Optyczne.pl

Partnerzy
proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia,  zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2,  full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter,  akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Artykuły

Najnowsze artykuły
Legendarne lornetki - Carl Zeiss 8x30

Legendarne lornetki - Carl Zeiss 8x30

W kwietniu 1945 roku III Armia USA pod dowództwem George\'a S. Pattona weszła do Jeny, zajmując tym samym zakłady Carl Zeiss Jena. Według relacji świadków fabryka, pomimo intensywnych bombardowań prowadzonych przez aliantów, była zachowana w dobrym stanie.

Komentarze: 15 Czytaj artykuł
Plebiscyt na Produkt Roku 2016 - wyniki

Plebiscyt na Produkt Roku 2016 - wyniki

Na początku stycznia każdego roku, tradycyjnie organizujemy uroczyste podsumowanie Plebiscytu na Produkt Roku według Czytelników Optyczne.pl. Podobnie jak w latach poprzednich spotkanie odbyło się w restauracji „Honoratka” na warszawskim Starym Mieście.

Komentarze: 22 Czytaj artykuł
Panasonic LUMIX GH5 w naszych rękach

Panasonic LUMIX GH5 w naszych rękach

Panasonic Lumix GH4 miał premierę na początku lutego 2014 roku i był pierwszym bezlusterkowcem na rynku oferującym możliwość filmowania w jakości 4K. Co ciekawe, pierwsze plotki dotyczące jego następcy pojawiły się już w drugiej połowie 2015 roku, a jego premiery spodziewano się w targach CP+ w zeszłym roku.

Komentarze: 68 Czytaj artykuł
Legendarne lornetki - Carl Zeiss Jena Deltrintem 8x30

Legendarne lornetki - Carl Zeiss Jena Deltrintem 8x30

W naszym cyklu artykułów dotyczących legendarnych lornetek nie mogło zabraknąć produktów wschodnioniemieckiego Zeissa, którego fabryka mieściła się w mieście Jena (a później w niedalekim Eisfeld). Dla osób mieszkających w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych nie były to może lornetki najlepsze, ale na pewno charakteryzujące się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Komentarze: 7 Czytaj artykuł
Z Lumiksem LX15 na wyspie Afrodyty

Z Lumiksem LX15 na wyspie Afrodyty

Jak zwykle przed urlopem, stanąłem przed wyborem aparatu fotograficznego, który wezmę ze sobą na wyjazd. Skorzystałem z propozycji firmy Panasonic i zdecydowałem się na najmniejszy i najlżejszy z aktualnie dostępnych u dystrybutora zaawansowanych modeli, mianowicie Lumix LX15.

Komentarze: 42 Czytaj artykuł
Z Fujifim X-T2 na Lofotach

Z Fujifim X-T2 na Lofotach

Matryce bezlusterkowców Fujifilm znane są z dobrej pracy na wysokich czułościach. Nic więc dziwnego, że zawsze chciałem je intensywniej przetestować w warunkach astrofotografii krajobrazowej. Okazja nadarzyła się na przełomie września i października 2016 roku, przy okazji naszej kolejnej Fotomisji na Lofoty.

Komentarze: 28 Czytaj artykuł
Lornetki Nikon Monarch - historia i współczesność

Lornetki Nikon Monarch - historia i współczesność

Wprowadzenie na rynek, kilka miesięcy temu, nowej podrodziny lornetek dachowych – Monarch HG, było pewnego rodzaju „wisienką na torcie” wśród popularnych lornetek dachowych marki Nikon.

Komentarze: 23 Czytaj artykuł
Prezent dla fotografa? Podpowiadamy, co można kupić na święta

Prezent dla fotografa? Podpowiadamy, co można kupić na święta

Wspólnie z firmą CSI przygotowaliśmy dla Was poradnik z propozycjami prezentowymi dla fotografa. Znajdziecie tutaj opisy i zdjęcia wybranych produktów, które mogą przypaść do gustu osobie obdarowanej.

Komentarze: 30 Czytaj artykuł
Zarządzanie kolorem, część II - Praktyka

Zarządzanie kolorem, część II - Praktyka

Dlaczego należy kalibrować monitor? Ponieważ jest on punktem wyjścia do modyfikowania zdjęć, a my chcemy, aby kolory były najlepsze, natomiast nasze oczy nie zawsze są w stanie pomóc nam w tym procesie.

Komentarze: 12 Czytaj artykuł
Olympus M.Zuiko 40-150 mm f/2.8 ED PRO okiem profesjonalisty

Olympus M.Zuiko 40-150 mm f/2.8 ED PRO okiem profesjonalisty

Z całą pewnością użytkownicy systemu Mikro Cztery Trzecie nastawieni na wykonywanie zdjęć zmiennoogniskowym teleobiektywem i potrzebujący szkła o dobrych parametrach optycznych nie mogą obojętnie przejść obok M.

Komentarze: 253 Czytaj artykuł
Tryby tematyczne w aparatach Panasonic LUMIX

Tryby tematyczne w aparatach Panasonic LUMIX

W ubiegłym miesiącu opublikowaliśmy artykuł poświęcony filtrom kreatywnym w aparatach Panasonic LUMIX. Z pewnością są to funkcje stworzone z myślą o osobach, które chcą pobawić się fotografią i w dość nietypowy sposób przedstawić niektóre sceny.

Komentarze: 21 Czytaj artykuł
Legendarne obiektywy - manualne teleobiektywy Nikkor 400/5.6

Legendarne obiektywy - manualne teleobiektywy Nikkor 400/5.6

Przyglądając się uważniej ofercie teleobiektywów Nikkor, łatwo można zauważyć, że ogniskowa 400 mm nigdy nie była tak popularna, jak jej najbliższe otoczenie. Krótkie teleobiektywy 180 mm i 200 mm należały i należą do najpopularniejszych obiektywów w systemie, małe trzysetki, o których pisaliśmy także zdobyły znaczną popularność.

Komentarze: 17 Czytaj artykuł
Jaka karta pamięci do aparatu, kamery sportowej lub drona?

Jaka karta pamięci do aparatu, kamery sportowej lub drona?

Karty pamięci to - oprócz aparatu i obiektywu - podstawa fotografowania w dzisiejszym, cyfrowym świecie. To od nich wielu wypadkach zależy efekt naszej pracy. Sugerując się dużą popularnością naszego poprzedniego przewodnika po kartach pamięci, postanowiliśmy sprawdzić co nowego pojawiło się w ofercie marki SanDisk.

Komentarze: 34 Czytaj artykuł
Filtry kreatywne w aparatach Panasonic LUMIX

Filtry kreatywne w aparatach Panasonic LUMIX

Artykuły o produktach Panasonic LUMIX w ostatnich miesiącach pojawiały się w naszym serwisie już wielokrotnie. Opisywaliśmy w nich nasze podróże z aparatami Panasonic LUMIX FZ300, Panasonic LUMIX TZ80, Panasonic LUMIX TZ100 oraz Panasonic LUMIX GX80.

Komentarze: 20 Czytaj artykuł
QNAP TS-451A - domowy serwer NAS dla fotografa

QNAP TS-451A - domowy serwer NAS dla fotografa

Serwery NAS dostępne są na rynku od wielu lat. Ich nazwa wzięła się od pierwszych liter wyrażenia Network Attached Storage, co oznacza sieciowe urządzenie magazynujące. Najprostszym serwerem NAS będzie zatem zwykły dysk twardy z interfejsem sieciowym, dzięki czemu zapisane na nim dane będą dostępne z poziomu innych urządzeń wpiętych do tej samej sieci.

Komentarze: 20 Czytaj artykuł
Nowsze artykuły 1 2 3 4 5 6... 37