Nikon Monarch 7i VR
W ofercie firmy Nikon pojawił się nowy dalmierz laserowy Monarch 7i VR, wyposażony w układ redukcji drgań. Urządzenie ma możliwość pomiaru odległości w przedziale od 7.5 do 915 metrów.
Informacja prasowa
Firma Nikon z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek dalmierza laserowego Nikon MONARCH 7i VR - innowacyjnego modelu dysponującego systemem optycznej redukcji drgań.
MONARCH 7i VR efektywnie redukuje drgania obrazu w wizjerze wywoływane ruchem dłoni (fale sinusoidalne) do ok. 1/5 lub jeszcze bardziej, na podstawie norm pomiarowych firmy Nikon. Obraz w wizjerze pozostaje stabilny, co znacznie ułatwia celowanie w wybrany obiekt. Pomiar w skali długodystansowej możliwy jest do 915 metrów odległości rzeczywistej, co w połączeniu z zastosowaniem technologii VR (redukcji drgań) umożliwia szybkie i proste namierzanie jeszcze bardziej odległych i jeszcze mniejszych obiektów.
![]() |
Dalmierz laserowy MONARCH 7i VR wyposażony jest ponadto w wysokiej jakości, pokryty powłokami wielowarstwowymi monokular o powiększeniu 6x, który zapewnia jasny i wyraźny obraz. Technologia ID pozwala wyświetlać odległość w poziomie, natomiast opracowany przez firmę Nikon oryginalny algorytm przetwarzania danych, HYPER READ, umożliwia wyświetlenie wyniku w ok. 0,5 sekundy – bez względu na odległość od celu.
Dalmierz laserowy MONARCH 7i VR posiada kompaktowy i poręczny korpus, charakteryzując się przy tym wysokimi parametrami optycznymi i znakomitą wydajnością pomiarów. W sytuacjach, w których liczy się każda sekunda, odległość do celu można mierzyć precyzyjnie i szybko, dzięki czemu urządzenie jest idealnym towarzyszem w zadaniach terenowych. Za sprawą wodoszczelnej i zabezpieczonej przed zaparowaniem konstrukcji (komora baterii jest odporna na deszcz), dalmierz laserowy MONARCH 7i VR świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Hm. Dalmierz laserowy. W Optycznych, słusznie, przecież działa optycznie.
Proponuję też notkę o PRZYMIARZE KRESKOWYM, odczyt odległości następuje optycznie.
Są jeszcze teodolity, niwelatory... To też sprzęt optyczny do pomiarów odległości i dodatkowo jeszcze kątów. Dlaczego ich tutaj nie ma?
Pewnie artykuł sponsorowany. Czyżby można było spodziewać się testów a przynajmniej przykładowych pomiarów? Np. proponuję zmierzyć laserowo odległość od Księżyca, wszak Apollo-nauci zostawili tam lustra.
Cygnus, gdy byłeś młodszy i mieszkałeś w Polsce nie pitoliłeś aż tyle bez sensu, może wróć i się odmłodź.
Lipen, niwelator w swoim głównym zastosowaniu NIE służy ani do pomiarów odległości ani do pomiarów kątów :)
Nie wiem czy dzieci na tym portalu urosły już na tyle, że przestały się bawić w wojnę, ale ja jeszcze nie i ten sprzęt jak znalazł do strzelania snajperskiego na długi dystans. Obok lunet do obserwacji strzelania.
@goornik - w sumie niwelator czy teodolit w jednej funkcji to jakiś zabytek. W zasadzie wszystkie instrumenty mają wszystko.
Nie zgodzę się - np niwelatora precyzyjnego, i to samopoziomującego nie zastąpi żaden "wszystko mogący" tachimetr. Znasz takiej cudo jak ZEISS Koni 007?
Do tej pory w optycznych czytałem o aparatach fotograficznych i lornetkach. Tyle jeszcze obiektywów czeka na przetestowanie i opisanie. Ale jak widać - spektrum się rozszerza to i poczekamy dłużej na te, jak powiedziano - wąsko wyspecjalizowane i nieinteresujące (jak odczytuję między wierszami) artykuły foto. A może powinienem poszukać forum FOTO skoro OPTYCZNE robią się tak uniwersalne optycznie. Wnet zajmą się optyką nieliniową.... oops.. właśnie się zajęły.