Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Aktualizacje firmware od Nikona, w tym dla lustrzanek

Aktualizacje firmware od Nikona, w tym dla lustrzanek
7 marca
2017 09:32

Firma Nikon udostępniła nowe oprogramowanie dla aparatów D500, D750, D810, D7200 oraz przekaźnika bezprzewodowego WT-7.

W przypadku Nikona D500 nowy firmware (wersja 1.12) naprawia błąd powodujący niestabilność połączeń pomiędzy aparatem a aplikacją SnapBridge w wersji dla iOS 10.2. Jeśli chodzi o lustrzanki D7200, D750 i D810, to producent dodał m.in. obsługę przekaźnika WT-7, a także rozwiązał różne problemy. Szczegóły (informacje pochodzą ze strony firmy Nikon) są dostępne poniżej:

Nikon D7200 (firmware 1.02)

 • Teraz obsługiwany jest przekaźnik bezprzewodowy WT-7.
 • Rozwiązano następujące problemy:
  - Jeśli Włącz było wybrane dla Automat. korekcja dystorsji, dystorsja pojawiała się na krawędziach zdjęć zrobionych z NEF (RAW) + JPEG fine wybranym dla Jakość zdjęcia i Średnia wybranym dla Wielkość zdjęcia.
  - Czasami zdjęcia nie były rejestrowane.
  - Czasami uzyskanie optymalnej ekspozycji na zdjęciach zrobionych w trybie podglądu na żywo z użyciem obiektywu z elektromagnetycznie sterowaną przysłoną (obiektywy typu E i PC-E) było niemożliwe.

Nikon D750 (firmware 1.11)

 • Teraz obsługiwany jest przekaźnik bezprzewodowy WT-7.
 • Rozwiązano następujące problemy:
  - Podczas odtwarzania niektórych zdjęć w widoku histogramu RGB wyświetlane były błędne histogramy.
  - Jeśli Włącz było wybrane dla Automat. korekcja dystorsji, dystorsja pojawiała się na krawędziach zdjęć zrobionych z NEF (RAW) + JPEG fine wybranym dla Jakość zdjęcia i Średnia wybranym dla Wielkość zdjęcia.
  - Opcja wybrana dla ustawienia osobistego f5 (Dostos. pokręteł sterow.) > Zamień główne/pomocnicze w MENU USTAW. OSOBISTYCH w grupie f (Elementy sterujące) nie była zapisywana po wybraniu Zapisz ustawienia dla Zapisz/ładuj ustawienia w MENU USTAWIEŃ.
  - Czasami zdjęcia nie były rejestrowane.

Nikon D810 (firmware 1.12)

 • Teraz obsługiwany jest przekaźnik bezprzewodowy WT-7.
 • Rozwiązano następujące problemy:
  - Wielokrotne ekspozycje nie były rejestrowane prawidłowo.
  - Podczas odtwarzania niektórych zdjęć w widoku histogramu RGB wyświetlane były błędne histogramy.
  - Jeśli Włącz było wybrane dla Automat. korekcja dystorsji, dystorsja pojawiała się na krawędziach zdjęć zrobionych z NEF (RAW) + JPEG fine wybranym dla Jakość zdjęcia i Średnia wybranym dla Zapisywanie JPEG/TIFF > Wielkość zdjęcia.
  - Zdjęcia zrobione zaraz po zmianie obiektywu nie były rejestrowane z prawidłową ekspozycją.
  - Ikona ochrony nie była wyświetlana poprawnie.
  - Jeśli Włącz było wybrane dla Automat. korekcja dystorsji, aparat przestawał reagować, gdy użytkownik podejmował próbę robienia zdjęć z NEF (RAW) + JPEG fine wybranym dla Jakość zdjęcia, Mała wybranym dla Zapisywanie NEF (RAW) > Wielkość zdjęcia oraz RAW gn. pods. – JPEG gn. pom. wybranym dla Funkcja gniazda pomocniczego.
  - Czasy otwarcia migawki dla elektronicznej przedniej kurtynki migawki były czasami krótsze niż 1/2000 s.
  - Czasami zdjęcia nie były rejestrowane.

Oprócz nowego firmware dla aparatów, firma Nikon udostępniła nowe oprogramowanie (w wersji 1.1) dla przekaźnika WT-7. Pojawiło się wsparcie dla obsługi lustrzanek D810, D810A, D750 i D7200 oraz naprawiony został błąd uniemożliwiający korzystanie z połączeń w trybie PASV z pewnymi serwerami FTP.

Aktualizacje są dostępne pod poniższymi linkami:


Komentarze czytelników (16)
 1. root_mistrz
  root_mistrz 7 marca 2017, 10:11

  ponad półkilowe wifi i czasami zdjęcia ...

 2. jajaja
  jajaja 7 marca 2017, 10:36

  Błędy w tych nikonach za grube pieniądze porażają, a zwłaszcza te że zdjęcia czasami nie były zapisywane...

 3. cedrys
  cedrys 7 marca 2017, 12:23

  Mnie najbardziej dziwi, że dopiero po tak długim czasie producent postanowił wydać poprawione oprogramowanie. Błędy "czasem działa, czasem nie" są najgorsze do usunięcia i jak widać, pokutują w różnych modelach z tego samego okresu.

 4. Tee2000
  Tee2000 7 marca 2017, 13:03

  Tak chwalą te Nikony D810, a czas premiery 2014-06-26 i teraz dopiero poprawki w 2017.03. , to 986 dni :) hi hi

  Czy wszystkie aparaty można aktualizować ?

 5. waldi2601
  waldi2601 7 marca 2017, 14:15

  Cieszyć się tylko że są , bo to ostatnie poprawki , następne za kilka lat.
  I znowu obiektywy S i T będą głupieć .

 6. focjusz
  focjusz 7 marca 2017, 16:04

  Nie pamietam aktualizacji Nikona która wprowadzała by coś nowego ( niż tylko poprawiała ewidentne bugi )
  To samo w zasadzie dotyczy Canona - choć tam sprawę przed długi czas ratował ML.

  I to jest właśnie ta kolejna kluczowa różnica w stosunku do smartphonów ale także - częsciowo -do niektórych bezluster ( Panasa np. Kupujemy kawałek cegły która z czasem będzie tylko tracić mimo że jest tak droga i zaawansowana że aż prosi się aby dostała jakieś ulepszenia.

 7. ciszy
  ciszy 7 marca 2017, 16:26

  A no 3 lata czekać na poprawki w których aparat dobiera źle dobiera ekspozycje, lub wcale nie zapisywał fotki, to już przegina. Ciekawe jak wiele osób przez to straciło fotkę życia...
  Jeżeli chodzi o aktualizacje to trzeba pochwalić sony. Aktualizacje z regół dużo wnoszą i jest ich całkiem sporo. 14bit rawy w a7ii czy poprawa af który działa na podobnej zasadzie jak w a7rii.

 8. cedrys
  cedrys 7 marca 2017, 16:44

  @focjusz,
  " To samo w zasadzie dotyczy Canona.."

  Właśnie na Canon Rumors pojawiła się zapowiedź: "Were told to expect a firmware update for the EOS 5D Mark IV some time in the next month. The new firmware will apparently fix a few bugs and add at least one new feature. We have been told previously that there would be a major firmware update "
  Ciekawe co to będzie za ficzer.

 9. murb
  murb 7 marca 2017, 16:53

  Ja mam D750 od roku i jeszcze ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja, kiedy to straciłbym jakieś zdjęcia (w tym ich nie zarejestrował). To, co podaje producent w info na temat aktualizacji, to specyficzne sytuacje, które dotyczą konkretnych warunków (-> ustawień, podpiętego sprzętu, itd.). Naprawdę trudno zasymulować wszystkie możliwe warunki. Dlatego ja bym nie psioczył na Nikona (ani na inne firmy), że robią aktualizację i to takich błędów. Skoro wykryli, to naprawiają. I dobrze.
  Gorzej mają ci, którzy po latach nie dostają aktualizacji i jest problem (-> smarfony).

 10. podpis
  podpis 7 marca 2017, 18:03

  "Jeśli Włącz było wybrane dla Automat. korekcja dystorsji, dystorsja pojawiała się na krawędziach zdjęć zrobionych z NEF (RAW) + JPEG fine wybranym dla Jakość zdjęcia i Średnia wybranym dla Wielkość zdjęcia."
  - Jaki to język, bo polski to na pewno nie?
  :D

 11. cedrys
  cedrys 7 marca 2017, 18:28

  Po polsku, tylko Optyczne nie dysponują wytłuszczeniem, kolorami i italikiem w takim kontekście. Przeczytaj teraz:
  "Jeśli 'Włącz' było wybrane dla 'Automat. korekcja dystorsji', dystorsja pojawiała się na krawędziach zdjęć zrobionych z NEF (RAW) + JPEG fine wybranym dla 'Jakość zdjęcia' i 'Średnia' wybranym dla 'Wielkość zdjęcia'."

 12. pgi
  pgi 7 marca 2017, 20:10

  Trole zrozumcie, że błędy są w każdym sprzęcie i oprogramowaniu wypuszczanym w ostatnich kilkunastu latach. Poza tym, od 1,5 roku fotografuje D810 i ani razu nie miałem błędów jakie są opisane w aktualizacji.

 13. Doc1965
  Doc1965 7 marca 2017, 20:55

  @pgi
  Zaprzeczasz sam sobie. Pierw piszesz, że błędy są. Potem, że nie ma... to jak jest? 😂😂😂😂😂😂😂
  Przecież to Nikon. Błędy były i będą. Dobrze, że zaczęli je dostrzegać. Bo swojego czasu to gdzie tam. Wszystko było cacy. 😉

 14. Józef Szwejk
  Józef Szwejk 7 marca 2017, 23:22  To już chyba 3 poprawka softu do D810. Wszystkie posłusznie wgrywałem, choć żadnych błędów w praktyce nie dostrzegłem. Ani tych poprawianych najnowszą aktualizacją ani tych poprawianych wcześniej.

 15. kedar
  kedar 8 marca 2017, 10:11

  Przecież to komputery i urządzenia pomiarowe. Update systemów w desktopach i urządzeniach mobilnych to norma. Twierdzę że puszki powinny też być aktualizowane do czasu wyczerpania możliwości hardware w nich funkcjonujących. I to jest możliwe, tylko dla producenta nieopłacalne. Pięć lat posiadam D3 i jeżeli robił dobre zdjęcia wtedy, będzie i teraz. Fakt że mam w D750 matrycę i AF z innej epoki nie przekreśla starszego sprzętu. Aktualizacje to dobra rzecz.

 16. pgi
  pgi 8 marca 2017, 16:21

  @ Doc1965 nie zaprzeczam sam sobie tylko opisałem ogólny problem: paranoi wypuszczania co przysłowiowe pięć minut nowego produktu i bez rzetelnego go przetestowania - beta-testerami są użytkownicy. Kupując D810 odczekałem ponad rok od premiery, znając problemy z innymi modelami. U mnie działa bez zarzutu. A z wgraniem nowego softu też poczekam, gdy będzie potwierdzenie, że niczego nie spierniczono przy okazji ;-)

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.