Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.


Artykuły

Panasonic AU-EVA1 okiem filmowca

5 lutego 2018
Komentarze czytelników (13)
 1. focjusz
  focjusz 5 lutego 2018, 20:50

  5 zdań okiem filmowca - no nie wysilił się zbytnio :P

 2. kasiutek
  kasiutek 5 lutego 2018, 21:19

  jak dla mnie nadal wygodniejszy jest gh5

 3. kaziu
  kaziu 5 lutego 2018, 21:40

  chyba okiem amatora.

 4. magix
  magix 5 lutego 2018, 22:43

  "okiem fachowca"?? Raczej gołowąsa... Słaby ten rzut okiem. Materiał demo ze zdjęć wyjątkowo mało przekonujący - bardo mizerna jakość.

 5. deel77
  deel77 6 lutego 2018, 10:17

  Najbardziej denerwującą cechą "nowych" sprzętów jest to, że pełne ich wykorzystanie jest / lub dopiero będzie możliwe po aktualizacji oprogramowania (czasem płatnego !!!).

  Sama kamera wygląda bardzo ciekawie (np. dlaczego zamknięty bagnet EF a nie otwarty Sony E).

 6. Syriusz
  Syriusz 6 lutego 2018, 15:29

  Zastanawiam się dlaczego Panasonic publikuje tak słabe materiały, realizowane przez przypadkowe osoby, które nie mają fioletowego pojęcia o filmowaniu, nie mówiąc o przeprowadzeniu testu. Ten materiał to żenada i wstyd!

 7. Borat
  Borat 6 lutego 2018, 17:27

  @deel77

  Przecież to jest norma w świecie filmowy ze względu na opłaty licencyjne i to nie jest żadna cecha "nowych" sprzętów tylko tak jest od lat.

 8. deel77
  deel77 7 lutego 2018, 10:09

  @Borat

  Racja, jeżeli chodzi o licencje (np. na format zapisu) - tak jest od lat (producent zapewniał "swój" kodek a inne - czasem lepsze, czasem nie - dodatkowo płatne). W tym przypadku jest mowa o tym, że oprogramowanie które umożliwi wykorzystanie pełnych możliwości sprzętu (rozdzielczość i pliki RAW - na te nie trzeba licencji) będzie dostępne później. Dla mnie to jest co najmniej dziwne.

  Zauważ, że zupełnie inny obraz uaktualniania sprzętu mamy np. w przypadku Fuji (model X-Pro2 w którym dodano 4K - za darmo i nie było o tym mowy w momencie premiery sprzętu).

 9. kaziu
  kaziu 7 lutego 2018, 10:40

  @deel77 a co jest w tym dziwnego? przy sprzęcie kosztującym kilka tysięcy ojro wydatek 100-200 ojro to pikuś. Zerknij na to link - skąd taka cena?

 10. deel77
  deel77 7 lutego 2018, 11:05

  @kaziu
  Doskonale wiem ile kosztują kamery i jak się je kupuje (w tej chwili użytkuję 4 różne kamery). Dziwne jest to, że producent wypuszcza produkt na rynek o określonej specyfikacji i możliwościach jednocześnie informując, że pełne jego wykorzystanie będzie możliwe w przyszłości - np. po aktualizacji. Klient do końca nie może być pewien jak ten produkt będzie działał po aktualizacji, czy wszystkie funkcje będą działały i jak będą działały. Nie dziwi mnie kupowanie licencji na kodeki, bo nie każdy potrzebuje wszystkie (a część jest płatna podmiotom innym niż producent sprzętu).

  Widziałem ten produkt - co Ci nie pasuje w cenie?:)

 11. mav
  mav 7 lutego 2018, 12:06

  Chodzi o przywiązanie klienta do marki - żeby w międzyczasie nie poszedł do kogoś innego, tylko czekał już z danym produktem w ręce :)

 12. Lipen
  Lipen 7 lutego 2018, 22:45

  Nie wszyscy "filmowcy" wiedzą, że profesjonalne kamery się po prostu wypożycza, a nie kupuje. Ale to inna bajka.

 13. mav
  mav 8 lutego 2018, 14:32

  Owszem, ale ten próg jeszcze jest w zasięgu wielu filmowców, którzy mają względnie dużo realizacji i taki zakup nie byłby aż tak dotkliwy, aczkolwiek faktycznie to chyba górna granica takiej inwestycji. Co nie zmienia faktu, że kamera jest jaka jest - nieważne, czy własna, czy z rentalu

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.


Następny rozdział