK |
| Typ obiektywu | Szerokokątny stałoogniskowy |
| Ogniskowa | 21 mm |
| Światłosiła | f/2.8 |
| Pole widzenia | 91.7 o |
| Ostrość od | 0.22 m |
| Maksymalne powiększenie | 5 |
| Maksymalna wartość przysłony | 22 |
| Liczba listków na przysłonie | 0 |
| Mechanizm autofokusa | MF |
| Konstrukcja | 16 elementów / 13 grup |
| Rozmiar filtra | 82 mm |
| Tryb Makro | Nie |
| Stabilizacja | Nie |
| Dostępne mocowania | Canon EF Nikon F Pentax K |
| Wymiary | 108 x 97 mm |
| Waga | 600 g |
| Dodatkowe informacje |











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu: 4500
Wykorzystanie: Profesjonalne
Wady: Drogi, ale wart swojej ceny.
Zalety: To obiektyw, jakie uwielbiam! Żyleta!!! Od kiedy go mam nie uzywam doostrzania w photoshopie. Z tym ostrzeniem nie jest tak żle, pracowało się kiedyś tylko na manualach. Dzisiejsza młodziez wychowana na AF po prostu nie umie tego robić. Wykonanie obiektywu to po prostu rewelacja!
Podsumowanie: Polecam go kazdemu kto kocha ostre obrazki ze wspaniałym kontrastem i reprodukcją barw. To już 2 Zeiss w mojej torbie, z Canonem 1Dmk4 pracuje wspaniale, żadnego winietowania czy innych "rewelacji" nie zauwazylem
Ocena ogólna
Użytkuje od: 2 lat
Cena zakupu:
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Potrafi generować bliki przy zdjęciach pod ostre światło (znacznie bardziej jest na to podatny niż C17-40L, C24-70 lub TSE24). Gwint filtra 82 mm, nie współpracuje z systemem cokin P.
Zalety: Bardzo dobra rozdzielczość w całym kadrze bez porównania wyższa niż C17-40L i C16-35L. Kontrast i uzyskiwane kolory. Praktycznie brak dystorsji i aberracji. Jakość wykonania.
Podsumowanie: Szkło stworzone do widoków, w których sprawdza się rewelacyjnie. Jedyny zgrzyt (oprócz ceny) to niestety łapanie blików. Mimo wychwalanych powłok nie jest z tym rewelacyjnie, ale i tak wolę to szkło od C24-70, C17-40 czy C16-35 czy wychwalanego TS-e 24. Z uwagi na gabaryty przedniej soczewki nie współpracuje z systemem cokin P (mimo domowej przeróbki adaptera)
Ocena ogólna
Użytkuje od:
Cena zakupu: 5900
Wykorzystanie: Półprofesjonalne
Wady: Znaczna winieta na FF, nawet po przymknięciu do f/4,0. Brak AF. Ostrość wcale nie ustawia się tak łatwo. Dosyć mały skok gwintu i wystarczy minimalnie poruszyć pierścieniem aby wyszła "kicha" a nie ostrość.
Zalety: Praktycznie brak aberracji, dobra rozdzielczość (także na brzegach), ale nie rewelacja. Metal i szkło. Super wykonanie.
Podsumowanie: Uwzględniając, to co daje ten obiektyw i ile kosztuje, moim zdaniem nie warto go kupować za taka cenę. Mnie udało się znaleźć do canona na pełna klatkę 16-35/f-2,8, który na 20 mm po domknięciu do 4,0 wcale nie jest gorszy od zeissa, a ponadto ma AF, zoom i mogę winietę korygować sobie już w body, a ponadto jest zdecydowanie tańszy