----- R E K L A M A -----
Fotomisje Optyczne.pl

----- R E K L A M A -----
Partnerzy
proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia,  zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2,  full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter,  akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.
Oferta Fotozakupy.pl
Teleskop Bresser 114/500 DOBSON National Geographic
Cena: 499 475 zł
 
Obiektyw Canon 35 mm f/2.0 EF IS USM + CASHBACK 240 PLN !!! + bezpłatna dostawa
Cena: 2129 zł
 
Akumulator kamer Newell Akumulator AHDBT-401 (GOPRO HERO4)
Cena: 35 zł
 
Serwis CSI
Przedłuż czas standardowej gwarancji
Cena: od 120 zł
 
Czyszczenia matryc w lustrzankach DSLR
Cena: 61,50 zł
 
Zbadaj swój aparat
Cena: 149 zł
 

Aktualności

2013-02-06 11:11:39
IBE Optics 26 mm f/1.4 dla Mikro Cztery Trzecie

IBE Optics 26 mm f/1.4 dla Mikro Cztery Trzecie

Niemiecka firma IBE Optics, która na targach CP+ zaprezentowała obiektyw HandeVision IBELUX 40 mm f/0.85 dla Sony E, poinformowała o poszerzeniu swoje oferty o kolejny produkt. Jest to obiektyw 26 mm f/1.4, który został wyposażony w bagnet Mikro Cztery Trzecie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - R E K L A M A - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jego konstrukcja składa się z 9 soczewek ułożonych w 7 grupach. Na ich powierzchni zastosowano specjalne powłoki antyodbiciowe, które zapewniają dobrą transmisję dla fal o długości od 400 do 1000 nm, co według zapewnień producenta, czyni obiektyw idealnym również do zdjęć w bliskiej podczerwieni.

IBE Optics 26 mm f/1.4 dla Mikro Cztery Trzecie

Na razie brak jest informacji o cenie i dostępności nowego produktu, a jego specyfikację znaleźć możecie w naszej bazie:

Robert Olech | źródło IBE Optics

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji TS | 2013-02-06 11:24:56
 

Bardzo dobry Panasonic Leica 25/1.4 z AF waży tyle samo, jest nieco krótszy i trochę bardziej pękaty. Kosztuje ok. 2500 zł. Tutaj cena powinna być co najmniej 1000 zł niższa.

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji sloma_p | 2013-02-06 12:39:56
 

Jak rozumiem ostrzenie odbywa się za pomocą odsuwania i przysuwania obiektywu do body, w czym pomaga brak mocowania bagnetowego. Genialne - nie ma się co zepsuć ;)

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji Piotr_0602 | 2013-02-06 13:16:47
 

Mnie to raczej wygląda na obiektyw przemysłowy. Ta premiera może być związana z niedawnym przystąpieniem do micro43 firm produkujących kamery przemysłowe:

link

Takie firmy jak:
- Photron Ltd to firma założona w 1968 roku w Japonii, która specjalizuje się w produkcji kamer wideo rejestrujących obraz z szybkością nawet 1.5 mln klatek na sekundę.
- SVS-VISTEK GmbH to firma pochodząca z Niemiec, która specjalizuje się w produkcji kamer przemysłowych.
- View Plus Inc to japoński producent, który posiada w swojej ofercie specjalistyczne aparaty cyfrowe wykorzystywane w przemyśł

odchodzą od przestarzałych mocowań C i M42, i wchodzą w nowoczesne micro43.

Obiektyw bez pierścienia ostrości, jasny, nadający się do zdjęć (albo filmowania) w podczerwieni. Jak nic do kamer przemysłowych, monitoring nocny, itp.

Skoro to jeden system, to pewnie przypnie się to i do aparatów Panasonica czy Olympusa (i do zapowiadanego Kodaka), szczególnie jak ktoś lubi fotografię w podczerwienii (z Hoyą R72 choćby). Ale budowa sugeruje przemysłowe zastosowanie (w tym widoczny długi gwint) i w amatorskich aparatach pewnie będzie kiepsko sprawował. Pierścienia ostrości nie ma bo pewnie będzie to ustawiane elektronicznie (AF lub manualnie przyciskami).

Na plus dla systemu jest to, że skoro powstają obiektywy przeznaczone między innymi do podczerwieni, to pojawią się pewnie też dedykowane do podczerwieni matryce. I może ktoś popełni na ich bazie takie specjalistyczne body dla miłośników tej niszowej fotografii.

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji V07TEK | 2013-02-06 19:17:48
 

Piotr

Dlaczegoż to miałby się kiepsko sprawować? Jeśli kryje w pełni rozmiar 4/3, to niczym się nie różni od innych obiektywów. Może być słaby, ale to nie wina jego "przemysłówki", tylko innych parametrów.

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji Michel | 2013-02-06 21:19:37
 

Obiektywy do kamer przemysłowych miewają dziwną płaszczyznę ostrości (co oczywiście można twórczo wykorzystać), często też obrazek na pełnej dziurze nie jest za dobry (ostrość, aberracje).

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji phil001 | 2013-02-07 08:03:01
 

rzadko który obiektyw jest dobry na pełnej dziurze...

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji Michel | 2013-02-08 01:40:18
 

To był eufemizm...

  Zgłoś do usunięcia lub moderacji Josef Maas | 2013-02-08 22:09:31
 

Ten objektyw nie ma przysłony, więc jaki ma sens pokazywania go tutaj, jak nie można go stosować do aparatów...

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.