Nowy dystrybutor gimbali Zhiyun
Firma Mitoya została nowym, polskim dystrybutorem gimbali marki Zhiyun. Wśród nich znajdziecie modele przeznaczone do stabilizowania kamer sportowych oraz kamer w smartfonach.
Informacja prasowa
Zhiyun wraz z nowym dystrybutorem, Mitoya ponownie zawalczą o polskich odbiorców. Serca Klientów mają podbić trzyosiowe gimbale do smarfonów (Smooth-C, Smooth II), kamer sportowych (Evolution, Rider-M) oraz bezlusterkowców (Crane). Producent zapowiada również gimbal do lustrzanek noszący nazwę Shining. Obecnie trwają ostatnie testy przed oficjalną premierą tego modelu.
![]() |
Dzięki najnowszemu oprogramowaniu Zhiyun oferuje wyróżniającą wydajność w porównaniu z większością dostępnych na rynku stabilizatorów. Wszystkie gimbale wykorzystują oprogramowanie Honeycomb. Technologia honeycomb (plastra miodu) to autorska, opracowana na bazie FOC, technologia stabilizacji 3-osiowej Zhiyun. Częstotliwość pracy 4kHz oferuje precyzyje sterowanie - prawie pięciokrotnie większą dokładność i 10-krotnie krótsze czas reakcji w porównaniu z innymi stabilizatorami.
Dostępne tryby pracy wszystkich gimbali
- Tryb Follow Pan: Kamera płynnie podąża za ruchem obrotu uchwytu (w kierunku prostopadłym do pionowej osi przecięcia).
- Tryb Follow Pan-Pitch: Kamera płynnie podąża za ruchem obrotu uchwytu oraz w kierunku wychylenia góra - dół
- Tryb blokady osi: blokuje osie obrotu w pozycji, w której został włączony.
- Tryb odwrócony: Pozwala na trzymanie gimbala do góry nogami, rękojeścią do góry. Ten tryb jest odwróconą wersją trybu Follow Pan.
![]() |
Gimbale Smooth-II, Rider-M oraz Crane mogą być sterowane za pomocą pilota lub z poziomu aplikacji na smartfona.
Flagowy model Zhiyun, Crane stabilizuje obraz w trzech osiach w zakresie 360°. Crane to także pierwszy na świecie gimbal wyposażony w CCI - Camera Control Interface, pozwalający na sterowanie focusem i spustem migawki aparatu z poziomu gimbala.
Pełna oferta Zhiyun będzie dostępna od połowy września 2016 r.
Więcej na: www.mitoya.pl.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Czy w pakiecie jest karnet na siłkę?
@domjas
To trzeba treningów na siłowni żeby nagrać kilkuminutowy film sprzętem ważącym kilogram?
Ciekawy sprzęt. Choć ceny nieco odstraszają mnie amatora ;).
@domjas:
Nieco treningu może jedynie pozytywnie wpłynąć na komfort używania sprzętu, a i dla zdrowia też nic złego się nie stanie ;). Ja mogę chodzić ze sprzętem po 20-30 km dziennie bez problemu.
Intrygujące jest to CCI - Camera Control Interface. Testów gimbala jest już na YouTube sporo, ale nigdzie ani słowa o tym systemie.
Mnie również zaintrygował ten CCI - Camera Control Interface, choć po prawdzie, znając "japońskich tuzów produkujących sprzęt foto", raczej nic z ich produktów nie będzie zgodne z tym standardem.
@Borat, jakoś ten Sony z obiektywem wydaje się ciężki :) Poza tym co innego nosić aparat na karku a co innego trzymać w mało komfortowej pozycji.
@murb, to prawda aktywność fizyczna jest tylko na plus. Nie chcę się czepiać szczegółów ale po pierwsze nie wiem co masz za sprzęt. Po drugie co innego chodzić ze sprzętem a co innego trzymać takie cosik plus sprzet.
Ale nie rozwijamy już tematu siłowni. :)
Tylko aparat nosisz na szyi nawet kilka godzin a nagranie kilku dynamicznych scen do jakiegoś klipu czy filmu trwa kilka czy kilkanaście minut. Kilkanaście razy dłużej trwa przygotowanie sprzętu i ludzi do nagrania danej sceny niż samo filmowanie. Często masz dwie czy trzy godziny przygotowań do nagrania 5 czy 10 minut materiału.
Dlatego gadanie o wadze w tym wypadku jest śmieszne bo sprzęt do krótkich ujęć a nie kamera dla reportera łażącego z tym godzinami za dziennikarzem.
@Borat - nie pisz o kilogramowym sprzęcie, bo tyle to waży sam gimbal. :) :) :)