Olympus przyzwyczaił nas do tego, iż jest obecnie jedynym producentem, który oprócz aparatów systemowych oferuje także dedykowane do nich obudowy podwodne. Tak było w przypadku lustrzanek E-Systemu, tak jest i w przypadku bezlusterkowców Mikro Cztery Trzecie, a także bardziej zaawansowanych kompaktów, jak np.
Kilka dni przed premierą mieliśmy okazję zapoznać się najnowszym aparatem Leiki, modelem X2, wypróbować jego funkcje a także przekonać się jakich zmian dokonano w porównaniu z poprzednikiem. Przypomnijmy, że Leica X1 została zaprezentowana ponad dwa i pół roku temu.
Nikon od kilku lat dość intensywnie rozwija swoje produkty z działu Sport Optics. W tej ofensywie sprzętowej pojawiają się instrumenty optyczne z najwyższej półki, skutecznie konkurujące z takimi tuzami jak Carl Zeiss, Leica i Swarovski, ale też sprzęt dla każdego, kto lubi wszelkiego rodzaju obserwacje, który oferowany jest w przyzwoitych cenach i ma „trafić pod strzechy”.
Poprzedni odcinek naszego cyklu artykułów opisujących historię firmy Fujifilm zakończyliśmy na roku 1988, kiedy to producent zaprezentował światu pierwszy w pełni cyfrowy aparat konsumencki, który zapisywał obrazy na wymiennej karcie pamięci i tym samym rozpoczął epokę fotografii cyfrowej.
Pierwszego dnia Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO w Łodzi odbyła się zamknięta konferencja prasowa firmy Panasonic, na której producent dokonał przedpremierowego pokazu swojego najnowszego bezlusterkowca Panasonic Lumix GF5.
W pierwszej części naszego krótkiego cyklu artykułów omawiającego ofertę i praktyczne zastosowania lornetek firmy Olympus przedstawiliśmy grupę najmniejszych modeli, których obiektywy nie przekraczają rozmiaru 35 mm.
Nowe Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ, w którym po raz pierwszy odbyły się Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. W czwartek, w Łodzi, rozpoczęła się kolejna edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO.
Wczesną zimą, chwilę przed zachodem słońca stałem na nadmorskim urwisku na południe od San Francisco w Kalifornii i fotografowałem nadpływające, długie fale. Chciałem wykorzystać kontrast pomiędzy wyjątkowo jasnymi refleksami tworzonymi przez zachodzące słońce a ciemnymi „dolinami”, które tworzyły się pomiędzy falami.
W pierwszej części cyklu opisującego historię firmy Fujifilm skupiliśmy się na wydarzeniach, które przyczyniły się do wyodrębnienia z Dainippon Celluloid Co., Ltd. spółki Fuji Photo Film Co., Ltd. Miało to miejsce na początku 1934 roku, kiedy to też rozpoczęto produkcję materiałów światłoczułych w nowo wybudowanej fabryce Ashigara.
W kolejnej części serii artykułów przygotowanej we współpracy z firmą Delta Optical chcielibyśmy przybliżyć czytelnikom nieco zagadnień związanych ze sprzętową stroną astrofotografii w poważniejszym wydaniu.
Wiele firm produkujących wysokiej jakości sprzęt fotograficzny nie poprzestaje tylko na nim, ale włącza do swojej oferty inne typy produktów. Wyjątkiem nie jest też firma Olympus, która oprócz aparatów kompaktowych, bezlusterkowców, lustrzanek i obiektywów zajmuje się jeszcze trzema różnymi gałęziami.
Plotki na temat Canona 5D Mark III krążą po sieci już od bardzo dawna, bowiem pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się już w połowie 2010 roku. W międzyczasie dochodziły do nas najróżniejsze informacje dotyczące jego potencjalnej specyfikacji.
Dla osób szukających łatwego w obsłudze aparatu, który pomoże im robić udane zdjęcia, firma Sony ma w ofercie bogaty zestaw aparatów kompaktowych serii Cyber-shot. Spośród nich wyróżnia się model o pełnych oznaczeniach DSC-HX9V.
W ostatnim odcinku naszych historii o najnowszych aparatach Sony omówiliśmy w teorii system bezlusterkowców Sony NEX. Dziś odsłona kolejnego artykułu, w którym staramy się pokazać możliwości tych aparatów w praktyce, na przykładzie zdjęć wykonanych modelem NEX-5n.
Arkadiusz Olech (Optyczne.pl) i Shinichiro Udono (Senior Manager – Fujifilm Europe) Pytanie: Kiedy i jakich kolejnych obiektywów możemy spodziewać się dla systemu X-Pro1? Odpowiedź: W ciągu najbliższych dwóch lat nasz system będzie liczył dziewięć obiektywów.