DJI DL 75 mm f/1.8
Oferta marki DJI powiększyła się o pełnoklatkowy obiektyw o parametrach 75 mm f/1.8 wyposażony w stosowane przez tego producenta mocowanie DJI DL.
Wspomniany bagnet DL stosowany jest w modułach kamer tego producenta takich jak Zenmuse X9 czy też Zenmuse P1, które instalowane są w topowych dronach marki DJI oraz na korpusie kamery Ronin 4D. Łącznie z dzisiejszą nowością oferta obiektywów DL obejmuje modele o parametrach:
- 16 mm f/2.8 (obiektyw niepełnoklatkowy),
- 17-28 mm f/2.8 / T3.0,
- 18 mm f/2.8,
- 24 mm f/2.8,
- 35 mm f/2.8,
- 50 mm f/2.8,
- 75 mm f/1.8.
75 mm to dość długa ogniskowa jak na drona, ale przy obecnych systemach stabilizacji da się z nią pracować bez większych problemów, a przy okazji umożliwia to filmowanie z nieco innej, nietypowej perspektywy.
Tak prezentują się ujawnione przez producenta elementy specyfikacji nowego instrumentu:
- Ogniskowa: 75 mm,
- Światłosiła: f/1.8,
- Maksymalna wartość przysłony: 22,
- Mechanizm ustawiania ostrości: AF,
- Rozmiar filtra: 55 mm,
- Dostępne mocowania: DJI DL,
- Wymiary: 72 × 64.5 mm,
- Waga: 269 g.
W sklepie na stronie producenta obiektyw DJI DL 75 mm f/1.8 wyceniono na 1519 euro. Polska cena nie została jeszcze ogłoszona.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Czy można liczyć na cykl poradników/testów/recenzji nt. filmowania z gimbalami (do aparatów/kamer z wymienną optyką - w tym właśnie dla dłuższych ogniskowych, i tych ręcznych - do telefonów)?
Znalazłem na stronie tylko dwa:
1. [ link ]
2. [ link ]
Zrozumiałem... ;)
"75 mm to dość długa ogniskowa jak na drona, ale przy obecnych systemach stabilizacji da się z nią pracować bez większych problemów, a przy okazji umożliwia to filmowanie z nieco innej, nietypowej perspektywy."
Platforma DJI DL to również zastosowania przemysłowe, w tym aerofotogrametria, a tutaj krótkie tele jest normalną ogniskową roboczą, często bardziej przydatną niż szeroki kąt, więc nie ma co się dziwić :)