Ricoh także odczuł skutki trzęsienia ziemi w Kumamoto
W połowie kwietnia trzęsienie ziemi nawiedziło prefekturę Kumamoto w Japonii. Ucierpiało sporo firm dostarczających komponenty do aparatów cyfrowych. Problemy nie ominęły także marki Ricoh.
W krótkim oświadczeniu firma Ricoh poinformowała, że wspomniane wyżej trzęsienie ziemi będzie miało wpływ na przyszłą produkcję lustrzanek i obiektywów (Pentax) oraz aparatów kompaktowych. W wyniku działania żywiołu ucierpieli niektórzy dostawcy komponentów potrzebnych do produkcji urządzeń, co może się przełożyć na opóźnienia w dostawach niektórych produktów tej japońskiej korporacji.
W związku z wydarzeniami w Kumamoto pisaliśmy wcześniej o problemach fabryki Sony. Chodziło o Kumamoto Technology Center, w którym produkuje się m.in. sensory dla aparatów i kamer monitoringu. Z powodu trzęsienia ziemi produkcja krzemowych wafli (niezbędnych w produkcji matryc) była przez pewien czas wstrzymana.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Takie trzęsienie ziemi to doskonały pretekst do podniesienia cen towarów.
Być może producenci się o taki cud modlili?!
Skoro Pentax ma matryce Sony to chyba logiczne że skutki także odczuje.
Ale dla niektórych producenci nie są odpowiedzialni - cytując klasyka Maxa Paradyza- tylko za koklusz i gradobicie :P
Pewnie dla tego srebrnej wersji K1 długo nie będzie 😥
@espresso
link
Taniej potrzeć czarny Sigmą
Ryska od Sigmy by mi nie przeszkadzała... Ale srebrny obiektyw z czarnym korpusem to ryzyko aberracji poprzecznych. I głupio wygląda. Podobnie jak biała rura z czarnym korpusem.
biała rura z czarnym korpusem?