Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.
Aktualności

Tamrac w ofercie polskiego dystrybutora

Tamrac w ofercie polskiego dystrybutora
17 lutego
2017 15:51

Firma Foto-Technika poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty produktów amerykańskiej firmy Tamrac, która w portfolio ma plecaki, torby i akcesoria fotograficzne.

Informacja prasowa

TAMRAC - nowa marka w dystrybucji Foto-Techniki.

Firma Foto-Technika ma przyjemność poinformować o poszerzeniu swojego portfolio o nową markę - Tamrac. Firma Tamrac została założona w południowej Kalifornii przez miłośników fotografii przyrodniczej. Nazwa firmy i logo nawiązują do symbolu modrzewia amerykańskiego. Dzisiaj znajduje się w pięknym Ogden w stanie Utah, gdzie z otaczających gór i pustyń czerpane są inspiracje przy tworzeniu nowych modeli.

Produkty Tamrac wyróżniają się wyjątkową innowacyjnością. Dzięki takim systemom jak Dual i Triple Access System fotograf ma dwa lub trzy sposoby na dostęp do swojego sprzętu. Plecaki wyposażone są w „skrzydłowe” kieszenie z wodoodpornymi zamkami dedykowane do przechowywania akcesoriów. Zastosowany w nich system Memory&Battery Storage System segreguje zapisane karty pamięci lub rozładowane baterie. Dodatkowo, torby wyposażono w kieszenie Windowpane-mesh, które idealnie nadają się do przechowywania drobnych akcesoriów. W plecakach zastosowano także opatentowany system przegród Lens-Bridge oraz LensGate, mieszczący lustrzankę, kilka obiektywów a także lampę błyskową. Dodatkowo plecaki posiadają system Dual-Foam Technology, czyli połączenie gęstej pianki dla ochrony mechanicznej oraz lepszego tłumienia drgań. Z tyłu toreb występuje kieszeń Piggy-Back Pocket, która umożliwia bezpieczny transport torby na rączce wózka bagażowego, a dzięki pasowi biodrowemu Truck-A-Way łatwo ją zamienić w torbę biodrową.

W latach siedemdziesiątych Tamrac po raz pierwszy wprowadził konstrukcję tele-zoom i teraz każda torba fotograficzna jest oparta na tej oryginalnej budowie. Pomimo solidnego dziedzictwa, Tamrac stale stara się udoskonalać swoje produkty i dorównać wymaganiom profesjonalnych fotografów.

Aktualne modele Tamraca można znaleźć na stronie www.tamrac.com. Przewidujemy dostępność toreb oraz plecaków Tamraca w pierwszej połowie marca.


Komentarze czytelników (14)
 1. espresso
  espresso 17 lutego 2017, 16:24

  Zdaje się iż produkty TAMRAC były i są cały czas dostępne w Polsce.

 2. mig-37
  mig-37 17 lutego 2017, 19:00

  Mam taką małą torbę Tamraca nabytą 10 może 12 lat temu z oficjalnej polskiej dystrybucji. Jest boska, nie zamieniłbym się na żadną inną (w tym rozmiarze) Dystrybutorzy się zmieniają, a dobre produkty pozostają na rynku...

 3. hlynur
  hlynur 17 lutego 2017, 19:38

  Powiadasz jedną torbę w takim czasie.....
  Niektórzy to mają już trzecią żonę w tym czasie....

 4. jamnik
  jamnik 17 lutego 2017, 21:52

  Cieszę się, bo Tamrac to naprawdę świetna marka i przede wszystkim - świetne produkty. Jeszcze nie tak dawno oferta w Polsce była dość bogata, potem zaczęła się kurczyć, by obecnie sprowadzać się do jakichś drobiażdżków. Trochę zaczynałem wpadać w popłoch, bo moja torba Tamrac 12 pro zaczyna trochę "wołać jeść" i czas by był wielki na wymianę. A tu nic. I oto wiadomość dnia: Tamrac wraca - daj Boże z pełną ofertą adresowaną do całego spektrum użytkowników.

 5. gnieciuch
  gnieciuch 17 lutego 2017, 22:15

  @jamnik no to chyba Stratus 21 będzie dla Ciebie ...

 6. cygnus
  cygnus 18 lutego 2017, 00:53

  Niektóre produkty to wyraźna przewaga lansu nad funkcjonalnością.

 7. jamnik
  jamnik 18 lutego 2017, 08:37

  Z tym "lansem" - jak powiadasz - to zupełnie inna sprawa. Niestety, dziś każda firma ulega terrorowi tzw. "kolekcji" i lokuje swoje produkty w najbardziej absurdalnych kategoriach. Pamiętam, jak przed kilku laty firma Manfrotto, którą skądinąd bardzo sobie cenię, stworzyła kolekcje swoich produktów, których marketingową oprawę zaczęli tworzyć pewnie projektanci mody. To tak trochę, jak z serialami. Kiedyś porządnie skonstruowany serial liczył np. 25 odcinków i stanowił zamkniętą całość, którą po jednokrotnym nawet obejrzeniu pamięta się przez lata. Dzisiaj tworzy się "sezony", czyli odpowiedniki kolekcji. Cóż, wszystko już jest możliwe, nawet najbardziej wyuzdany lans, skoro facetów udało się, zresztą za ich milczącą zgodą, przebrać w rureczki i damskie płaszczyki...

 8. piotrkusiu
  piotrkusiu 18 lutego 2017, 09:12

  Oby tylko jakość utrzymali.
  Bo o jakości wielu znanych i porządnych firm sprzed lat (ciuchy, buty, jedzenie) pozostały tylko marzenia... i ceny.

 9. mig-37
  mig-37 18 lutego 2017, 10:15

  @hlynur to jedna z moich toreb, częściej używam większej Hakuby która już zaczyna wyglądać "niewyjściowo" . Zresztą w tym czasie, po założeniu rodziny stałem się z fotografa amatora fotografem niedzielnym. I to nawet czasem nie co niedzielnym - gdyby nie liczne zawody sportowe mojej córki wyglądałoby to jeszcze gorzej. W dodatku od paru lat nie stronię od aparatu w smartfonie w niektórych sytuacjach... O tempora, o mores!

 10. mig-37
  mig-37 18 lutego 2017, 10:17

  ...coniedzielnym...

 11. PDamian
  PDamian 18 lutego 2017, 15:00

  Tamrac: "Designed in Ogden, Utah USA, made in Vietnam"

  -Stare były robione w USA.

 12. D200
  D200 18 lutego 2017, 16:33

  Fajnie, może jakaś fajna torba by się zanabyła. Mam od 10 lat plecak Expedition 5 i jest nie do zdarcia. Dobry produkt i fajnie konfigurowalny.

 13. canonik
  canonik 19 lutego 2017, 11:08

  Kiedyś to była marka i konkurencja. Teraz przy ich cenach, większego powodzenia nie wróżę.

 14. Luke_S
  Luke_S 19 lutego 2017, 21:55

  Tamrac splajtował w 2014 roku. Jakaś trzeciorzędna firma wykupiła prawa do używania marki, jeśli dobrze pamiętam.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.