Festiwal Fotografii Analogowej Skofot
W dniach 17-18.11.2023 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie odbędzie się dziewiąta edycja Skoczowskiego Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”.
INFORMACJA PRASOWA
IX Festiwal Fotografii Analogowej „Skofot”
Czy w świecie opanowanym przez cyfrowe media istnieje możliwość analogowego szaleństwa? Tak! W piątek i sobotę 17-18 listopada zapraszamy do skoczowskiego Teatru Elektrycznego na festiwal, którego głównym zainteresowaniem jest tradycyjna fotografia we współczesnym wydaniu!
SKOFOT – Skoczowski Festiwal Fotografii Analogowej – to pierwsze w Polsce wydarzenie, które od dziewięciu lat prezentuje i promuje współczesną fotografię analogową. Festiwal zadebiutował w 2015 roku z inicjatywy Jerzego Rzechanka. Główną ideą jest spotkanie i dyskusja a zapraszani goście podczas spotkań autorskich dzielą się z publicznością swoją „filozofią” analoga.
W tym roku do Skoczowa przyjadą: Kasia Kalua Kryńska, Sonia Firlej, Konrad Janowski, Natalia Gołębiewska i Waldemar Markiewka. Jak zawsze będzie bardzo różnorodnie! Każdy z artystów prezentuje inną dziedzinę fotografii ale ich wspólnym mianownikiem jest praca na analogowych materiałach.
Na spotkania z artystami zapraszamy na żywo do Teatru Elektrycznego w Skoczowie oraz w wersji online na transmisję na profilu „Skofot” w portalu Facebook. Wszystkie spotkania są otwarte i darmowe.
![]() |
Szczegółowy program
Piątek, 17 listopada 2023:
- godz. 18.00 - Gala otwarcia IX Festiwalu Fotografii Analogowej "Skofot"
- godz. 18.30 - Kasia Kalua Kryńska
Sobota, 18 listopada 2023:
- godz. 10.30 - Sonia Firlej
- godz. 12.00 - Konrad Janowski
- godz. 13.30 - Natalia Gołębiewska
- godz. 15.00 - Waldemar Markiewka
Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na profilu „Skofot” na portalach Instagram i Facebook oraz na stronie www.skofot.pl
Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „Wrzos” z Skoczowa przy współpracy z ZSTiO w Skoczowie i wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Skoczowie. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.












Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Bądź pierwszy!
Napisz komentarz