Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia,  zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2,  full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter,  akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.Artykuły

Najnowsze artykuły
Poszukujecie pamięci USB? Lexar ma ciekawą propozycję

Poszukujecie pamięci USB? Lexar ma ciekawą propozycję

Z racji tego, że do naszej redakcji trafiło kilka pendrive\'ów marki Lexar, postanowiliśmy zrobić przegląd wybranych nośników pamięci USB znajdujących się w ofercie tego producenta. Markę Lexar z pewnością kojarzą osoby, które kupowały kiedyś jakiś nośnik pamięci.

Komentarze: 8 Czytaj artykuł
Canon EOS 77D w naszych rękach

Canon EOS 77D w naszych rękach

Lustrzanki EOS wciąż stanowią niezwykle ważną gałąź produktów fotograficznych marki Canon, czego wyrazem są m.in. dzisiejsze premiery. EOS 77D oraz 800D to generalnie amatorskie konstrukcje, choć nie brak im szeregu funkcjonalnych rozwiązań.

Komentarze: 58 Czytaj artykuł
Canon EOS 800D w naszych rękach

Canon EOS 800D w naszych rękach

Dzisiaj mieliśmy szansę zapoznać się z nową lustrzanką cyfrową segmentu entry-level ze stajni Canona – EOS-em 800D. EOS 800D jest bezpośrednim następcą aparatu EOS 750D, który swoją premierę, wraz z odrobinę bardziej zaawansowanym EOS 760D, miał równo 2 lata temu.

Komentarze: 10 Czytaj artykuł
Lornetki Nikon Monarch w praktyce

Lornetki Nikon Monarch w praktyce

W poprzednim odcinku „przygód z monarchią” opowiedzieliśmy jaka była geneza lornetek dachowych w firmie Nikon i jak ewoluowały one w kierunku aktualnej serii Monarch. Dziś opowiemy, jak te produkty sprawują się praktycznie w różnych zastosowaniach terenowych i jak torują sobie drogę do użytkowników oczekujących solidnej lornetki.

Komentarze: 16 Czytaj artykuł
Pentax KP w naszych rękach

Pentax KP w naszych rękach

Pentax KP to zaawansowana lustrzanka, która odziedziczyła większość rozwiązań i podzespołów po modelu K-3 II, a część po K-1 (np. procesor obrazowy PRIME IV). W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty nowego aparatu.

Komentarze: 47 Czytaj artykuł
Podwodny świat z aparatami Olympus

Podwodny świat z aparatami Olympus

Swoją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem w 2010 roku. Przez ostatnie 7 lat stworzyłem w głowie listę wymarzonych miejsc, w których chciałbym zejść pod powierzchnię wody. Niestety moje hobby nie należy do najtańszych, a miejsca, które chciałbym odwiedzić, są znacznie oddalone od naszego kraju.

Komentarze: 36 Czytaj artykuł
Legendarne lornetki - Carl Zeiss 8x30

Legendarne lornetki - Carl Zeiss 8x30

W kwietniu 1945 roku III Armia USA pod dowództwem George\'a S. Pattona weszła do Jeny, zajmując tym samym zakłady Carl Zeiss Jena. Według relacji świadków fabryka, pomimo intensywnych bombardowań prowadzonych przez aliantów, była zachowana w dobrym stanie.

Komentarze: 15 Czytaj artykuł
Plebiscyt na Produkt Roku 2016 - wyniki

Plebiscyt na Produkt Roku 2016 - wyniki

Na początku stycznia każdego roku, tradycyjnie organizujemy uroczyste podsumowanie Plebiscytu na Produkt Roku według Czytelników Optyczne.pl. Podobnie jak w latach poprzednich spotkanie odbyło się w restauracji „Honoratka” na warszawskim Starym Mieście.

Komentarze: 24 Czytaj artykuł
Panasonic LUMIX GH5 w naszych rękach

Panasonic LUMIX GH5 w naszych rękach

Panasonic Lumix GH4 miał premierę na początku lutego 2014 roku i był pierwszym bezlusterkowcem na rynku oferującym możliwość filmowania w jakości 4K. Co ciekawe, pierwsze plotki dotyczące jego następcy pojawiły się już w drugiej połowie 2015 roku, a jego premiery spodziewano się w targach CP+ w zeszłym roku.

Komentarze: 70 Czytaj artykuł
Legendarne lornetki - Carl Zeiss Jena Deltrintem 8x30

Legendarne lornetki - Carl Zeiss Jena Deltrintem 8x30

W naszym cyklu artykułów dotyczących legendarnych lornetek nie mogło zabraknąć produktów wschodnioniemieckiego Zeissa, którego fabryka mieściła się w mieście Jena (a później w niedalekim Eisfeld). Dla osób mieszkających w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych nie były to może lornetki najlepsze, ale na pewno charakteryzujące się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Komentarze: 7 Czytaj artykuł
Z Lumiksem LX15 na wyspie Afrodyty

Z Lumiksem LX15 na wyspie Afrodyty

Jak zwykle przed urlopem, stanąłem przed wyborem aparatu fotograficznego, który wezmę ze sobą na wyjazd. Skorzystałem z propozycji firmy Panasonic i zdecydowałem się na najmniejszy i najlżejszy z aktualnie dostępnych u dystrybutora zaawansowanych modeli, mianowicie Lumix LX15.

Komentarze: 42 Czytaj artykuł
Z Fujifim X-T2 na Lofotach

Z Fujifim X-T2 na Lofotach

Matryce bezlusterkowców Fujifilm znane są z dobrej pracy na wysokich czułościach. Nic więc dziwnego, że zawsze chciałem je intensywniej przetestować w warunkach astrofotografii krajobrazowej. Okazja nadarzyła się na przełomie września i października 2016 roku, przy okazji naszej kolejnej Fotomisji na Lofoty.

Komentarze: 28 Czytaj artykuł
Lornetki Nikon Monarch - historia i współczesność

Lornetki Nikon Monarch - historia i współczesność

Wprowadzenie na rynek, kilka miesięcy temu, nowej podrodziny lornetek dachowych – Monarch HG, było pewnego rodzaju „wisienką na torcie” wśród popularnych lornetek dachowych marki Nikon.

Komentarze: 23 Czytaj artykuł
Prezent dla fotografa? Podpowiadamy, co można kupić na święta

Prezent dla fotografa? Podpowiadamy, co można kupić na święta

Wspólnie z firmą CSI przygotowaliśmy dla Was poradnik z propozycjami prezentowymi dla fotografa. Znajdziecie tutaj opisy i zdjęcia wybranych produktów, które mogą przypaść do gustu osobie obdarowanej.

Komentarze: 30 Czytaj artykuł
Zarządzanie kolorem, część II - Praktyka

Zarządzanie kolorem, część II - Praktyka

Dlaczego należy kalibrować monitor? Ponieważ jest on punktem wyjścia do modyfikowania zdjęć, a my chcemy, aby kolory były najlepsze, natomiast nasze oczy nie zawsze są w stanie pomóc nam w tym procesie.

Komentarze: 12 Czytaj artykuł
Nowsze artykuły 1 2 3 4 5 6... 37