Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT Ver.2
Firma Canon informuje o wprowadzeniu na rynek ulepszonej wersji zdalnego wyzwalacza lamp błyskowych Speedlite Transmitter ST-E3-RT (Ver.2).
INFORMACJA PRASOWA
Canon wprowadza ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza: Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)
Warszawa, 04 lutego 2021 – Canon Europe wprowadza na rynek Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2) – ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza ST-E3-RT. Umożliwiając bezprzewodową synchronizację lampy błyskowej i sterowanie wieloma lampami Speedlite z odległości do 30 m, nowy wyzwalacz zapewnia profesjonalistom większą swobodę twórczą – zarówno w studio, jak i w terenie. Obsługuje najważniejsze funkcje niedawno wprowadzonej lampy Speedlite EL-1, oferując jednocześnie nowe możliwości w stosunku do wcześniejszych wyzwalaczy RT Speedlite, w tym bezprzewodową (radiową) synchronizację z drugą zasłonąi.
Inne nowe funkcje ST-E3-RT(Ver.2) to między innymi współpraca z nową lampą błyskową Canon Speedlite EL-1 i jej funkcją mikrobłysku o niskiej mocy 1/8192ii. Fotografów używających trybu manualnego w lampach błyskowych zainteresuje za to nowy tryb pamięci FE.
![]() |
Wysoka jakość i swoboda ujęć
Dzięki bezprzewodowemu sterowaniu radiowemu i synchronizacji z drugą zasłonąiii, ST-E3-RT(Ver. 2) może wyzwalać błysk na koniec długiej ekspozycji, co pomaga uzyskać naturalny wygląd ujęć poruszających się obiektów. ST-E3-RT(Ver.2) oferuje tę funkcję jako nową opcję bezprzewodową, zapewniając wszystkim użytkownikom elastyczność w różnych scenariuszach fotografowania.
Podczas fotografowania z dużym otworem przysłony lub wysoką czułością ISO błysk niejednokrotnie potrafi przytłoczyć i obiekt, i scenę. Zmusza to fotografa do korekty ustawień bądź do konfiguracji, prowadząc w efekcie do utraty pożądanego efektu. W połączeniu z lampą Speedlite EL-1iv, wbudowana w wyzwalacz funkcja mikrobłysku o mocy 1/8192 dodaje piękne, subtelne niuanse świetlne bez zakłócania atmosfery i oświetlenia planu. Funkcja ta jest idealna dla fotografów modowych i portretowych, którzy cenią ujęcia cechujące się naturalną atmosferą.
Uzupełniając szerokie możliwości oryginalnego wyzwalacza, ST-E3-RT(Ver.2) obsługuje teraz tryb pamięci FE, pozwalający na szybszą i wygodniejszą ręczną konfigurację lampy błyskowej. Profesjonaliści nie muszą już wykonywać wielu zdjęć próbnych – wystarczy jedno zdjęcie w trybie E-TTL, by zarejestrować ustawienia E-TTL lampy błyskowej. Użytkownik może następnie przełączyć lampę Speedlite w tryb manualny, by w razie potrzeby możliwa była ręczna regulacja – wszystko to przy zachowaniu oryginalnych ustawień E-TTL.
Wydłużamy życie produktu
Canon Europe oferuje również możliwość odpłatnej aktualizacji wyzwalacza dla obecnych użytkowników ST-E3-RT. Właściciel poprzedniej wersji może przesłać produkt do jednego ze wskazanych centrów serwisowych Canon w celu zaktualizowania go o nowe funkcje i możliwości ST-E3-RT(Ver.2).
Dalsze informacje o ST-E3-RT(Ver.2) i jego zgodności opublikowano pod adresem: https://www.canon-europe.com/cameras/speedlite-transmitter-st-e3-rt-v2/
![]() |
i) Funkcja dostępna ze wspieranymi aparatami wprowadzanymi od 2020, po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego (np. EOS-1D X Mark III i EOS R5/R6, ale nie EOS 850D). Wsparcie dla lamp Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.
ii) Moc 1/8192 dostępna wyłącznie w modelu EL-1 (podniesiona do 1/128 w przypadku korzystania z funkcji High-Speed Sync).
iii) Funkcja dostępna ze wspieranymi aparatami wprowadzanymi od 2020, po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego (np. EOS-1D X Mark III i EOS R5/R6, ale nie EOS 850D). Wsparcie dla lamp Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.
iv) Moc 1/8192 dostępna wyłącznie w modelu EL-1 (podniesiona do 1/128 w przypadku korzystania z funkcji High-Speed Sync).
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Mam chińską wersję tego pierwszego wyzwalacza, niestety z moim nowym aparatem Eos R nie wszystko działa jak powinno, przede wszystkim wspomaganie AF. Z Eos 6D było wszystko ok, nie sprawdzałem synchro na drugą kurtynę bo nie był to dla mnie priorytet, E-TTL w trybie matrycowym też nie bardzo się sprawdza . Parę dni temu czytałem o wersji drugiej Chińczyka, podobno błędy już nie występują a zmiana oprogramowania systemowego jest możliwa, ale problem leży w sprzęcie i czeka mnie inwestycja.
Canon liderem przyszłościowych rozwiązań!
Kupując Canona R5, Canona R5 Mark II będzie można uzyskać po ODPŁATNEJ aktualizacji oprogramowania (wydłużamy życie produktu).
Brawo Canon!
... pazerność wielkich producentów otworzyła furtkę dla całej nowej gałęzi branży... zakup firmowych wyzwalaczy to jak podpalanie plikiem pieniędzy w kominku...
brak możliwości uaktualnień softu przez użytkownika... w sumie zrozumiały: jeżeli ktoś wydaje 1000euro na EL-1, najlepiej x3, to stać go na zakup zestawu godoxa czy innych działających lamp z radiem, na okres kiedy dyliżans przesyłkę odbierze, serwisant w rękawiczkach i okularach... profesjonalnie poklika myszką... itp itd...
ano żart o liczbie osób potrzebnej do wymiany żarówki stracił ważność kilka dobrych lat temu...
Nie używam, nie widzę powodu by używać firmowych lamp, tym bardziej sterowników. System oświetlenia oferuje obecnie Quadralite. Może nie jest superdokładnie, ale jest wystarczające do wszystkiego.
Posiadam 3szt 600-EX-RT i dwa wyzwalacze ST-E3-RT (jeden po dzwonie gdzie prawie stopka odpadła). Sprzęt niezawodny, nie do zajechania. Wyzwalacz w porównaniu do profoto - pancerna puszka. Szkoda tylko, że druga kurtyna została wprowadzona tak późno, pierwsza wersja powinna to obsługiwać. Siatka AF'u też byłaby mile widziana. Ciekawe, jaki plastik jest w nowych triggerach.