Optyczne.pl

 Zlot Czytelników

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.
Aktualności

IBE Optics 26 mm f/1.4 dla Mikro Cztery Trzecie

IBE Optics 26 mm f/1.4 dla Mikro Cztery Trzecie
6 lutego
2013 11:11

Niemiecka firma IBE Optics, która na targach CP+ zaprezentowała obiektyw HandeVision IBELUX 40 mm f/0.85 dla Sony E, poinformowała o poszerzeniu swoje oferty o kolejny produkt. Jest to obiektyw 26 mm f/1.4, który został wyposażony w bagnet Mikro Cztery Trzecie.

Jego konstrukcja składa się z 9 soczewek ułożonych w 7 grupach. Na ich powierzchni zastosowano specjalne powłoki antyodbiciowe, które zapewniają dobrą transmisję dla fal o długości od 400 do 1000 nm, co według zapewnień producenta, czyni obiektyw idealnym również do zdjęć w bliskiej podczerwieni.

IBE Optics 26 mm f/1.4 dla Mikro Cztery Trzecie

Na razie brak jest informacji o cenie i dostępności nowego produktu, a jego specyfikację znaleźć możecie w naszej bazie:


Komentarze czytelników (8)
 1. TS
  TS 6 lutego 2013, 11:24

  Bardzo dobry Panasonic Leica 25/1.4 z AF waży tyle samo, jest nieco krótszy i trochę bardziej pękaty. Kosztuje ok. 2500 zł. Tutaj cena powinna być co najmniej 1000 zł niższa.

 2. sloma_p
  sloma_p 6 lutego 2013, 12:39

  Jak rozumiem ostrzenie odbywa się za pomocą odsuwania i przysuwania obiektywu do body, w czym pomaga brak mocowania bagnetowego. Genialne - nie ma się co zepsuć ;)

 3. Piotr_0602
  Piotr_0602 6 lutego 2013, 13:16

  Mnie to raczej wygląda na obiektyw przemysłowy. Ta premiera może być związana z niedawnym przystąpieniem do micro43 firm produkujących kamery przemysłowe:

  link

  Takie firmy jak:
  - Photron Ltd to firma założona w 1968 roku w Japonii, która specjalizuje się w produkcji kamer wideo rejestrujących obraz z szybkością nawet 1.5 mln klatek na sekundę.
  - SVS-VISTEK GmbH to firma pochodząca z Niemiec, która specjalizuje się w produkcji kamer przemysłowych.
  - View Plus Inc to japoński producent, który posiada w swojej ofercie specjalistyczne aparaty cyfrowe wykorzystywane w przemyśł

  odchodzą od przestarzałych mocowań C i M42, i wchodzą w nowoczesne micro43.

  Obiektyw bez pierścienia ostrości, jasny, nadający się do zdjęć (albo filmowania) w podczerwieni. Jak nic do kamer przemysłowych, monitoring nocny, itp.

  Skoro to jeden system, to pewnie przypnie się to i do aparatów Panasonica czy Olympusa (i do zapowiadanego Kodaka), szczególnie jak ktoś lubi fotografię w podczerwienii (z Hoyą R72 choćby). Ale budowa sugeruje przemysłowe zastosowanie (w tym widoczny długi gwint) i w amatorskich aparatach pewnie będzie kiepsko sprawował. Pierścienia ostrości nie ma bo pewnie będzie to ustawiane elektronicznie (AF lub manualnie przyciskami).

  Na plus dla systemu jest to, że skoro powstają obiektywy przeznaczone między innymi do podczerwieni, to pojawią się pewnie też dedykowane do podczerwieni matryce. I może ktoś popełni na ich bazie takie specjalistyczne body dla miłośników tej niszowej fotografii.

 4. V07TEK
  V07TEK 6 lutego 2013, 19:17

  Piotr

  Dlaczegoż to miałby się kiepsko sprawować? Jeśli kryje w pełni rozmiar 4/3, to niczym się nie różni od innych obiektywów. Może być słaby, ale to nie wina jego "przemysłówki", tylko innych parametrów.

 5. Michel
  Michel 6 lutego 2013, 21:19

  Obiektywy do kamer przemysłowych miewają dziwną płaszczyznę ostrości (co oczywiście można twórczo wykorzystać), często też obrazek na pełnej dziurze nie jest za dobry (ostrość, aberracje).

 6. phil001
  phil001 7 lutego 2013, 08:03

  rzadko który obiektyw jest dobry na pełnej dziurze...

 7. Michel
  Michel 8 lutego 2013, 01:40

  To był eufemizm...

 8. Josef Maas
  Josef Maas 8 lutego 2013, 22:09

  Ten objektyw nie ma przysłony, więc jaki ma sens pokazywania go tutaj, jak nie można go stosować do aparatów...

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.